bugün

biraz yazsa kendini sevdirecek yazardır. bekliyoruz artık açıl biraz.
(bkz: #3759720)

anneeee deyip, koşar adım uzaklaşılması gereken yazar*.
call of duty 4'ü kendisi gibi 7 kez değil 4 kez bitirmemden ötürü bana ayar verme gereği duymuş yazar. ifademi yeterince iyi inceleseydi farkına varırdı ama sağlık olsun başka ayarlarda görüşürüz nasılsa.
(#4892012)

kendisine bakara suresi 17-20 yi yazmak istiyorum.

17. Onların (münâfıkların) durumu (karanlık bir sahrada) bir ateş tutuştur(up aydınlan)mak isteyen kimse gibidir ki, o (ateş yanıp da) çevresini aydınlatınca (faydalanmadılar), Allah da onların ışığını giderip kendilerini (yine) karanlıklar içinde, görmez (ve şaşkın) olarak bıraktı.

(işte cehâlet ve küfür karanlığında iken, Allah'dan bir meşale olan Kur'an gelince o, aydınlatıcı olmasına rağmen faydalanmadılar. Allah da onların basiretlerini bağladı. Böylece yine dünya ve âhiret karanlığı içinde kaldılar ve kalmaya da devam edecekler.)

18. (Onlar mânen) sağır, dilsiz ve kördürler. Artık onlar (bulundukları sapıklıktan Hakk'a) dönemezler.

19. Yahut (onların durumu), yoğun karanlıklar, gök gürlemesi ve şimşek(ler) içinde gökten boşalan şiddetli bir yağmur(a tutulmuş kimsenin hali) gibidir. Onlar, yıldırımlardan ölüm korkusuyla parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, kâfirleri (ilim ve kudretiyle) çepeçevre kuşatmıştır.

20. O şimşek, neredeyse gözlerini kapıp alıverecek. Onlara aydınlık verince ışığında (biraz) yürürler, karanlık tekrar basınca da dikilip kalırlar. Allah dileseydi elbette onların işitmelerini ve görmelerini de giderirdi. Şüphesiz Allah, her şeye gücü yetendir.(1)

DiPNOTLAR:

1-Kâfir ve münâfıklar bazen hakikat ışığını görmekle beraber yine de nefislerinin karanlığı içinde kalırlar. islâm'a asıl düşman kesilen onlardır. [Münâfıkları ve hallerini tanıtan diğer âyetler için bk. 3/167; 4/141, 145; 5/41; 9/62-69; 57/13-15; 59/11-17; 60/9; 63/1-11]

(bkz: suphesiz allah herseye gucu yetendir)
ayet vererek imana getirilmesi gereken yazarlardandir.
gökten inen kitaba inanmazken, imana, yine bu kitaptan yapılan inanılmaz tatlı alıntılarla getirilmeye çalışan bir yazar.
yahu hiç güleceğim yoktu.
biraz bilim bilin. biraz bilim.
bilim gökten inmedi, biz keşfettik.
çok heyecanlı.

gerekir ise herkesi öldürebilirmiş. özellikle söyledi 'hatta seni bile'.

(bkz: gta uludag city)
daha bugün farkettiğime şaştığım, takip edilecek nesildaş.
t cetveli ile vampir kaçıran komik yazar.
kemalizm ve kemalistler ile ilgili saçma sapan, başlıklar açılmasa gayet düzeyli yazan yazar. neymiş
(bkz: bilim kurgu sinemasının kemalistlere etkisi)
(bkz: kemalistlerdeki alınganlık)
(bkz: atatürk hacca gitti mi sorunsalı)

eleştirilecekse bu tarz saçma başlıklarda olmamalı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.