1. 1.
  6-12 yaşları arasındaki bir grup çocuktan oluşan ilahi grubu.duyduğuma göre grubun hocaları ertuğrul erkişi imiş.ellerine sağlık çok güzel bir şey çıkmış ortaya...
  6 -11 ... white pages
 2. 2.
  kliplerini her gördüğümde sinir krizi geçirmeme neden olan bebeler grubu. çıkın oynayın lan naapıyorsunuz? ayrıca duyduğuma göre o çocuklara inanılamayacak sayıda konser verdirmişler..çok kısa bir sürede 500 mü neydi yanılmıyorsam. doğrusunu bilen varsa tam yazsın. yani kesinlikle anlam veremiyorum. çocukluklarını böyle yaşamamalılar. tabi ki farklı duyguları olabilir ama... bu çok farklı. bi sömürünün parçası yapmışlar. yazık. ayrıca onu sömüren kimseler için (bkz: türk insanının yüzde 60 ı aptaldır). ha bide bu sömürüye inanlar için (bkz: türk insanının yüzde 60 ı aptaldır)
  9 -8 ... kobrullah
 3. 3.
  televizyonda noel filimleri seyrederken kilise korolarında huşu! ile ilahi söyleyen çocukları izlerken onlara özenen,şu noel niye bizde olmuyor ki diye düşünen,her izlediğimiz amerikan filminde dua eden çocukları izlerken hiçbir tepki vermeyen yurdum sözlük ahalisinin neden tepki verdiğini anlayamadığımız ilahi gurubu.
  9 -6 ... imhotep
 4. 4.
  ne istismar nede farklı bir amaç var. çocuklar dua okuyor yani bunun altında birşey aramak saçma. belki gıcık oluyorsundur dualara ,duymaya dayanamıyorsundur o ayrı. dinletmezsin kendi çocuğuna olur biter. her pazar kiliseye giderken çocuğunuda götürüp vaaz dinleten hristiyan ile çocuğuna minik dualar dinleten annenin farkıda yoktur * dualarda hiç anormal şeyler söylenmiyor "allahım bizlere cennetini nasip et "gibi bilindik tarzda şeyler söyleniyor.
  çocukların ilahi ya da dua okuyor olması oyundan vazgeçtikleri, çocukluklarını yaşayamadıları anlamına gelmiyor ve cinsel istismarla aynı kefeye koymak söz konusu bile değil. alt üstü 4-5 çocuk çıkıp dua okuyor ve birileri bundan nedense rahatsız oluyor.
  (bkz: bi mok atmayın abi)
  6 -7 ... populizmin köküne kibrit suyu
 5. 5.
  aslında ramazan ayından çok önce çıkan ilahi grubudur. fakat ramazanla gelen huşu rüzgarıyla yaygınlaşmıştır. istismar olup olmadığı tartışılır. fakat aşağıda yazılan sözlere sahip ilahinin klibi hakikaten de sinir bozucudur. çocuktur onlar. koşar coşar oynarlar. sezercik gibi süzülüp büzülerek "allah baba nolur annemi alma benden.." şeklinde ağlayabilicek duygu sömürüsüne sahip çocuklar değiller bence. cin gibiler. her çocuk gibi çikolata yiyerekten honki ponki torino gibi şarkılar söyleyebilirler. ilahinin sözlerini akyarıyorum aynen:
  rabbim hep sev onları
  ayırma rahmetinden
  mahrum etme merhametinden...
  2 -1 ... tulbentustundesakiz
 6. 6.
  halkımızın ve rejimimizin korunması açısından o çocuklar derhal bir bale kursuna yönlendirilsin.

  üç beş tane çocuk çıkıp "allah" dediği zaman sinirlenenleri bir tarafa bırakırsak çok faydalı bir gruptur.

  [buna sinirlenenler allah diyen aslanı ziyarete de gider ya]

  çocuklarımıza duanın , allah'ın önemini kavratması açısından önemlidir...
  4 -6 ... ibrahim kurban
 7. 7.
  (bkz: allahım annemi babamı ve bütün ailemi koru)
  ... botanik
 8. 8.
  bir grup sabiden mütevellit, akıllara durgunluk veren sözlere sahip olan indigo cocuklarsı büyümüşte küçülmüşler.. gülsem çarpılır mıyım acep diye başlarda düşünmüştüm, tutamadık kendimizi, önemli kayıp vermiyorsunuz gülünce..
  -1 ... oldu
 9. 9.
  insanların duygularını sömürürsün de bu kadar mı be kardeşim...
  (bkz: sinir harbi)
  2 -1 ... aerozeppelin
 10. 10.
  laikliğe aykırı grup. yarın öbür gün şeriatı da getirir bu çocuklar. hepsini hapise atmak lazım. cumhuriyetimize sahip çıkılmış olur böylece.
  -4 ... chilavert