"merak" kelimesi yerine ona benzer başka bi kelime konsa daha cok ilgi cekecegini düşündügüm reklam sloganı.
insanın başına ne gelirse ya meraktan ya taraktan gelir...
iğrenç reklamdır. herkesin aklına o meşhur atasözünü getirir.
turkcell'in yeni reklamının, hedo'nun oynadığı reklam var ya, heh o reklamda kullanılan aptal söz dizisi.

o değil de turkcell reklam ajansını mı değiştirdi nedir, bu kadar iğrenç reklam dizisi görmedim ben. 3g'den nefret ettim bu reklamlar sayesinde... son olarak; 'üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüçç'. *
(bkz: ya ak ne güzel şey güzel şey ya ak)
insanlarda 3g merakı uyandırmak ve bu meraklı kitleye faturadan geçirmek isteğini açık yüreklilikle anlatmış olan turkcell reklamı. insan niyetini bu kadar belli eder ancak...
(bkz: insan ya meraktan ya yraktan ölürmüş)
son zamanlarda reklam sektöründe bile iğrençleştiğimizin güzel bir örneği. *
türkcell 3g reklamındaki slogandır.
turkcell'in yeni reklam filminde geçen abuk şey. ayrıca hakkında yarrak ile bağlantı kurmayanı dövüyorlarmış.
(bkz: merak kediyi öldürür)
insanın başına gelebilecekerin sebebi olan 2 şeyden iyi olanı..
insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da *
hidayet dışındaki kısmı berbat olan reklam.hele o illet 3 kız tekrarladıkça bu cümleyi, teknolojiden soğuyorum.
(bkz: türk beyniyle üretilmiş süper cümleler)
bir grup kedi söylese daha sevimli hale gelecek reklam cıngılı.
uzayda yürümek varken dünyada koşmak niye ? *
o iğrenç ses tonlarıyla "merağk ne güsel şey güsel şey merağk" diyen kızlar arasından ortadakini alıp levyeyle ağzını kanırtmak istiyorum. konuşamasın.
salakça olmasının yanı sıra istediği dikkati çekmiş reklamdır. zira tarafımdan; söyleyen kızlar da taklid edilerek "merak ne güzel şey, güzel şey merak" dizesi sürekli mırıldanılmaktadır.

not: ortadaki kız güzel hacı. kim ne derse desin. öbürlerinde iş yok *
(bkz: ey edip adana da pide ye)
Turkcell 3g reklamını izledikten sonra küçük çocukların sabah akşam aynı tonla söylemesi ihtimali çok yüksek olan, böylelikle daha rahatsız edici hale gelen slogan.
merak etmek şeysinden nefret ettiren itici reklam cingılı. delirdiniz mi? yav, yoksa bende tahammül mü azaldı?. cıkcıkcık...
10 yıl önceki reklamlara benzeyen saçmasapan ve sık sık yayınlanan, yayınlandıkça kanal değiştirten operatör reklamı..
suan yine yan odadaki tv den sesi gelen reklamın igrenc igrenc sloganı.
konservatuar öğrencilerinin kendi kendilerine mırıldandıkları iğrenç melodilere benzeyen iğrenç şey.
şarkı söyleyen üç kızın korkunç olduğu , ürpertici bir şarkı söyleyerek ileri yürüdükleri ve bunu yaparken dümdüz kameraya baktıkları reklamın ski sokumu ne deniyodu ona cingılı ne boksasıdır.

+ merak ne güzel şey güzel şey merak *
- inna ateyne kelkevserühühühüühühühü...
+ biz gülsüm, gülnur, gülnaz olarak 3g yi temsil ediyoruz ve seni öldüreceğiz nıhahahaha*
saçmalığın daniskası reklamda geçen aptal bir cümledir. reklamın saçma olduğu şurdan bellidir:

köfteci amcamız maçı izleyememekte ve şikayet etmektedir;

"maç çoktan başladı ama ben tezgahtayım, sahada kart çıktı mı çok meraktayım." virgüle kadar her şey normal. amcamız merak etmekte içinde bulunduğu durumdan yakınmakta. ama saçmalık ordan sonra başlıyor. "sahada kart çıktı mı çok meraktayım" evet amcamızın merak ettiği şey bu; sahada kart çıkması. biz normal insanlar genelde futbolda kimin gol attığını, kimin galip geldiğini merak ederken bu amcamız kart çıkıp çıkmadığını merak ediyor. yani deseniz ki ona "ismail abi sabri sarı kart görmüş!" bi oh çekecek amcamız. bu duruma en uygun bkz sanırım şu:

(bkz: bsg)