bugün

içtiğin çayla yediğin bisküviyi yastığa kusmaktır.
koltuğun kenarındaki ipi sökme lan komşu çocuğu 2 dk akıllı dur.
tuvalete girip sıçmak.
Elektrikler kesilince evin soz dinlemez yaramaz cocuguna firsat bu firsat deyip sakin tekme atmayin.. Dudagi falan patliyor iz birakiyorsunuz..

(bkz: Bir arkadas)
hoş geldiniz diyen ev sahibine hoş bulduk demeden önce "wifi şifresi ne?" sorusunu sormak. şayet şifre "ebeninamı1234" ise üzülebilirsiniz. en iyisi oturun bir hâl hatır soun.
büyük hacetinizi yapmayın. çünkü mutlaka ya sifon bozulur, ya musluk bozulur, ya da o kadar büyük sıçarsınız ki delikten gitmez.
osurmak.
kuru pastaları tabağın kenarına iteleyip, herkesin aklında olan içinde puding olduğu tahmin edilen pasta dilimine abanmak. yapmayın. ilk önce o dandik kuru pastaları ye ve o pudingi hak et!
deri koltukta sürekli hareket edip ses çıkarmamak çıkıyorsa da bir daha ses çıkartarak yanlış anlaşılmamasını sağlamak.
*** hakikaten açsanız tokum demeyin,

*** tatağınızı koltuğun altına sürmeyin, (not 1: bunu evde de yapmayın) (not 2: erkan elaktarlar koltuğun altında kalıp beni ara)

*** mümkünse misafirlik öncesi bağırsakları hareketlendirecek şeyler yemeyin; hadi yediniz misafirlikte sıçmayın,

*** "havalarda çok iyi gidiyor bu sene haaa" kozunuzu erken kullanmayın, ihtiyacınız olacak,

*** ev sahibinin çocuğu şımarıksa hiç yüz vermeyin, sevimli olucam diye "maşallah yhaa çok tatlı" falan demeyin tepenizden inmez,

son ve en önemli madde:

*** ev sahıbısının garısını gızını sikmeyin!

bir dahaki "façalıyla bilgileniyorum amına koyim" programına kadar kendinize iyi bakın.
mümkünse bağırsaklar boş bir şekilde gitmektir.
Çaktrımadan burnunu karıştırıp çıkan madeni koltuk arkasına atmak.
kumandayı eline almak.
ev sahibi çocuğunun ağzına vurmamak. ailesine söylemekle tehdit ederse tekrar vurmamak. ikna etmek için çikolatalar almamak.
aile sırlarını ortaya pat diye dökmemek.
Küçük çocuğunuz varsa yaramazlık yapmasına engel olmak. Ben çekmek zorundamıyım senin veledini.
tuvalete girip mahvetmek.
ikram olsun diye verilen tatlı, kuru pastalardan yememek. yiyeceksen hayvan gibi değil, birazını yiyeceksin ve kibarca.
kuruyemişi seçerek yemek bi de halının ortasına sıçmak.
ikram edilen şeyi sakın yememezlik etmeyin. ya kendi isteğinizle yersiniz ya da zorla yedirilir. iyisi mi fazla riske girmeden o yemeyi yiyin benden söylemesi.
tuvalete gitmemek mümkünse tutun çişinizi klozetin sifonunu çekerken dikkatli olun şorul şorul ses gider odaya dikkat çeker yapmayın bunu.
yayilarak oturmak.
koltukta otururken ayaklarla halının kenarlarını veya ucunu iterek kaldırmayın.
tuvaletin yerini sormak için, 'lavabo ne tarafta' diye sormayın.
çocuk: lavabo ne tarafta?
ev sahibi: laabo ne? ha sen işemek istiyon, öyle söylesene çocuğum. koridorun sonunda mavi kapı var arala sonra..
çocuk: öhmm.. anladım ayrıntıya gerek yok
ev sahibi: işin bittikten sonra sifonu çek dicektim.

ve herkese rezil olunur, çocuk erkekse daha da fena. bu yüzden soru sorarken dikkat etmekte fayda var.
sifonu çekmeden wc'den çıkmanız.
illaki siz olduğunuz çakılıcak.