1. 1.
  seinfeld adli dizideki kramer karakteriyle unlenmis, o rolden sonra da kramer olmaktan kurtulamayip baska hicbir adamakilli iste dikis tutturamamis oyuncudur. ama kramer rolunde cok insani gulmekten oldurme tesebbusune girmistir. belki de basarili olmustur, bilmiyorum.

  son zamanlarda bir comedy club'da stand up yaparken african-american tarafindan yuhalanmis ve stand up'i sirasinda rahatsiz edilmisti. bunun uzerine adamcagizin kontagi atmis ve irkci bir sekilde elemana saldirmistir. 'nigger' falan diye bagirmistir. sonradan david letterman'a cikarak kendini affettirmeye calismak icin ozur dilese de, ozur metninde 'afro-amerikan'lardan ozur dileyerek yeni bir pot kirmistir.
  hakikaten neredeyse kramer kadar dengesiz olduguna inanabilirim. *
  ... curufinwe
 2. 2.
  http://youtube.com/watch?v=U3RjiVcIlhY+
  butun kariyerinin icine sicip sivamis adam...bu laflardan sonra artik ozur dilemesi bile abes kacacak bence kendisi ya uyusturucu kullaniyorum ya da ruh hastasiyim falan desin... ya da en iyisi 'dedim ulan var mi' diyerek en azindan irkcilarin sevgisini kazansin... kendisi seinfeld de oynayan digerleri gibi (jerry, elaine, george) yahudidir.
  ... cemcuk
 3. 3.
  bi de en kopartici yer , kendisiyle kapisan zenci adamimizin 'It's not funny,that's why you are a reject.Seinfeld, that's it' dedikten sonra 'ehehe aslinda haklisin bak' falan demeye gitmesidir ehh dogru soze ne denir.
  ... cemcuk
 4. 4.
  yaptigi irkci hakaretler ile gercekten bir deli oldugunu kanitlamis insandir kendisi. seinfeld'deki oyunculardan biri "kramer da michael da deli ama iki cok farkli turden delilik" demisti ve iste ancak bir deli onca yillik kariyeri, alinan odulleri ve seinfeld'deki unutulmaz bir kramer karakterinin zihinlerde biraktigi guzel anilari boyle ahmakca, aptalca yok edebilir.

  gonul isterdi ki biz onu hep seinfeld'de, sigarayi agzindan dusurmeden arjantin bardaktaki birayi fondipleyip, akabinde agzindan dumanlar cikarak gegirdigi absurd kramer halleri ile hatirlasaydik.

  giddyup!
  ... kenjin
 5. 5.
  seinfeld'in meşhur cosmo kramer'ı. en sevdiğim dizi karakterlerinden birini yaratmış olmasının getirdiği sahiplenme güdüsü ve sonrasında artan beklentilerden ötürü, yaşadığı * bazı tatsız ve benim de hiç hazzetmediğim olaylara rağmen "her insan 2. bir şansı hak eder. hele bu kramer'sa 3 olur, 5 olur size kaç lazımdı?" düsturuna bağlı kalarak ve özür de dilemiş olduğu gerçeğini hesaba katarak kendisinden hâlâ umudu kesmiş değilim. ayrıca seinfeld'den önce meşhur olmasını sağlayan uhf adlı 1989 yapımı filmi de mutlaka izlenmelidir.
  ... like fire
 6. 6.
  kramer karakteri ile ünlenmiştir. başarılı bir tip çıkarmıştır seinfeld dizisinde. oynadığı yıllarda dahi ekip üyelerine göre oldukça yaşlı olan richards, enerjik hareketleriyle hayran bırakmıştır. orjinal karakterlerden esinlenen seinfeld dizisinn en grotesk karakteridir ve bunu oldukça doğal bir yolla hayata geçirmektedir. otoparkta geçen bölümdeki performası hala akıldadır. çekimler sırasında tüm karakterlerin suratına bir tebessüm verir, öyleki bazı sahneler saatlerce richards yüzünden başarıyla çekilemez, çünkü kendisi reji, mizansen ve repliklere tamamen uymasına rağmen karşısındaki oyuncu kendini gülmekten alamamaktadır. bazı oyuncuları hayatlarında bir rol gelir ve o rol o kişi için biçilmiş kaftandır. michael richards' ın kramer karakteri için de aynı şey söylenebilir.
  2 ... akgoogle
 7. 7.
  yaşlanmış kendisi, artık jerry seinfeld'in kapısından o hızlı girişlerini yapamıyordur büyük ihtimalle.

  michael richards
  ... lahmacunun kiymaya doydugu an
 8. 8.
  az evvel rok'un bile gazabını almış kişi. zamanında söylediği ırkçı söylemle birden gözden düşmüştür. ama o bizim için hala o masum saf kramer'dır.
  ... kozmo kreymir
 9. 9.
  Gür kaşlı ünlü bir Yahudi abimiz.
  ... adimsamuel25yasim