bugün

misafirliğe gidilen evin yatak odasına girmek.
+dayı bu kırbaç ne?
-şey yiğenim... at aldım da.
+e bu kelepçe ne?
-senin kuzen yaramazlık yapınca bağlıyorum korkutmak için. hah hah hah.
+e dayı bu maske ne ya servet çetin gibi...
-siktir git lan evimden. defol git lan piç...
ayak başparmağıyla oturduğun yerde halıyı kaldırmaya çalışmak.. küçük bi şeymiş gibi görünsede evin hanımını "gıcık" eder...
kuru pastaları tabağın kenarına iteleyip, herkesin aklında olan içinde puding olduğu tahmin edilen pasta dilimine abanmak. yapmayın. ilk önce o dandik kuru pastaları ye ve o pudingi hak et!
osurmak.
gecenin bir yarısı ev sahibini uyandırmak.

gecenin bir yarısı ev sahibinden su istemek.

gecenin bir yarısı ev sahibini uyandırıp eski anılardan bahsetmek.

gecenin bir yarısı evin içinde dolaşmak.

gecenin bir yarısı ev sahibinin dolabını karıştırmak.

gecenin bir yarısı ev sahibinden mp3 player ya da kulaklık istemek.

gecenin bir yarısı ev sahibinden pil istemek.

gecenin bir yarısı ev sahibinin açılan yorganını örtmeye çalışmak.

donla yatmak. pijama tekif edildiyse geri çevirmek ve "aga donla daha rahat yatıyorum demek".

yemek yerken yemekten saç çıktı demek.

yemek yerken kendi annesinin yemeklerini övmek.

yemek yerken yemek tuzsuz demek.

yemek yerken çok yemek.

wc'de tuvaleti pis kullanmak.

wc'de havluyu çok ıslatmak.

wc'de sifonu çekmemek.

başkasının diş fırçasını kullanmak.

başkasının diş macununu kullanmak. *
başkasının şampuanını kullanmak.

başkasının banyo havlusunu kullanmak.

başkasının bornozunu giymek.

3 günden fazla misafir olmak.

misafirliğe gelinirken hediyesiz gelmek.

misafirliğe gelinirken hediye olarak sadece 2.5 litrelik kola getirmek.

televizyon izlenecekse kanal konusunda ısrarcı olmak.

televizyon izlenecekse haberleri izlerken yorum yapmak.

televizyon izlenecekse hava durumu sunulmaya başlandığında sessiz olun diye ev halkını uyarmak.

ekstra bilgi:

kamyon devrildiyse, enkazı kaldırmamak.
tuvalette sesli bir şekilde sıçmak. olmadı tüm muslukları açın su kıçın sesini bastırsın.
Tuvalette uzun sure rahat rahat sıçamazsınız. Ulan şimdi bunlar bi araba laf söylerler tedirginliğiyle yarım sıçar kalkarsınız. Sonra istediğiniz şekilde oturamazsınız yayıla yayıla. Acıksanız dahi sofraya yumulamazsınız yavaş ve sakin yersiniz. Tvyi açın maç vardı diyemezsiniz. Yaparım ben diyorsanız biraz abes kaçar ben yapamıyorum.
koltuktaki küçücük delik varya can sikintisindan onunla oynamayin. Biliyorum onun içindeki peluşu cikartmak ayri bir mutluluk vesilesidir ama bokunu çikartmayin. O küçücük delik elmabüyüklüğüne geldiginde cok nahoş bir görüntü çıkıyor ortaya.
Ayrica sümüğünüzü koltuğun altina yapistirmayin efendim. Biliyorum yapiyosunuz bunu !
misafirliğe gidildiğinde yapılmaması gereken en önemli şey, manevi değeri olan vazoyu belirleyip onu kırmamaktır.

evin yaramazı olan çocukla araya mesafe koymak. evet. öyle ki bu çocuk ilk başlarda sakin ve uslu gibi görünür ancak sizi kendi odasına çektiğinde kulağınızı ısırır, kıçınıza tekme atar, ''oha lan bu çocuk nasıl böyle olabiliyor'' diye içinizden düşünürsünüz. kısacası ömrünüzden ömür alır. siz büyük odaya büyüklerin yanına kaçmak istersiniz ama büyükler sizi kabul etmez, ''gidin oğlum içerde kardeşçe oynayın.'' der.

bir çay daha içer misin diyen kişiye ''hayır, ben sütlü tatlıyı istiyorum.'' demeyin. ayıp lan.
ikram olarak sunulan meyvelerden en az koyulanından bir daha istemek.anlaki bitmek üzere işte azar azar dağıtılmış hayvanlık yapmayalım lütfen. *
koltuğun altına yada sehpanın altına tatak yapıştırmak .
*** hakikaten açsanız tokum demeyin,

*** tatağınızı koltuğun altına sürmeyin, (not 1: bunu evde de yapmayın) (not 2: erkan elaktarlar koltuğun altında kalıp beni ara)

*** mümkünse misafirlik öncesi bağırsakları hareketlendirecek şeyler yemeyin; hadi yediniz misafirlikte sıçmayın,

*** "havalarda çok iyi gidiyor bu sene haaa" kozunuzu erken kullanmayın, ihtiyacınız olacak,

*** ev sahibinin çocuğu şımarıksa hiç yüz vermeyin, sevimli olucam diye "maşallah yhaa çok tatlı" falan demeyin tepenizden inmez,

son ve en önemli madde:

*** ev sahıbısının garısını gızını sikmeyin!

bir dahaki "façalıyla bilgileniyorum amına koyim" programına kadar kendinize iyi bakın.
burnunu karıştırırkenn aynı anda osurmak ve peşisıra ağzını kapatmadan hapşurmak. ha normalde de mi yapılmıyor bu. e niye ikaz etmiyonuz olum. kızlar niye terkediyor diyordum ben de.*
mecbur kalmadıkça kimsenin tuvaletine girmeyin.
ben her gece halıya s.çarım kendi evimde, lakin biri benim salonumun ortasına gelip s.çsa çok kızarım, demek ki misafirlikte halının ortaya s.çılmazmış. * *