1. .
  memur un fark atacağı karşılaşmadır. sen dişini tırnağına takıp geceni gündüzüne kat memur ol aylağın biri gelsin sana laf atsın. yok ya. çalış sen de kazan. hakkaten aylaksınız olm siz. (bkz: zombie)
  2 ... ortalih garisacak deyalar
 2. .
  memur; daima uzanamadığı ciğere murdar diyen aylakın tazyikli hakaretlerine maruz kalmaktadır.
  2 ... dis guclerin oyunu
 3. .
  aylakların kıyaslama yapabilecek kadar bile kapasitesinin olmadığı, başlığa bakınca bunun vizyona yeni girecek bir çizgi film olduğunu sanıp hangi kanal ve saat kaçta diye sorması muhtemel kıysalamadır. hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?
  2 -1 ... nikimyirmikarakterli
 4. .
  memurlar çalışır vergi verir ki bir aylağın papası ona para versin şeker alsın aç karınlarını doyursunlar.
  ... ortalih garisacak deyalar
 5. .
  memur: erken yaşlarda emsallerinin aksine dirsek çürütmüş, saç dökmüş, anadan babadan okumak uğruna ayrı kalmış, akıl baliğ olunca baba parasının kendine ağır geleceğinin farkına varmış, dişiyle tırnağıyla bir yere gelmiş insandır.
  aylak : hayattaki tek başarısı ve birinciliği hayata gelme için sarfettiği milimetrik yarış olan, milletin başarısına gıpta edip çekemeyen, cebinde 5 kuruş ve 10 kuruşluklardan kolleksiyon eksik olmayan ve başka da bir derdi olmayan, memura "işini bırak sana ben 2000 dolar para vericem" gibi boş beleşe laflar edip ömrü hayatında 2 doları bile haketmemiş canlıdır. * *
  3 -1 ... nikimyirmikarakterli