bugün

Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını duyurmaktan aciz olan, hata olmasın diye(!) kaç gündür bekleten, soruların tamamının 10 gün yayınlanacağını söyleyip 5 gün bırakan, üstelik sadece %20'sinin yayınlanmaktaki amacı hala çözülemeyen, sürekli başkan değiştiren ve bununla birlikte her başkanın farklı taktiğine ayak uydurmak zorunda kalan öğrencilerin olduğu, son olarak da sınava hazırlık sürecinde bazı bölümlerin puan türünü değiştiren bir sistemdir. Afedersiniz ama ben böyle sistemi sikeyim, teşekkürler.

Edit: sonuç sorgulama sayfasını yenilemekten parmakları sikilen binlerce öğrenci ve merakla bekleyen veliler de sistem dahilindedir.
dünya sıralamasında 71 ülke arasından 41. sırada olan eğitim sisteminden pekte bir şey beklememek lazım. sizi milli eğitim bakanı yapanların ve eğitim sisteminin bu halde olmasına neden olanların tez zamanda hidayete ermesini ve yahut ülkeden def olup gitmesini temel arzumdur.
görsel
(bkz: tünelin ucu bombok)
yeni nesil ortada. facebook instagram vb. sosyal medya sitelerinde biraz gezemek anlamaya yeter. uzun uzadıya açìklama yapmaya gerek yok. geldigimiz yer belli. ülkenin ıq ortalaması düşüyo sürekli. mal olup çıkacaz. ve bunun en temel sebebi bu mevcut eğitim sistemi.
eleştirmekle bitmeyecek bir sistemdir. burda ne kadar kelime döksek boş, baştan sona ezber, üniversiteyle beraber boşa harcanmış 16 yıl desek garip kaçmaz. sınavdan sonra her şey uçup gidiyor akıllarımızdan. insanlar ne mezunu olursa olsun, mesleğini kitaplardan değil o işi bizzat yaparken öğreniyor.
kişinin kabiliyet ve yönelimlerinden daha çok saçı sakalıyla ilgilenildiği, ayak uydurulduğunda 3 ayda 1 kitap dahi okunamayacağından ülkedeki okumuş cahil sayısının gün geçtikçe artmasına sebebiyet veren sistem. biraz az doğurun da belki bi 100 seneye şu da olur :

http://listelist.com/finlandiya-egitim-sistemi/
http://onedio.com/haber/f...-da-ogretmen-olmak-531992

(bkz: finlandiya eğitim sistemi)
şu an bu konuyu konuşurken bile değişmiş olma ihtimali olan eğitim sistemidir.