bugün

ıstırabın diğer adıdır, süründürür...
düzensiz beslenme, sigara, alkol, acı, stres..her ne halt'tan oluyorsa, çözemedim..
3-4 ayda bir yoklar, öyle bir söverim ki,küfürler şaşar...
hafiften başlar, anlarım hemen eve kaçmam gerektiğini çünkü ancak ve ancak yatarak geçer...yatarım, saatler sonra, ki 6-7 saat sürdüğü de olur, nihayet geçer...
kalkarım, dünyanın en huzurlu adamı olurum, tabii bir daha ki şerefsiz nöbete kadar...
aslında tıbben çoğunlukla psikolojik olarak tenımlanmış ağrı türü.
(bkz: (psikolojiktir o)
yaşanılacak en berbat ağrılarda ilk üçe girer. genelde psikolojik olur ya da üşütme belirtisidir. eğer üşütmeyse feci gaz patlamalarıyla beraber kendini gösterir.
hayatımda ilk defa 2 ay önce tanıştığım inanılmaz ağrı.bulantı veya yanma gibi değildir.ne yapacağınızı bilemezsiniz.ağrı kesici de içemiyeceğiniz için sürünerek google ulaşıp yöntem arasınız.birkaçgün yerlerde süründükten sonra ''panto'' isimli ilaç normal hayata dönmenize yardım eder.
allah düşmanımın basına vermesin... kardeşim iki senedir çekiyorum. ilaç alıyorum, kullanıyorum geçiyor. ilacı bırakınca tekrar ağırmaya başlıyor. dert yanınca da millet 'neden ilaç kullanmıyorsun' diyor.
e anasını satayım, ömrüm boyunca ilaç mı içeçem lan.
bak yine ağrımaya başladı. ama öyle böyle değil çok pis kıvrandırıyor.
(bkz: zsa zsa zsu)
dayanilmaz bir agri. bir de ask ile anlasmasi varsa tedaviyi unutun gitsin.
hayatım boyunca muzdarip olduğum durum..
kurt cobainle dert ortağısınızdır,kendisi bu yüzden uyuşturucuya başladığını söyler ; ayrıca intihar mektubunda bile mide ağrısından bahsetmiştir..
mektupta ''alecılar içinde mide ağrısı cehennemi'' diye tanımlamıştır ağrılarını,ve bende bunu yaşayan biri olarak sonuna kadar katılırım..
hele bide alkol alışkanlığınız varsa ve düzenli ilaç kullanmaya yatkın değilseniz,hayatı mahfetmeye yeter..
(bkz: dispepsi) *
genelde strese bağlı gelişen " midem delindi galiba" paranoyalarını geliştiren ağrı.
aşırı asitli içecek tüketiminin de yol açtığı ağrı.
devamlı yasadıgım berbat bişi..ne kadar ilaç içersen iç ya gaz ya da reflü sonucu yasadıgınız agrı sizi upside down eder..
derttir. midedeki uzun ince bir çizginin * deli gibi yanması sonucu yaşanan ağrıdır. sinir yapar.
ülser var ise dayanılmayan ağrıdır. halsizleştirir, hayattan soğutur. yiyemez içemezsiniz, herşey yasaktır.
gece içilen biraların üstüne 3 tost yenip elma suyu içilerek ulaşılan mutlak sondur. tek çare uyumaktır.
muhetemelen alkollü bir gecenin sabahında mide kasılması ve sususluktan mütevellit bir ağrıdır...
hamileliğin ilk üç ayında sevimli sempatik bir şekilde seyreden, dördüncü ayda kendini unutturan ama sekizinci ayda midenizde az önce yutulmuş bol tüylü bir kedinin boğazınıza doğru yürüyüş yaptığı hissini veren yakıcı ağrıdır. doğurmadan geçmez.
(bkz: gastrit)
son günlerde çektiğim müthiş ıstırap veren rahatsızlık. ah ssk hastaneleri aftaya gel olayını bıraksa da iyileşsek.
her gün şu saatlerde çektiğim, kıvrandıran süründüren ağrıdır. sebebini ne ben ne doktorlar biliyor. bir kaç saatlik bir ağrıdan sonra yarım saat dinlenmeye çekilen sonra tüm gücüyle bastıran sinsi ağrıdır aynı zamanda.
kişinin ülser, gastrit gibi düşman başına bile verilmemesi dilenen hastalığı varsa sık sık çektiği kronik ağrılardır.. bunun yanında fazla alınan alkol, sigara, bünyeye aşırı stres yükleme vs. gibi alışkanlıklarıda varsa bazen günlerce süren, kimi zaman hiç bi ilacın fayda vermediği, bişiyler yiyince çok az hafifleyip bi süre sonra gene başlayıp insanda harakiri yapma isteği uyandıran melun bi ağrıdır..
aşk acısının yan etkilerindendir. garip aslında, kalp nerdeee mide nerdeee. ama öyle işte.
yaklaşık altı aylık bir süreçten sonra uyanışa geçen şeydir kendisi. olanca ızdırabıyla bünyemi zorlayan bir acı türü. tamamen üzüntü ve stresten kaynaklandığını düşünsemde, bütün gün yemek yemediğimde ağrıların yok olması da dikkatimi çekmiyor değil. gazlı içecek dahi içmeyen bir insan olmama rağmen sonuç buysa diğerlerinin durumu düşündürücüdür.
gece gece nöbet tutturan ağrıdır. bi de safra kesenizde taş varsa acaba safra kesem mi patladı diye üç buçuk attırır insana.
göğsün hemen altında, karnın üst kısmında, hatta sırta doğru hissedilen ağrıdır. kıvrandırır. sırt üstü pozisyonda yatmak ağrının daha az hissedilmesini sağlar. * gastroskopi yaptırıp, o bahçe hortumu gibi şeyin ağzınızdan midenize kadar sokulmasına razıysanız ağrının sebebini öğrenebilirsiniz. yemiyorsa, stres diyip geçersiniz.