bugün

ingilizce olarak okunduğu zaman "benim büyük marketim" anlamı veren hiper market zinciridir. (my gros)
yaygın bir market zinciridir.

nadiren ucuz ürün bulunur, genelde pahalıdır.
marketlerin ajda pekkanı'dır. kimler gelse kimler geçse de o her zaman süperstardır, her zaman gençtir, her zaman yenilik peşindedir, her zaman piyasayı belirleyendir.
müşterinin içeride daha çok vakit geçirip, daha çok alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla, en çok ihtiyacınız olduğu ürünlerin taaa ebesinin örekesine koyulduğu büyük market. örnek ekmek hep marketin en sonundadır.
Migros Club Card'larının hala ne zikime yaradığını anlamış olmadığım marketler zinciri.
elemanlarını köle gibi kullanan , çalışanlarına tabiri caizse eşek gibi çalıştıran , müşterilerine yalakalıkta 1 numara olan saniyesinde bünyesinde yıllarca çalışan elemanını harcayan , perakende aleminin 1 numaralı çakalıdır .
2010 yılı için 6500 yeni istihdam hedefleyen marketler zinciri.
en pahalı market.
ipad fiyatları son derece pahalıdır. ayrıca migros'un türkiye'ye soktuğu ipad'ler resmi kanal'dan değil, abd ve birkaç doğu ülkesinden daha toplanarak getirilmiştir. hayırlı olsun, ancak yine de grey market. bilkom ve lydia var kapı gibi, hatta turkcell de ipad getirtmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmişti. belki turkcell'de fiyatlar çok oynama yapmaz, ancak yine de internet erişimine fazladan para vermekten daha mantıklı bir seçenekle karşımıza çıkabilir. belki de resmi kanallar aracılığıyla ürünü getirtirler, bu da garanti konusunda herhangi bir şekilde problem oluşmasının önüne geçer.
fiyatları girdiren ve buradaki çok pis kokan market.
alanında birinciler, en hızlı büyüyen 50 şirket listesinde 12. sıraya yerleşiyorlar, perakende alanında 236.'lıktan 190.lığa kısa sürede geçiyorlar falan filan tamam da; arkadaşım böylesi bir müessesenin insan kaynakları nasıl denyolardan kurulu bir yer olabilir. iş görüşmelerinde görüp görebileceğim en salak insan kaynakları uzmanına bank asya'da rastlamıştım ama o adamın bile çok zeki kaldığı bir kızla görüşme yaptım bugün.

bu kız beni işe alacaksa almasın abi. zaten bu kız beni seçecekse yanlış karardır. bu kız bana iş verecekse vay migros'un da haline geçmiş 25 yılımın da. karşımda heyecanlanan, iki cümleyi bir araya getiremeyen, hıhım hıhım dediğinde pekmezini akıtasımı getiren, cümlemi bitirdiğimde dünyanın sonunun geldiğini sanan, mesai bitimi yaklaştı diye bunu fazlası ile hissettiren, çömez, kahtalı mıçe deyimiyle ik'nın mmmm'sinden anlamayan bir hatunu dikmişler karşıma sözde ik uzmanı.

yavrucum, bebişim, sütlü nuriyem, kaymaklı ekmek kadayıfım, gassıray-fener maçına bedava biletim... aklımdaki migros imajı fena çizilmiştir. öyle böyle değil hem de. bozuk somon füme satışlarınız bile beni bu kadar hayalkırıklığına uğratmamıştı. başka da ne diyim artık.
şu sıralar bazı şubelerine atm koyarak, " lan paran varsa git çek öyle alışveriş yap, sonra kasada veresiye yazdırma " mesajını veren market.
su siralar bazi subelerine atm koyarak, fakirlere hareket ceken market.
halk arasında "dürüst kazıkçı" olarak bilinen, yılbaşı, bayram ve ramazan öncesi müşterileri tarafından talan edildiği zamanlar hariç genel olarak herşeyi bulabildiğiniz, pahalı ama kaliteli mega marketler zinciridir.

en iyi satın almayı yapabilmek için migros genellikle tedarikçilerine kök söktürür aynı zamanda tedarikçisi migrosa mal vermenin keyfi ile alacağını 90 - 120 gün bekler bu nedenle küçük tedarikçi malı bulamassınız migrosta çünkü bu adamların bu şartlarda yaşamalarına imkan ihtimal yoktur. büyük firmalarla ise fena kapışlır zira zaman zamnan bir bakarsınız dimes meyve suları satılmamaktadır bir dahaki gelişinizde bir bakarsınız iş tatlıya bağlanmıştır ve dimes meyve suları yine raflardaki yerini almıştır. sütaş ile hiç anlaşılamaz zira uzun zamandır migros raflarında bu markayı görememekteyiz. halbuki burası migrostur pahalıdır ama müşterisi her şeyi bulmayı beklemektedir ama migros yöneticileri için muhtemelen bu durum hiç önemli değildir. zira migros müşterisini kapıdan kovsa nüşterisi bacadan içeri girmektedir. bu durumda ne gerek vardır rahatına bakar yöneticiler zira ciro giderek yükselmektedir. zaten beylikdüzü migrostan sonra yurtdışında yönetici olunmaktadır.

başka ilginçlikleri de vardır bu güzide marketler zincirimizin, bu bünye ramazan öncesi bayram öncesi migros müşterisi olarak geç ve haftanın yoğun olmayan saatleri tercih etmektedir ama heyhat saat 22:00 da kapanan beylikdüzü migros ta saat 22:20 de içerde 100 lerce kişi vardır ama kasalar da insan olarak 4 kişi vardır kuyruğun ucu bucağı görünmemektedir. mesaisini bitirmiş migros yöneticisi evinde sıcak yaz gününde üçüncü duşunu alırken bu bünye acaba 24:00 da buradan çıkabilir miyim diye muhasebe yapmaktadır. sonra akla cin fikir gelir ve jet kasalara yönelinilir zira halkımızın teknoloji ile arası iyi değildir ve o kasalar boştur. bunun üzerne migros sistemi ile boğuşulur. kasadan ürünü okuttukça aptal bir kadın sesi " ürünü paketleme alanına koyun " demektedir ürün konulur ancak ürün alanı torbadan gözükmemektedir. ve sistem yine " konulan ürün ile okutulan ürün eşleşmedi lütfen bekleyin " der bekleriz ama karşıda turunculu iki migros görevlisi daha tuzlu çiğdem çitlemektedir ve yanınıza gelmemektedirler sistem de daha fazla beklemeye dayanamaz ve ne öderlerse kardır mantğı ile çalıştığı için barkodları okumaya devam eder sen de bu arada acaba güvenlik gelir mi lan şimdi diye kıllanmaya başlarsın. bu arada en can alıcı noktaya gelinmişitir adet geçen sebzeleri sistemden bulmak imkansızdır ve bir türlü sisteme tanıtılamamaktadır. sinir kat sayısı son noktada bünye " alayım bar nasıl olsa adet geçer daha sonra adet olarak öderim " der ve ürünü alır bu sefer " çıkışta çevirirler mi ulen acaba üç kuruşluk şey için " diye kıllanılır. durduk yerde adam kendine hırsız muamalesi yapar hale gelir. evet jet kasa işkenceye dönüşmüştür ve bir migros alışverişi daha bu sinir harbi ile sona erer. halbuki günde 3 - 4 milyon tl ciro yapan migros 22:00' da kasaların hepsini açmayacak kadar tasarrufu düşünmektedir.

aslında bu durumda olmamamızın nedenlerinden biri de kipadır zira kipa o kadar korkak bir ingiliz şirketidir ki istanbul' da migrosun yakınlarına gelmeye dahi kormaktadır. istanbul' u bir deplasman olarak görür beylikdüzü' ne 34 km kala durmuş ve deplasman korkusu edasıyla beylikdüzü' ne mağaza açmaya yanaşmamaktadır. halbuki bu lokasyona açıp burayı da 24:00 kadar açık tutsa migros haikmiyeti kırılacaktır. sadece beylikdüzü' nde yaşayan izmirliler gitse bile yetecektir. ama gelemedikleri için bünye yine de tüm kusurlarına rağmen migrosa gitmeye devam edecektr.

(bkz: migros çık içimden)
jet kasa olayına hasta olduğum market.

yurdum koyunları ardı arkası gelmeyen kuyruklarda dakikalarca sıra beklerken ben ürünümün barkodunu okutup kredi kartımı makineye sokuyor ve şifremi girerek saniyeler içinde oradan uzuyorum.

yıllarca süpermarket kuyruklarında ömür tüketmişiz. teşekkürler migros.
nihayet sütaş ürünlerini yeniden satmaya başlayan perakende devi.
gün geçtikçe fiyatları artan ve eskiden migros club kartta puan biriktirip bana sıkça beleş alışveriş yaptıran ama artık boktan bir money card uygulaması ile artık o da yok. neymiş efendim money biriktirilecekmiş. uyanıklığın böylesini de görmedim.
not: ataşehir migros bu aralar tansaş etiketi ile satış yapıyor.
bir arkadaşımın yaptığı kıyaslama doğrultusunda, real, tansaş ve carrefour'dan daha pahalı olduğunu duymuştum. *
şok'ta 13.99 liraya satılan 3'lü yedek air wick'i 27 liraya dayayan market...
izmirde 5m'lisi açılan market.
her alışveriş yaptığımda acaba kazıklandım mı diye düşündüğüm markettir.
alışverişten çok yer tarif etmek için kullanılan markettir.
--spoiler--
Ulaştırma Bakanlığı, adres tarifinde güçlük yaşanan 4518 yerleşim birimine Migros kurulması için hazırladığı teşvik paketini meclise sundu...
--spoiler--

(bkz: yaran zaytung haberleri)
sattığı ürünlerin fıyatı piyasanın üstünde olan ve türkiye'de 17 il hariç bütün illerde mağaza açan firma.
şok marketler zincirini ülkere satan kuruluş. şok ta içki satışı devam edicek mi merak ediyorum.

http://haber.gazetevatan....oku-aldi/382390/2/ekonomi