bugün

kendisini diri diri toprağa gömenlere orospu çocuğu demenin suç olup olmadığını merak ettiğim.

http://www.milliyet.com.t...191953/default.htm?ver=96
erkek arkadaşları var diye canlı canlı toprağa gömülen 16 yaşında ki kocaman kalpli masum bir kız çocuğu.muhtemelen son nefesini vermeden önce aklından şunlar geçiyordu: "beni, böyle bir aile de daha fazla yaşamama izin vermediğin için teşekkür ederim allahım."
öngörülerime göre memleketimde asla sona ermeyecek olan "namus" cinayetinin kurbanıdır.
"namus" dediği de erkekler ile konuşması. o değil de, bu masumu katleden pezevenklerin vicdani sicilini araştırmaya kalksan defterlere kitaplara sığmaz.
sözde biri baba olacak biri de dede. Lakin tüm bu çıkarımlara rağmen asla ve asla şaşırmamak gerekir.
dedim ya bu namus cinayetleri bitmez diye. hakikaten bitmez. evlendiğinde karısına kimse bakmasın diye zorla türbana sokan, genç kızına kimse bakmasın diye zorla türbana sokan. evde estirdiği terörün zerresini düşüp kalktığı karıya göstermeyen bu milletten tırsarım ben arkadaş..
türkiye'deki adalet sistemi değişmediği sürece medine gibi katledilen kız çocuklarının sayısının artacağını birkez daha gözler önüne sermiştir.ne ceza vericeksin bu kızı vahşice öldüren adamlara? 10 yıl mı, 20 yıl mı? kaç yıl verirsen ver sen bu adama içerde yemek, sıcakcık bir oda, televizyon, çay, muhabbet vs ihtiyacı olan herşeyide vericeksin. üstelik bu adam içerde onun gibi düşünenler tarafından baştacı edilicek, el üstünde tutulacak. ee bu mu bizim ceza sistemimiz? bu mu insanları bu tür işlerden caydırmak için kullandığımız yıldırıcı cezalar? 18 yıl eğitim görmüş kendimce bilinçli, kültürlü bir insan olarak artık gerçekten bu ülkede "taksim meydanında sallandırıcaksın" efsanesinin uygulanmasını istiyorum. bu vahşiliği o kıza yapanların kafalarını suya sokup nefes alamıcak duruma gelinceye kadar suyun içinde tutulmasını istiyorum. münevveri kesen o hayvanın parmaklarının tek tek testereyle kesilmesini istiyorum. çünkü biz bunları yapmadıkça medineler, münevverler artmaya devam edicek. huzur içinde uyu medine diyeceğim ama biliyorum huzursuzsun. katillerin hapishane koğuşunun girşinde alkışlarla karşılandığı için huzursuzsun. mekanın cennet olsun...
(bkz: namusunu kaybetmiş bir kızı öldürmek)
"namus cinayeti" kisvesi altında, kendi beyinsizliklerini örtmeye çalışan insan müsveddelerinin; insani olmayan tavırlarına maruz kalan ve sözde namus cinayeti uğruna ölen bir genç kızdır. kimse bunun, namus cinayeti olduğunu iddia edemez. bu, insanlık suçudur. hangi sebeple olursa olsun, bir insanın yaşamını elinden almaya kimsenin hakkı yoktur. bunu yapanlar insan olamaz, hatta hayvan bile olamazlar. orospu çocukları!

adalet sistemindeki çarpıklıklar yüzünden, bu insanların hakettiklerinden az ceza almaları, işlerini kolaylaştırmaktadır. ama iki tanesini asın, bir daha yaparlar mı? görelim!
erkeklerle konuşmanın ahlaksız, diri diri mezara gömmenin ahlak dahilinde olduğunu varsayan bir eylemdir. böyle de orjinal bir ahlak anlayışı vardır. erkeklerle konuşmak günahtır da, diri diri mezara gömmek hak mıdır merak ettirmiştir. bu kişilerin bu eylemde motivasyonu islam mıdır(erkeklerle konuşan kız günah işlemiştir, namusu kirlenmiştir), eğer islam ise bu hakkaten islam'a göre normal midir, yoksa bunu yapanlar benim öznel düşünceme göre orospu çocuğu olup ahlaksızın önde gideni midir merak ettirir.

kızı diri diri mezara gömerek namuslarını kurtardıklarını düşündüler ya, artık ne dense boş, ne yapılsa da az gibi sanki.. nasıl kızacağını bile şaşırınca, ne yapılabilir ki?
ayrıca sözlük yazarlarının namus cinayetini insanlık suçu olarak görmeyip, gayet sıradan bir şeymiş gibi gördüklerine tanık olmamıza da vesile olan kızdır.
insanların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını ortaya koyan bir olay. tüm görüşleri, düşünceleri, olan olayları, yaşam biçimlerini bir kenara bırakın insanın yüreği nasıl el verir kendi kızını torununu diri diri gömmeye. anlamıyorum bu insanları. anlayamıyorum.
bu nasıl vicdan,nasıl insanlık dememize neden olan durumdur.sen seninle hayat bulmuş parçanı nasıl canlı canlı nasıl gömebilirsin nasıl göz dönmesi bu! bu ne çağ dışılık! bu ne cahillik,nasıl bir töre! her erkek arkadaşı olanı orospu olarak nitelendiren kadının hiç bir hakkının hiç bir duygusunun olmayacagını düşünen kınanacak zihniyet. gün olur devran döner Ayhan Memi .
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.