bugün

gayet normal bir aktivite.

ama gel gör ki bu t9 denen dalga bazen insanın götünün uçuklamasına, ismail türüt gibi terlemesine de neden olabiliyor.

ben ne yalan söyleyim mesaj yazarken noktalama işareti yerine amk kısaltmasını kullanan bir insanım (sevgiliye gönderilenler hariç).
ve bu kelimeyi o kadar çok girmişim ki artık t9'da "çok" kelimesini kodladığımda aynı harf kombinasyonuna sahip olan "amk" kelimesi ilk olarak çıkıyor.

yani bu "amk"ı değiştirip "çok" yapmaz ve mesajı öyle gönderirsen mesajın gittiği kişi her gün enseye tokat göte parmak arkadaşlarından biri değilse zor duruma güştün demektir.

dıt dıt! "aşkım seni çok özledim."
t9'la yaz: "ben de amk ya..."

lan!!!!

dikkat edin yani ama mesaj yarı yoldayken telefonu duvara sertçe fırlattığınızda telefon parçalara ayrılmak suretiyle kapandığından dolayı iletilmiyor bazen. şans işi.
hem türkçeyi katletmezsiniz, hem rahatlıkla ne demek istediğinizi karşı tarafa anlatırsınız.

Severek kullanıyoruz efendim.
Hocam Kullanmaktan Nefret Ettiğim Bir Olay. Yazamıyorum Napayım 2 Satır Cümle Yazıcam Diye Akla Karayı Seçyorum. Bende mi Bişey Var Acaba??
yüzyılın icadıdır. hem zamandan hem de imladan kazandırmaktadır. hastasıyız.
muhteşem bi buluştur. t9 u gelişmemiş bi tel deli etmek için yeterlidir.
mesaj yazmayı daha da zorlaştırır kısaltmalar falan kullanıyorsanız mesaj yazmak bir ölüm gibi gelir.* *
kimi t9 kullanırken görsem gerizekalı gibi hissettirir , sebebi bir türlü kullanmayı başaramamaktır.
bazen arkadaşinıza: şunu da sev artık ya demek isteyip şu da sex ya diye yazıp göndermektir t9.
bedava msj hakkının olduğuna delalettir.
mesajda ne yazacağını değil nasıl yazacağını düşündürtür insana.
sekizyüzdoksan yazmak 890 yazmaktan daha kolay hale gelir.
tek eksi özelliği; türkçe karakterlerle yazılan metinleri normalde 1 sms tutacak boyutta iken 3-5 sms boyutuna çıkararak fazla kontör sarfiyatına sebebiyet vermesidir. bu nedenle türkçe karakter kullanmamak bütçemize oldukça katkı sağlayacaktır.
Ama, sony ericsson marka telefonlarda ulusal karakterleri kapatarak kullandığınızda ,türkçe karakterlerin çıkması engelleneceğinden, fazladan kontör harcamadan kullanabileceğiniz güzel, kullanışlı özellik.
hayatta beceremediğim kullanması zor gelen şeydir...
imlası boktan olanlar kullanmayı beceremez. ama azmedilirse türkçe daha iyi bir şekilde kullanılabilir.