1. 1.
  melankolisi doğuştan değildir elbet bu insanın..
  mutsuzdur, çünkü mutsuz edilmiştir zamanında. hayır o zamanlar dünyaya daha saf daha temiz bakıyordu. doğuştan getirdiği bir melankolisi yoktu. belki hiç olmayacaktı.

  zamanla yediği her bir darbe, her bir üzüntü bu insanı daha da güçlü yapmadı. daha da üzdü. daha da karamsar oldu.
  güldü belki sahte bir gülücük. ağlamayı yakıştıramadı. doluydu. normal-anormal ayrımı yoktu artık.. iç içe geçmişti hepsi.. sözler kelimeler inandırıcılığını kaybetmiştir. artık.
  hayatın güzel olmadığını düşünür bu insan. insanların masumiyetini kaybettiğini belki de hiç o masumiyetten nasibini almadıklarını düşünür. insanlara güveni kalmamıştır çünkü.. yolda iki liseli arkadaşı yan yana görse dalmak ister, "eşşoleşşekler defolun gidin karşımdan" dememek için zor tutar kendini..

  "allahın belası ortamınızı da alın başınıza çalın " diye haykırmak ister, kızlı erkekli ortamlara.. bu ortamların ne mal olduğunu zamanında acı bir şekilde tecrübe etmiş, türlü yavşaklıklara birinci elden şahit olmuştur..

  o güne kadar yapılan her güzel şeyin içindeki kötülükleri düşünür. asıl güzelliği bozan da bunlardır. illa ki güzel anlarınızda olaylar çıkmayacaktır. olaylar illa ki insanın içinde de olacaktır. işte o güzel anı acılaştıran, üzen, mahveden, -hiç olmamış olsa dahi- aklına getirdiği işin iç yüzüdür. yani bu kadar gülünüyor, eğleniliyor ama.. ya yüzüme gülünürken..
  of neyse..

  neyse değil!. böyle düşünür bu adam işte!..

  dayanaksızdır bu düşünceleri, şüphedir, paranoyadır, obsesyondur her ne ise..
  kendi de bilir mantıksız olduğunu ama aklından çıkaramaz.. üzer kendini boş yere, bomboş yere..

  keşke kendisini üzmekle kalsa! karşısındakini de üzer. üzdüğü için artık sevilmediğini düşünür. düşünür işte.. dayanağı üzmesidir..
  her türlü zarardadır kısaca.. sonra bir de " ne olursa olsun destek çıkacağım " sözlerinin samimiyetsizliğini görür.. üzüntüsüne üzüntü katar.. daha çok üzer, daha çok üzülür.. dedik ya kelimelere sözlere olan inancını yitirmiştir biraz.. kısaca zordur demek kelimeyi karşılamaz. yaşanmadan anlanmaz. anlıyorum seni demeyin! anlayamazsınız...

  bu güçsüzlüğü yine karşının sevgisini yitirme nedeni olur mu?
  olsa şaşırmaz...
  5 ... thebountyhunter
 2. 2.
  biri benden mi söz etti...

  melankolik insan her an hüzün doludur...nefret...kin..tüm olumsuzlukları çeker üzerine...
  -1 ... grafihusam
 3. 3.
  yapı itibarı ile mutsuz olmaya, hüzne daha yatkın olan insan.
  birlikte yaşaması hakikaten çok zor insandır. mutlu etmek için elinizden geleni yaparsınız ama mutsuzluğa kurgulanmış olduğu için faydasızdır bu eyleminiz.
  2 ... my love away
 4. 4.
  hüzünden zevk alandır, hayatı sevmedikleri sanılır lâkin aksine hayatı "aşırı" ve "hüzünle" sevenlerdir.
  2 ... dun gece radyodaki deli benim
 5. 5.
  kendisini de çevresini de yoran insan, herşeyde bir olumsuzluk bulmayı başaran, nadiren birşeyleri olumlu bulsa da her an tüketebilme kapasitesi olan, hayatı kendine olduğu kadar diğerlerine de çekilmez hale getiren, çoğu zaman bunun farkında olan ama elinden bir türlü birşey gelmeyen insandır.

  elbette melankoli bir süreçtir, kışın ardından gelen bahar gibi, psişe de tohum verip çiçek açacaktır. fakat mesele belki de iklim değişikliği sebebi ile doğada olan gibi bir yaz bir kış bir sonbahar sonra yine yaz gibi aslında insan eliyle bozulmuş dengesiz döngüler olması gibidir. çünkü yine insan kendi kalp elleri ile seçimler yapar ve psişesinin iklimini değiştirir. ruhunda bazen çiçek açar ama bazen de fırtınalar eser, karanlık bulutlar kaplar zihnini, yüreğini. bu düzensizlik ve kış hali uzun sürdükçe ruhun da melankolik hali katmerlenir, hiç çıkamayacak içinden sanır, hep böyle olacak, hiç bahar gelmeyecek, hep korunması gerekecek sert esen rüzgarlardan sanır.

  oysa ki teslimiyet önemli, doğal olana teslimiyet, iniş çıkışların hayatın bir parçası olduğunu kabullenme teslimiyeti. tersi oldukça, baş kaldırdıkça insan, kafa tuttukça yaşanan tecrübelere, melankolik hal de kafa tutar. hani kaçan kovalanır misali.
  2 -2 ... strange kind of woman
 6. 6.
  sagopa kajmer, kolera..
  ... ugur2nd
 7. 7.
  Maalesef benim.
  Ozenmeyin la insan kendini deli hissediyor.
  2 ... patapata
 8. 8.
  ölü gibi ve ciddi bir yüz ifadesi.
  1 ... time is a flat circle
 9. 9.
  Çekilmeyen insan modelidir.

  -nasılsın
  -şu bulutlar kadar tel tel dağılıyorum, ya sen nasılsın.
  7 -2 ... profesyonel kamikaze pilotu
 10. 10.
  Her insanın böyle melankolik olduğu bir dönem elbette vardır ama sürekli böyle melankolik takılan insanları görünce bi afakanlar basıyor bana. Abi hiç mi mutlu olabileceğin bir şey yok ya da taktığın şeyler bu kadar mı önemli. Yalnızsan tadını çıkarmaya bak mesela.
  Yani ciddi sıkıntılar yaşamış insanların böyle olmasını anlarım ama bu tip insanların geneli de boş şeylere tripleniyor. Ltfn mlnklk olmyn. Tşk.
  2 ... haramsavar kadin