bugün

(bkz: Güldürmeyen troller)
mesnevi okumamışlar dergahtan bahsediyor.

bide biz troll oluyoruz değil mi?

--spoiler--
eşek kadına bi soktu kadının amı parçalandı.
-söz müzik: mevlana.
--spoiler--
şems buna çok alındı al sana bomba.
(bkz: sen gelme lan ayı)
Kanımca gizli bir gay olduğunu sandım şahsiyet, ama gay diye karaktersiz yaftası yememeli bence.
ille edep ille edep.
Ulan olaya bak! girdim başlığa troldür normaldir 2 3 entry sonra tepki görmüştür dedim. yok 1 tane tepki gösteren. hayattaki amacınız eğlence gençler anlıyorum çok güzel ama her şey böyle ağzınıza sakız olmasın.
Neden karaktersiz olsun ki? Yahu arkadaşlar! Mevlananın " gel kim olursan" sözü heryıl onu anma gününde tekrarlanıyor.

Mevlana bu sözüyle tüm ınsanlığı islam a davet ediyor. Her ne halt olursan ol, gel beraber olalım anlamında değil ki bu söz. Öyle olsaydı Mevlevi dervıslerı islam la, mevlana ile alakası olmayan sarhoş, ayyaş, hırsız, küfür ehli kişilerle dolu olurdu. Evet mevlana o tip adamları kendine çağırıyor lakin onları islam la şereflendiriyor mesele bu.

Ayrıca mevlana insanları hikayeler yoluyla etkilemeye çalışan muhteşem bir sosyal bilimcidir.
isteyenler profesör Dr Nevzat Tarhan ın " mesnevi terapi" kitabından araştıra bilirler.
mevlana değil celaleddin rumidir. şirk dolu kitaplarının okunmaması ve türbe dedikleri putun yıkılması dileğiyle.
karaktersiz insanlar arkadaş edinmek için başkalarını da karaktersizlikle suçlar diye bir söz duymuştum. :/
Güzel ülkemin cahil cuhela. Merak ediyorum acaba dünyada Türkiye'den başka atalarını ve değerlerini kötüleyen bir millet ve topluluk var mıdır? dünya çapında sosyal bilimcilerin incelediği, tasavvuf önderi bir şahsiyet için şuursuzca sarfedilmiş sözler. Allah ıslah eylesin ne diyelim. başkada bir şey denmez.
Mevlana karaktersizdir diyen karaktersizdir.
doğru olabilir sonuçta asker arkadaşı değiliz..
hemen savunmaya geçmek de pek akıllıca değildir..
uyuşturucu/uyarıcı madde bağımlısı biridir en nihayetinde..
görsel
Susun ev arkadaşı konuştu. Nasıl beyan lan bu.
Sempati duyduğun terörist halifenin karakterli olduğunu sanan karakter özürlüsü yazar beyanı.
Herşeye el attınız bir karakter kalmıştı zaten.
Elinizde karakter ölçer var galiba ?
mevlana bence bir din adamından çok felsefeci düşünürdür . uygulamalarının , yorumlarının çoğunun dinimizde yeri yoktur. .hatta şirke varan islam ile bağdaşmayan tehlikeli fikirlerde de yüzdüğünü düşünüyorum yozlaştırdığını düşünen arkadaş bunu eleştiriyordur . yine de insanlık erdemine dair hoş şeyler söylemiştir ve içini , inancının mahiyetini yalnız allah bilir.
sen de gel.
öyle deme şemsin gücüne gider.
kendinden başlamalı insanoğlu tahlile.
bazı dingiller görsün diye söylüyorum,kimin cehenneme kimin cennete gideceğini sadece allah bilebilir.kimin köpek olup olmadığı da ortadadır.mevlanaya dönersek 'gel' derken bence biraz abartmıştır geleni geçeni kabul etmek biraz geniş olmayı gerektiriyor.mevlana geniştir desek daha doğru sanki.