bugün

tom cruise'un resmen sahiplendiği, kendine bulduğu bir yapımcı ortak ile 2011 yılında vizyona sokmak üzere paramount pictures ile anlaşma sağlayıp çekimlerine başladığı, yıllar öncesinin efsane dizisinin günümüz versiyonuyla sinemaya uyarlanması.

umuyoruz ki tom efendi bir önceki film gibi bu filmi de mundar etmez.
prag'da çekimleri başlamış film. josh holloway ve jeremy renner'ın da ethan hunt'ın kadrosuna katılmasıyla ekip çalışmasının önplanda olduğu bir film olacak gibi. tom cruise mission impossible 2'deki gibi uzun saçla karşımıza çıkacak.

görevimiz tehlike serisinin 4. filmi. 16 aralık 2011'de vizyona gireceği söyleniyor. kadroda lost'tan tanıdığımız josh holloway*'de var.

http://www.imdb.com/video/imdb/vi696687641/
fragmanı için buyrun;

http://hdfragman.com/turk...evimiz-tehlike-4-fragman/
http://www.hd-trailers.ne...mpossible-ghost-protocol/
yeni fragmanı izleyin, sonra Tom Cruise'un 50 yaşında olduğuna inanın inanabiliyorsanız.

http://www.imdb.com/video/imdb/vi2866585113
23 aralıkta türkiye sinemalarında vizyona girecek filmdir.
imax olarak afm'de vizyona giren aksiyon dolu bir film.
dev imax perdesinde çok daha keyifli olacağını düşünüyorum.
http://bit.ly/vobgei
bugün sinemada hacıladığım filmdir. aksiyon olarak 3 kadar değil ama zevk olarak 1 kadar iyi. görsellik olarak da 2 kadar iyi.

--spoiler--

ayrıca görev: imkansız ilk defa adına layık olmuş bu filmde. çünkü hunt ve ekibi tamamen çaresiz kalıyor filmde. o çaresizlik o kadar iyi işlenmiş ki aksiyon sahnelerinde bile hunt öyle kolay kolay başa çıkamıyor olaylarla. bir çanta ele geçirme sahnesi var ki yeter artık al şunu diyorsun. adam hatta uzanıyor alamıyor, parmaklarının ucuna değdiriyor alamıyor vs. en sonunda arabayla dalış yaparak alabiliyor. kurguya göre acizlikleri çok iyi işlenmiş. ayrıca Simon Pegg'in de filme girdiğini çok net hissediyorsunuz, filmdeki mizah öğelerinin kalitesinden. hunt ekibinin yeni kadın elemanı ablamız da çok fena yakıyor ortalığı. ha bir de soundtrack çok başarılı olmuş. tam filmin temposuna göre. michael giacchino kompoze etmiş.

--spoiler--

eğlenceli, tadında, tuzunda bir bölüm olmuş. izleyin izlettirin.
100 metreden dikey araba atlayıslarında sigortanın kaza için para ödemediğini ögrendiğimiz film olmuştur.

john wooyu resmen arıyoruz. mi2 kadar iyi olmadıgını açıkça söyleyebilirim.

konunun işlenmesi açısından vasat kaldıgını,hr ne kadar çaresizlik açısından dibe vursalar da aksiyon değerinin en az oldugu yapımlardan birisi olmuştur.

-hindistanda göz kamastıran spor arabalar
-ajanlara dağıtılan iphone'lar
-sık sık yardımına basvurulan ipad'ler
-öncekilere nispeten araba kovalamacalarının nispeten düşük kaldıgını vurgulamalıyız
-hazırlanan operasyonların diğer filmlerdekine nazaran daha basit kaldıgını ayrıca belirtmeliyiz.
-tom cruise sanırım ilk defa yüz maskesi tak(a)madı.

--spoiler--

klasik abd-rusya mücadelesinin bir örneğini yasayacaktık ki aslında psikopat bir bilimadamı tarafından düzenlenen terör saldırısı oldugunu ögrendik ve olaylar gelişti.

ha karısı ölmemiş. bu da en büyük piçlik olsun

--spoiler--
sinema afişlerinde görüp ' güzel gibi gözüküyo gideriz hafta sonu arkadaşlarla ' dediğin ama bir ay sonra bir üst geçit üzerinde ki korsan filmciden alacağın filmdir.
artık neredeyse hiç film izlemeyen biri olarak öylesine girip öylesine çıktığım filmdir. biteli yarım saat kadar olduğu halde hiçbirimizin ağzından filmle alakalı tek kelime çıkmamış olması da ayrı bir mesele. teknik detaylar haricinde kremlin sarayı 'nın boş ve gizemli salonlarındaki yürüyüş muhteşemdi. onun dışında hiç de tarzım olmayan aksiyon filmleri için sıradan bir örnek olacaktır.
artık bokunu çıkaran filmlerden biridir. tom cruse'un bu kadar kasmaması lazım. ağır bmw reklamı içerir.
klişelerle dolup taşan, gereksiz yere uzatılmış ama her şeye rağmen keyifle izlenen bir film. bazı sahneleri gerçekten çok komik ve eğlenceli. onun dışında kalıcılığı olmayacak bir film. ek olarak tom cruise'un ne kadar yaşlandığı da gözden kaçmamıştır.
imax olarak izlendiğinde keyif almamak mümkün değil.
Başlığa girdiğimde süper yorumlar bekliyordum fakat sanırım övülmesi gereken imax film değil.:)
çok ince esprileri barındıran, tamamı aksiyon dolu bir film. saçma sapan aksiyon öğeleri yok rahatlıkla izleyebilirsiniz.

imdb puanı 7.9 ile sherlock holmes' un 0.1 puan önünde, bu da ayrı bir anektod.
bmw i8 e hasta olunan film. imax izleyemesem de burç halife sahneleri buram buram kalite kokuyordu.
aksiyon bakımından doyurucu film. zaten fazlasını da beklememek lazım.
bir sözlük yazarı olarak "kesin yarısında çıkarım." sonra da gidip sözlükte kötülerim düşüncesiyle girip 2buçuk saatin nasıl geçtiğini anlamadığım süper bir aksiyon filmidir.

tom cruise'un gökdelenin dış cephesindeki camlarda koşarak aşağı inmesi, vaww dedirtti..
bir de o dedektif kızın yeşil elbisesi tek kelimeyle göz alıcıydı. keyifliydi, tavsiye edilir.
türünün iyi filmlerinden biri. bu tür sinemaya yeni bir şey katacağım diye uğraşmaz. seyirciyi eğlendireceğim diyor ve eğlendiriyor. john woo'lu görevimiz tehlike haricinde bu da dahil diğer 3 film tamamen çıtırlıktır ve bana göre ikinci film tam bir aksiyon klasiğidir.
bmw 1 serisini yeni sattım, yeni 1 serisi yok yani, e iphone 4s ise henüz almadık. bu sebeple en fazla 3üncüsüne kadar seyretmeme izin verdikleri film.
aksiyonu ve ajan filmi öğeleri ile izlenesi güzel bir film.
lakin ötesini vaad edemiyor, heyecan ve yenilik katamıyor.
zira bu filmdeki bir çok şeyi zaten yıllar önce james bond filmlerinde görmüştük.
mission impossible serisinin son filmi.

--spoiler--
moscovada geçen sahneler iyiydi. özellikle de kremlinin yıkılması falan. ama şu sahne yüreğimi ağzıma getirdi, hani şu dünyanın en büyük binasının camlarında geçen sahne. yeminle nefessiz kaldım.
--spoiler--

aksiyon filmi olduğu için istenileni vermiş bu filmde de. hayatlarının değişmesini isteyenler gitmesin izlemesin amk.
şahsen çok beğendim bu filmi. seri bu film ile bozulur diye düşünmüştüm ama fena halde yanıldım. * * *