bugün

Migros gibi bir firmaya yakışmamıştır. Evet.
Yakışmıştır zaten migrostan alışveriş yapmam kazanmasınlar diye, bir de dini hassasiyeti olan birinin orada çalışması zaten saçma.Olan birşeyi resmileştirmiş olurlar.
sarı etiketli ürünleri kaçırmayın.
Birkaç marketin başörtülü dışında çalışanı olmamasını nasıl sorun etmiyorsanız bunu da sorun etmeyin. ikilik yapmayın lan.
Saygın bir Kurumsal kültürün geregidir.
Dini simgelerin işyerlerinde kullanılması kabul edilemez.
Kasada türbanlı görmek istemediğim gibi tallit giyen de istemiyorum.
Sözde medeni tiplerin yaptığı ve desteklediğidir. Bunlardan alışveriş yapılmaz. Evet.
(bkz: mağara soğuk muydu kardeş)
ulan Migros ben kendimi bildim bileli türbanlı çalıştırmiyor..
özel şirkettir. isterse kırmızı don giyenleri çalıştırmıyorum der. beğenmezsen çalışmazsın ya da alışveriş yapmazsın.
Kofteci yusuf tamamlar ordaki acigi zaten eminim.
zaten başörtülü biri gidip de orada çalışmaz.

tanım: pek büyük bir etkisi olmayan karar.

zaten şimdiye kadar da hiç türbanlı çalışan görmedim migros mağazalarında.

edit: bunu niye hortlattınız şimdi ya? şimdi sol frame türban , din özgürlüğü , çarşaflı bacılarımız gibi başlıklarla dolacak.
Normaldir. Şimdi uzun bir hikaye anlatamayacağım.
özel sektör kendi fikrini yansıtır. isteyen çarşaflı çalıştırır isteyen türbanlı çalıştırmaz. orası özel sektör. çok türbanlıya meraksan bime gidersin çomar!
bence pekte doğru olmayandır. sonuçta din herkesin kendi özgürlüğüdür. ama bir yandan da zaten her yerde çalışabiliyorlar burda çalışmasalar ne olur diye düşünmüyor değilim.
reçel diye yedirdikleri şeyin içinde sürü ile insan sağlığına zararlı şeyler olabiliyor. devlet isterse sadece gıda güvenliği alanından bile migros'u ters yatırabilir. düz ne yapar bilemem.
Insaniyete aykiri orospu cocukluguna yakisir bir harekettir. Kimse burda sirketin kendi ozgur iradesi diyemez cunku alayiniz ikiyuzlu leslersiniz.

Atiyorum bim firmasi basi acik kadin calistirmiyoruz dese ozgurluk krizlerinden,tepkilerinizden agziniz gotunuze girer dimi?

Sozde medeni bati caniliginden hallice yaratiklar.
Herkesin kendi kararı. Ben migrosa karışamam, siz de benim migrostan alışveriş yapmama özgürlüğüme karışamazsınız.

Ek: zoruna giden zütler kendini belli ediyor.
amaaannn beni de dövmelerim var diye bir firma işe almadı, evet migrosta özel kuruluş kendi kararları kendi otoriteleri ama saçma şekilcilikten ölecez.
olabilir normaidir.
özel mülkiyet işletmelerinde isteyen istediğini çalıştırır bu bir özel işletmeci hakkıdır ayrımcılığa girmez.
bim de a 101 de şok da içki yi zorla sattırmaya benzer onlar içki satıyormu.
tercihtir. mevcut çalışanları kovmak için bahane edilmesine sonuna kadar karşıyım ancak başörtülü çalışan almama kararlarına söyleyecek bir şeyim yok.

baş örtüsü olmayanı çalıştırmayan binlerce şirket var, onlara kimsenin lafı yok, migros böyle bir karar alınca mı birilerine batıyor?
Alkol satışı ile alakası olmaması imkansız.
isabet. ..
Isparta da ahi bereket gıda vardı tamamen türbanlı idi mesela .
olabilir migros a b grubunun marketidir içki satılan bir yerde ne işi var başörtülünün.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar