bugün

metin akpınar, altan erkekli başta olmak üzere çokça kaliteli oyuncu barındıracak dizi. senaryo iyi olursa tadından yenmez.

özellikle bir bölüm 60 dk olsa ve bütçesi yüksek olsa dünya standartlarını bile yakalarlar.
2 trilyona çekilen ilk bölümü silinmiş. tekrar çekiliyormuş.

görsel

https://www.gercekgundem....bolum-silindi-301354h.htm
fragmanı da gelmiştir. bana pek ümit vaat etmedi.

https://www.kanald.com.tr...bir-cihan-fatihi-fragmani
mehmed cihan fatihiyse büyük iskender kim?
Bütçesi geniş bir diziye benziyor, muhteşem yüzyıl'a çok benzettim. Sanırım yapımcısı aynı veya aynı yapım kadrosundan kişiler.

Fragmanın tek absürt yanı fatihin savaşın ortasında kılıçla yayan savaşması, ahahahahahahah.

Kemerli burun da özellikle aynı. Burun hassasiyetini ilk defa bir dizi göstermiş şaka maka.

görsel
Umarım fatih'in entelektüel kişiliğine de vurgu yapar.

Kuru milliyetçilik goygoyuna kurban ederlerse yazık olur.

Zira En iyi milliyetçilik işini iyi yapmaktır .
daha şaşalı bir şey bekliyordum.
Fragmanından sonra haberimin olduğu dizi

https://www.youtube.com/watch?v=cNcXSLMN63s

Yavuz sultan selime daha çok yakışırmış. Aam izleyicilerinin çoğu alevi olan kanal d onu çekemez.
Sadece burnu benziyor diye kenan imirzalioglunu seçmişler.

Kenan imirzalioglunu hep zengin erkeğe sevgilisini kaptıran fakir ama gururlu erkek rollerinden sonra görünce çok çiğ geldi.

Ülkedeki tüm oyuncular neredeyse muhteşem yüzyılda oynadı burda da oynarlarsa hep muhteşem yüzyıldaki rolleri hatırlanir.

Çok geçmeden yayından kalkar zaten.ayrıca fatih sultan mehmet in bu kadar Haşmetli yapılı biri olduğunu düşünmüyorum sadece zekiydi.
fragmanını beğendiğim dizi. bence kenan güzel seçim kendisinin oyunculuğu iyidir hoştur. ama sadece istanbulun fethine odaklanmazlar diye düşünüyorum.
ilk foto ateş ediyo;

görsel
boktan bir dizi daha. maksimum 3 bölüm sürmesi dileği ile.
fsm'in birebir savaş ettiğini düşünmüyorum biraz diriliş ertuğrul özentisi gibi dizi ama her türlü tutar.
Bu adamin tipi daha cok 300 spartali serisinden firlamis gibi. Buna bi ucgen don, bi tane de kirmizi pelerinle on numara olurdu. Bence yanlis yapimda yer aliyor. Evet.
Güzel olacağını düşündüğüm dizidir.
internette rol için baya çalıştığı yazıyordu. aylardır at binme kılıç kullanma falan uğraşmış baya bence hakkını verir.
son fragmanı baya efsane bence memati de gelmiş diziye geliyor bomba gibi.
2. sayfadan alalım yerimizi değerlenecek buralar * oyuncular sağlam konu sağlam kurguda güzel olursa tadından yenemez valla *
görsel

Fatihin elindekini hiç ama hiç osmanlı kılıcına benzetemedim. Bilakis hristiyanların long sword'una benziyor.

Bu diziden büyük beklenti hayal kırıklığına sebep olur. Peşinen uyarayım.
--spoiler--

dizinin sonunda Fatih ölecektir.

--spoiler--
44 yaşındaki kenan imirzalıoğlu'nun 19 yaşındaki fatih sultan mehmet'i canlandıracağı dizidir.
Karşısında çok güçlü diziler var o yüzden şansı az.
(bkz: ahmet rasim vs fatih sultan mehmet/#39060341)
Kenan imirzaloğlu'nun 21 yaşındaki bir tarihi figürümüzü canlandıracağı dizi.
ilk bölümleri meraktan izlenecek ama sonra yavaş yavaş reytingi düşecek.