1. 1.
  artık unutulan alışkanlıklardan birisidir. yeni nesil bilmez, şöyle 80li yıllarda ve 90lı yılların başında mektuplar yazılırdı. genelde çizgili, çizgisiz, kareli a4 boyutunda kağıtlar seçilip zarfa konulurdu. sonra ptt'ye gidilirdi. mektuplar ptt denilen yerden dağıtılırdı. 80li yıllardan önce de mektup yazıldığı rivayet olunur.
  3 ... arabaciarabayatasget
 2. 2.
  nostaljiyi severler için vazgeçilmezlerdendir...

  mektup yazmak ve mektup almak hediye gibidir...

  bazen dile getiremediğimiz, kişinin yüzüne söyleyemediğimiz herşeyi mektuplara söyleriz sevdiklerimize söyler gibi...

  artık koklayamadığımız mektup yapraklarının yerini, zamanla mailler ve mesajlar almıştır, mektuplar tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmıştır... *
  2 ... cranberry
 3. 3.
  saatlerdir başında oturduğum yazdığım halde temize geçirirken heyecanlanıp yanlışlıklar yaptığım hüzün kokan eylem.
  ... queenofthenight
 4. 4.
  kanıt bırakmaktır.

  (bkz: olmasa mektubun)
  1 ... guzunamca
 5. 5.
  nostaljik bir esintiyi yaşamaktır.insanların duygularını daha iyi yansıtabildiği mektubu alan kişi sevgiliyse duygulanabileceği eylemdir.
  ... saclar supurge
 6. 6.
  sevgilinizle bir konu üzerinde konuşup anlaşamıyor, hatta tartışmaya başlıyorsanız, kendinizi ona anlatmanın en güzel yoludur. odasına veya kapının önüne bırakmak mantıklıdır. aynı zamanda tatlı, güzel, şirin sözler söylemenin de en kolay yoludur.
  ... squidward
 7. 7.
  kiside huzur saglayan eylemdir. mektup yazmak, kalem tutmak, bembeyaz sayfanin üstünü yasanacak, yasanmis ve yasanmakta olan olaylar yazilir. ic dökmek icin bire birdir.
  psikolojik rahatlamayi saglar.
  ... kultursuz dinazor
 8. 8.
  güzeldir ama unutulmaya yüz tutmuştur. teknolojinin hızla gelişmesi ile mektuplaşmalar son bulmaya başlamıştır. bu nedenle bu eylemi yapanların sayısı bir hayli azalmıştır. sonuç olarak internetten önce kimse nostalji olsun diye güvercin yollamıyor postacılar ile haberleşiyordu. şimdi ise mail olayı ile mektup yazmak yalan oldu.
  ... zeki yaratik
 9. 9.
  en zor kismi, gonderenin adresi nereye gidecek adres nereye kismidir. o kadar seyrek mektup gonderiyorum ki bi denk getiremedim ilk seferde.
  ... morgece
 10. 10.
  en güzel örneklerinden biri:

  (bkz: milena ya mektuplar)

  (bkz: kafka)
  ... sone