bugün

milli eğitim bakanı hüseyin çelik'in yüzüncü yıl üniversitesi fen edebiyat fakültesi edebiyat bölümünde yardımcı doçent olan kardeşidir. hüseyin çelik'e benzememesinin sebebi hüseyin çelik'in ailenin karakteristik özelliklerini taşımamasıdır. 500den fazla türküyü sözleri ve müziğiyle bildiğine yemin edilebilir. güzel sohbeti, mütevazi kişiliği ve şairliği ile müstesna bir kişidir.
*

ankara universitesi, muhendislik fakultesi - jeoloji muhendisligi bolumu hocalarindandir. 2003 yilindaki mezuniyet torenlerinde docentligi aciklanmis ve cubbesini giymistir. o zamanlar hidrojeoloji derslerini verirdi.
Celal bayar üniversitesinde çalışan profesör.
Nazilli'li rap üstadı. Gerçi kendisi yaptığı işe rap demiyor. Farklı bir tarzın öncüsü olduğuna inanıyor.
http://www.facebook.com/zindanrecord
ülkemizin en iyi tarif profesörü. hemen hemen tüm tarihçileri dinlerim bunun gibisine rastlamadım.
benim gözümde türkiye'nin en iyi dayısıdır. dayım olur.
teke tek programında deniz gezmiş için:

--spoiler--
tembel, okulla alakası olmayan bir adamı nasıl olurda idol gösterirsiniz
--spoiler--

diyerek hayranlığımı kazanmıştır. şu meşhur 29 ekim kutlamasına mantıklı gerekçelerle giydiren akademisyendir. hatta onlar için ''garnizon cumhuriyetçisi'' bunlar diyerek gerçek ve cesur bir aydın olduğunu göstermiştir. helal olsun sayın hocam, bu ülkenin sizler gibi aydınlara ihtiyacı var.
--spoiler--
tembel, okulla alakası olmayan bir adamı nasıl olur da idol gösterirsiniz
--spoiler--

buyurmuş. aynı mantıkla be de şunu söylerim:

böbraklerine bile söz geçiremeyen; babasına bile hayrı olmayan bir adamı* nasıl olur da idol gösterirsiniz?

imza: deniz gezmiş'i ne seven ne sevmeyen sadaeke.

(bkz: alakaya mayonez)
--spoiler--
yeryüzünde dedesinin mezar taşını okuyamayan tek millet biziz...
--spoiler--
profesör doktor olarak celal bayar üniversitesinde istihdam edilmektedir. çok iyi bir hatiptir. sıradışı tarih programıyla her cumartesi akşamı ülke tv'de turgay güler'in konuğu olmaktadır.
hitap gücü yüksek olan tarih profesörü.
Elazığlı olan Mehmet Çelik , Celal Bayar ÜNV. Öğretim görevlisidir . Günümüzde tarihten anlayan en belirgin kişilerden biridir . Nesillere yıllardır tarih dersi diye yalan yanlış şeyler okutturulmasına rağmen sayın Çelik bu düzeni bozmayı amaçlamış ve asıl tarihi insanlara bildirmek için Ülke tv de cumartesi günleri yayın yapmaktadır .
muhafazakar kesimin gururunu okşayan sözleriyle bilhassa bu kesimi ekran başına kilitleyen ve oldukça sevilen tarih profesörü. keşke her gün hocamız çıksa da izlesek kendisini.
kurtuluş savaşında sadece yunanlılarla savaştığımızı sanan zavallı tarih profesörü. yazık çok yazık.
bu adam -bu ülkenin hem de en iyi(!)- tarihçisiyse bu memlekette cümle alem salaktır, tarihçilik de çoluk çocuk işidir demek oluyor. türk-islam senteziyle yoğrulmuş bir ideolojinin ötesine çıkamıyor, bakamıyor bu ademoğlu.

not: türküm, müslümanım
ilkem; küçüklerimi korumak,
büyüklerimi saymak...

el edit: not kısmı konusunda samimiyim! öylesine yazmadım onları...
lan kulaklarım beni yanıltmıyorsa herif demin ülke tv de fransıza gavat, ingilize de kaltak dedi. nefret suçunu falan geç bu adam akademisyen, tarihçi ve hayata islam'ın en yobaz penceresinden bakması yetmiyormuş gibi önüne gelene hakaret ediyor. allah sana objektiflik nasip etsin, amin.
her konuşmasında akp' ye dokunmadan diğer taraflara kusmuklar savuran profesör.
ağzına gavat'ın ve kaltak'ın çok yakıştığı profesördür. gavata gavat demiştir kaltağa da kaltak, helal olsundur.
bu akşam turgay güler'in konuğu olarak sıradışı programına çıkan ve hoş sohbetiyle önemli konuları konuşan profesör. ayrıca tarihin hafızası adlı kitabın yazarı.

gerçekleri konuşur her zaman. tarihin bize yanlış anlatıldığını ve bunun da bilerek böyle yapıldığını söyler. öyle şeyler anlatır ki vay be dersiniz. dünyanın bu hale gelmesindeki sömürgeci ülkelere laf söylerken kendinden geçer, bunu da kızgın bir ifadeyle dile getirir. ingiltereye abd ye laf söylediğinde bunu hazmedemeyenler nasıl bu ülkede yaşıyor anlamış değilim. ingiliz fransız yapmaz bunların yaptıklarını ya neyse.

kısacası kumaşı anadolu kumaşı olan adam gibi adamdır.
saatlerce dinleyebileceğim engin bilgili tarihçi. sırdışı programının gözdesi. ülkemizdeki dangalak kemalist zihniyetin, kendini vatanperver addedip bu ülkeye bir hayrı dokunmayanların nefret ettiği laf sokmasını iyi bilen dobra adam.
ülke tv'de katıldığı programda erzurum ve sivas kongrelerinde hiçbir kararın alınmadığını, karar metinlerinin meclis'in kuruluşundan sonra ankara'da yazıldığını ve mustafa kemal için "ingilizler olmasaydı bir dernek başkanı olarak kalırdı" diyecek kadar sıyırmış bir profesör.

güya mustafa kemal, o'nun komutasındaki ordu ile çanakkale'ye gömülen ingilizlerle görüşmüş-anlaşmış da meclis'i öyle kurmuş falan-filan. bu densizler ellerinden gelse, oturup cumhuriyet tarihini yeniden yazacak kadar pervasızlaşmışlar demek.

http://www.youtube.com/watch?v=woVuY3UczGs
bazı at gözlüklü chp lileri çok güzel özetlemiştir.

spoiler

bunlar atatürkçü değil, bunlar inönücülerdir.

spoiler

(bkz: ismet inönü)
izlenilesidir,
http://www.youtube.com/watch?v=drGfBXFa1cY
Kart kart gülüşü "anne ben profesör oldum" tarzı çok bilmiş konuşma tarzıyla inanılmaz itici olan sırf konuşma tarzı yüzünden izlemeye dayanamadigim ağzının üstüne iki tane çakılıp başlarım senin akademik ünvanına önce insan gibi konuşmayı ögrende gel denilesi sinir bozucu prof.
yorumlarını severek dinlediğim insandır. gerçekten sıradışı.