bugün

(bkz: adamın başına ne gelirse ya meraktan ya yaraktan)
fazla merak iyi değildir a dostlar. insanın başına ne gelirse meraktan gelir.
elbette insanın içinde kötü hisler uyandıran reklam cümlesidir. çünkü en başta bu coğrafyanın insanına meraktan ya da merak'a kafiye açısından yakın bir organdan başına bir şey gelebileceğini aşılarsan, aniden bu duruma alışmasını bekleyemezsin...
insanı merak etmekten soğutmuş durumdur.
+ ayşe sen merak etmiyo musun olanları?
- yok abla ben artık merak etmiyorum hiç bişeyi.
bu nakaratı söyleyen kız grubu sokakta yürürken kendilerine dikkat etmelidir bence, çünkü herkes onlardan nefret etmektedir.
türkiye'nin son zamanlarındaki en başarılı reklam sloganı.

niye mi?
bu sloganı duymayan kaldı mı? tamam, çoğu kişi tiksiniyor, ama sonuçta akılda kalıcı değil mi? herkes kötülemek amacıyla da olsa birbiriyle paylaşıp yaymıyor mu? sabah uyandığınızda kafanızın içinde yankılanmıyor mu?

demek ki neymiş; reklamın iyisi kötüsü olmazmış.
Turkcell'in reklam ajansının, "bir kişi neden görüntülü görüşme için bu kadar para versin?" sorusuna bulabildiği tek yanıt: "sevgilinin veya eşin bulunduğu yer konusunda yalan söyleyememesi" olunca yazılabilmiş jingle'dır
o 3 kız hala yaşıyormu diye merak ettirten reklam.
berbat ötesi birşeydir.
(bkz: yerlerde sürünen reklam sektörü)'nden tipik bir örnek daha.
haftalarca beynimizi miktikten sonra yerini daha dandik turkcell 3g reklamlarına bırakan boktan reklam.
izleyemediği maçta atılan gollerden ziyade çıkan kartları merak eden insan olduğunu söyleyen reklamdır. insan maçta çıkan kartı niye merak eder? anlayamadım.
adamın başına ne gelirse ya meraktan ya rocktan.Her duyduğumda bu söz geliyor aklıma .
turkcell' in reklam staretejisinin iyice b.ka sardiginin gostergesi olan reklamin sevimsiz ve sinir bozucu sloganidir.. zaten noluyo ki lan bu sirketlere? pepsi yasatir seni bi yandan.. cocuk gibi laf sokmacali, selim' li vodefone reklamlari ote yandan.. efenim avea desen ufak capli bir sit-com cekmeye hazirlaniyor galiba.. iki tane tip daha asik bile olamadilar hangi ara reklamin mesaji verilecek anlamadim.. su siralar gordugum en yaratici reklam, kolbasti melodisi ve dansiyla ekranlarda arz-i endam eden nazo reklamidir derim.. ceketimi alir giderim.. yok la ceket kalsin.. hava cok sicak.
birbirinden çıtır 3 adet turkcell kızını ekranlarımıza taşıyan reklam. bu kızlar sürekli merak ettiklerini ileri sürüyolar. bu kızlara merak ettirten turkcell in fazla meraklanmanın sonuçlarının hiç iyi olmayacağını bu çıtır hanım kızlarımıza söylemediği çok açık.
(bkz: yaratıcılık kabızı türk reklamları)
damat var mi diye soruyor ninem bense yollamalıyım şu dosyayı hemen

(bkz: pes)
(bkz: yok artik)
sloganı söyleyen kızların dünyalı olmadıklarını düşündüğüm slogandır.
daha güzel kızlarla daha etkileyici olacağını düşündüğüm turkcell reklam sloganı..
3G dolayısıyla kutsanan eylem.Merak bahane 3G paket ücretleri şahane.
(bkz: dayak ne güzel şey güzel şey dayak)
istem dışı ağıza dolanan allah belasını versin sloganı.
turkcellden de reklamda oynayan tiplerden de hatta ve hatta 3gden de nefret etmemize neden olan reklam zırvasıdır.
turkcell'in artık sıçmaya başladığını gösteren reklam sloganı. sen kalk 3g'yi türkiye'ye getir, böyle reklam çek. olacak iş değil. insan* bi merak eder bizim elemanlar reklam çekti nasıl çekmişler bi izleyeyim diye.
içerik hakkında bilgi vermek ve vatandaşı merak ile çekmek yerine bir an önce bitsin istenilen bunaltıcı bir reklama dönüşmüş.
selocanlı ve nil'li reklamları mumla aratan, bende ekranın içine girip ortadaki kızın saçını yolma isteği uyandıran uyuzötesi reklam. köfteci abinin çok ucuzmuş gibi 3g kullanması, yaşlı teyzenin torununa manita durumlarını görüntülü aramayla sorması ve merakı gidermenin tek yolunun 3g gibi gösterilmesi saçma geldi bana. vodafone reklamındaki adamın sevgilisini katlayıp cebine sokması bile daha iyiydi.