bugün

bursa anadolu lisesi nin üst düzey matematikçisi...ayrıca türkiye nin en kötü türkçe konuşan insanıdır. fonksiyona franksiyon demiştir.ayrıca "senin saçın ofsayttan gol olur","benimle şakalaşmayan insanın hayat damarlarından biri kopmuş demektir","senin kafan çalışıyor,ama şarj etmiyor","tüm imkan ve olanaklar dahilinde kesin çarşamba sınav olabiliriz" gibi inanılmaz cümleleri vardır.
"hiç bir şey yoktan var edilemez.. var olan, yok olmuştur" diyerek felsefesini ortaya koyan, keyifizm akımını başlatan şahsiyet.. ilk sınavından düşük not almaya şartlanmanızı sağlayana kadar türlü psükopatlıklar yapan her daim sinir bozucu bir şekilde sırıtan dahiyane insan.. her ne kadar kendisi her sınavda gelip tüm iyi niyetiyle bir üçgenime dikler çizse de yarattığı psikolojiyi üstümden atıp çözememişimdir sorularını..
bir derste kızarak, "sen niyesin ?" cümlesini sarfetmiştir.türev ve integrali kendisi sayesinde keyifle öğrenmişimdir zamanında
dersini alan her ogrenciyi tahtada inim inim inlettiren balin efsanesi. ders anlatilir biter, sira problem cozme kismina gelir, keyif suratinda psikopat bi gulumsemeyle kendine kurban secmek icin sinifi suzmeye baslar. eger ki, sizle goz goze gelmisse ve gozunuzu kacirmissaniz sictiniz demektir, kaleminiz yere dustugunde assaga egilip alma curetinde bulunduysaniz da sictiniz demektir, arka siralarda kendinizi kamufle etmeye hic calismayin zira keyif yemez. kisacasi keyif'ten kacamassiniz o yuzden ya dersini almayin ya da rezil olmaya hazir olur.
'hocam bu nasi bir seri yaa' sorusuna, 'o cok yakisikli bir seri' diye cevap vermisligi vardir.
bir de sinifta soruyu cozecek kurbani sectikten sonra sinifta bir rahatlama genisleme olur, ehh ne de olsa artik kurban bellidir, gelecek 15 dakka rahatsindir ama hayiirr keyif hinligini yapar ve tahtaya kaldirdigi elemana sadece tahtayi sildirip yerine oturtur ve 5 dakka boyunca yeni bir kurban icin sinifi suzmeye baslar. genc yasimizda hayati rezil ettirmesine ragmen hayatimda tanidigim en zupper en karizma hocaydi.
not: zaten bi donemden sonra gote giren semsiye hesabi, artik keyif korkunuz kalmiyo zaten siniftaki herkes birbirine rezil olmus daha ne korkulsun..
cemcuk: hocam yaa bu turevdi integraldi..gercek hayatta ne isimize yarayacak ki sanki yeaa?
keyif: shut up and get real...
cemcuk: tamam..
kendisi ders esnasinda fransizcada konusup, ilk girdigi siniflari dumur eder..pat ateensiyooonnn cemcuk..
ilk tanistigimizda;
cemcuk: hocaam yaa siz ne hocasisiniz? (yavsak hazirlik ogrencisi agzi)
keyif: japonca hocasiyim
cemcuk: heaa?
keyif: saka saka fransizca hocasiyim..
cemcuk: haa taam o zaman..
yillarca onu fransizca hocasi zannedip koridorda 'commen tapelle tu?' diye selamlastim mal gibi..
ilk keyif dersinde olan sessizlik onun pis siritisi cok tedirgin edicidir sanki her an birine giydirecek gibi beklersiniz...cok iyi matematik bilir ve dersini dinlersiniz cok iyi ogretir ki dinlememe gibi bi ihtimaliniz cok dusuktur tahtaya cikip soruyu dogru bile cozseniz sizi dumur etmeye calisir yanlis der ustunuze gider doner soruya bakarsiniz kendinizden emin olmalisiniz.son senesinde cok degistigini bol bol not verdigini soyler ve tahtada soruyu cozen kisiye kesinlikle yardim etmemelisiniz asrin hatasi olabilir...
her konuyu çok hızlı anlatır. diğer sınıflardan ilerideyiz diye de bir gaz verir. ders bittiğinde hızdan dumur olmuşsunuzdur ve sizi birkaç kez rezil ettikten sonra nefret etmek istersiniz ama o psikopat gülüşü yüzünden edemezsiniz. 1-2 örnek çözdükten sonra anlamadığınız zannettiğniz konuyu şakır şakır çözmeye başlarsınız. üstüne matematik hocası tanınamaz.
ayrıca soyadı gibi her daim keyifli ve keyif veren bir hocadır.
"yediğimden fazlasını yiyemiyorum, giydiğimden fazlasını giyemiyorum" diyerek maddiyatın yüzüne tüküren insan, ayrıca öğrencilere karşı çok cana yakındır. Okula giderken arabasıyla öğrencileri okula götürmesi bilinir. *
-şimdiki konu kismi fonksiyon (karadenizlidir)
-ne fonksiyon hocam?
-kissmi kissmi (s'yi vurgulayarak)
-aman hocam!

-x bu soruyu yapar gel bakam tahtaya....çocuklar önceden x'i tahtaya kaldırdım mi ayakları titrerdi şimdi alişti. kaşar oldi kaşar.
kendisi trabzonludur. oraya bursa yıldırım beyazıt lisesinden gitmiştir. hatta kont adnan bu hocanın akrabasıdır bildiğim kadarıyla. yiğeni benim sınıf arkadaşımdı ordan biliyorum.
1996 yılında özel ders aldığım, o zamanlar imam hatip lisesi'nde çalışıyor olan matematik öğretmeni. işinin ehli adamdır, bir de sağda solda görmeye alıştıklarımızdan değil, hakikaten müslüman adam olarak hatırlıyorum onu.
tahtada o benle dalga geçmeden ben bir keresinde dalga geçmiştim,sınıfla beraber güldü,daha beterini yapmadı bana sonra şaşırdım üstüne üstlük sene sonu karnede de ya 4 ya 5 gelmişti matematik.hey gidi günler vs vs.
an itibarı ile dersini almakta olduğum, keyif dolu, kendisine 1982 yılında yöneltilen "sual"de 4x4 işleminin cevabını bilemediğinden bahseden, soru işareti yerine "sual" işareti diyen, adam gibi adam, matematik hocası.

edit: aynı zamanda sınıftaki birinin ödevini yapmadığını tespit ettiğinde, kendisine "xx.xx.2013 günü yapılan kontrolda xxx numaralı xxxxxx'ın ödevini yapmadığı anlaşıl-dı." şeklinde tutanakvari cümle yazmaktadır.

Dahası, "şak ve şuk" yaparak sorduğu örnek soruları çözmektedir.