1. 1.
  2007 sonbaharda indirilmeye başlanacağını iletmekten mutluluk duyduğum total war expensionı.

  dört yeni campaign içermektedir.
  1- Americas Campaign (orta ve kuzey amerika)
  2- Britannia Campaign (ingiltere ve norveç)
  3- Crusades Campaign (istanbuldan küdüse kadar olan topraklar)
  4- Teutonic Campaign (kuzey batı avrupa)

  yeni eklenen diğer şeyler*

  * Four new campaigns
  * 23 playable factions
  * Over 150 new units
  * Command reinforcements in battles
  * Hero characters with special abilities
  * Build permanent forts and add moats to them
  * New technology trees influenced by Religion and Prestige
  * New mission types
  * 6 New Multiplayer scenarios and 20 new Custom Battle maps
  * Compatibility with the new Hotseat multiplayer mode
  * Confirmed multi-player co-op mode.
  * 9 new types of agents

  http://en.wikipedia.org/
  #1701005 :)
 2. 2.
  gelmiş geçmiş en büyük genişletme pakedi. (5g dır kendileri)

  screenshotlardan görüldüğü kadarı ile grafiklerin daha bir güzelleştirdiği, kudüs ü savunurken veya ispanyayla amerikaya çıkarken vereceği zevki düşünmek bile insana ayrı bir keyif katmaktadır.

  (bkz: hernan cortes)
  (bkz: selahaddin eyyubi)
  (bkz: william wallace)
  #2452025 :)
 3. 3.
  (bkz: sözlükteki total war cular)
  tarihteki en baba strateji oyununun sonbahar genişleme paketi.son yüklemeyle birlikte oyunun toplam boyutu bilgisayarımda 11.7 gb ı göstermektedir.ne var ki 117 gb bile olsa bu oyun oynanacaktır. tarihi gerçeklerin yine hatalı gösterildiği bir versiyondur ama olsundur. yıkık surların arasından kudüs'e akın eden türk süvarisini görmek, gerçek dışı bir olay olsa da insana büyük haz veriyor.
  #2458389 :)
 4. 4.
  eklenti paketidir fakat oyunun aslı 1 disk iken, kendisi 2 dvd dir.
  #2975100 :)
 5. 5.
  hasta bir eklenti paketidir. britannia campaign deli gibi sarmaktadır, oynanması tavsiye edilir. onun dışında klasik medieval 2 dışındaki dikkati en çok çeken özellik, ortalık yerlerde kurulmuş fortların olmasıdır, ve bu fortlar normaldeki gibi asker bırakılmayınca kaybolmaz. americas campaign deki dehşet verici ordular bi ayrı güzeldir.
  #2975189 :)
 6. 6.
  çoğu korsan oyun satıcısında medieval 2 total war kingtoms olarak satıldığını görebileceğiniz oyun.

  türk müsün canım
  #2975197 :)
 7. 7.
  kingdoms isimli pakediyle birlikte yeni adını almış oyunun ismi olup, boyutu 14 gb kadardır toplamda. dişimin kovuğu kadar yer kaplamayan medieval, kocaman bir canavara dönüşmüştür şimdi.

  0.1 kb hızla indirmekte olduğum oyundur. remaining time kısmında 1 year 7 weeks yazıyor.

  oh yeah.
  #4947130 :)
 8. 8.
  daha oynamaya başlamadan bile savaş ortamını hissettiren mükemmel oyun.

  4 gün 23 saatte %44.3'ü inmiştir. gümbür gümbür geliyoruz, hola yeşil takkeli imam sen çok yaşa! ha bir de çalışmıyormuş, o zaman kimi ne yapayım lan?
  #4978887 :)
 9. 9.
  bir türlü 2 dvd'li güzelim pakedi bulamadığım oyun. cd'ciler ise rip olarak satıyor, müzik dosyaları falan yok. "injallah, we will smile" seslerini duyamamak beni üzüyor sözlük.

  notepad: medieval 2 total war + eklenti pakedine sahip yazarların dvd'lerini bana ödünç vermesi durumunda memnun olacağımdır.
  #5848216 :)
 10. 10.
  yamaları ve third age total war modu ile birlikte 16 gb yer kaplayan oyun.
  #7830945 :)
 11. 11.
  medieval 2 total war'daki bayatlığı hatta sıkıcılığı üzerinde atmayı başarmış bu yönüyle de bence medieval 2 total war'ın 2-3 basamak üzeri taşımayı başarmış olan expansion paketi. kingdoms olmasa medieval 2 total war benim açımdan bir hayal kırıklığı bile olabilir.

  paket içerisindeki 4 farklı kampanya, resmen 4 farklı oyun gibi olmuş ve bu yönüyle de total war'culara keşfedecek çok yer bırakmış. yeni üniteler, haritalar ile oyuncuyu da uzun süre ekran başında tutmayı başarıyor. misal sene 2010 olmuş, hala ben gidip kingdoms paketini kuruyorum. hatta elimde rome total war olsaydı keşke diye geçiriyorum ama asla medieval 2 total war'ım nereden lan diye sızlanmıyorum. işte medieval 2 total war'ın bayatlığı burada. 1-2 kere oynuyorsun sonra hep aynı senaryo aynı olay insanı bayıyor. bu bakımdan kingdoms büyük hayranlık beslerim.

  tabi herkese göre değişir ama en başarılı bulduğum kampanya britanya oldu. tabi bu noktada britanya tarihine beslediğim derin merakın da önemi büyük.* ayrıca tabi okçulara da büyük bir zayıfım var ve britinya demek okçu demek. avrupadan ayrılmış bu adada 5 farklı millet***** birbirleriyle amansız bir savaşa giriyor. ayrıca oyun sürecinde her milletin herosu ortaya çıkıyor. tabi sadece kendisi çıkmıyor, yanında devasa ordular getiriyor. çok güzel tasarlanmış bir kampanya. işte budur. Britannia...one realm...five kings...total waarrrrrrrrrr

  pek uzatmak istemiyorum. bir de amerika kampanyasından bahsedeceğim. bu kampanyanın en güzel tarafı bilinmezlik. yani ilk oynayışınızda çok fazla zevk veriyor çünkü kendi topraklarınız dışında kalan diğer bölgeler karanlık. özellikle birkaç kişi ile oynanması gereken başlıca oyunlardan biri. amerikanın bir başka özelliği ise çok devasa savaşlar yapabilmeniz. çok ucuz piyadeleri nedeniyle 2-3-4 full orduya varan kuvvetlerin savaşlarını izleyebiliyorsunuz. bu da olmuş diyorum, ama çok fazla oynanırsa bu bilinmezlik perdesinin kalkmasından ötürü sıkar.

  2 tane daha güzel kampanya var. onları siz keşfedin abi. bir de belirtmeden geçemeyeceğim, müzikler yine 10 numara. insanı savaş havasına öyle bir sokuyor ki, savaşı kazandıktan sonra o nefretle sikerim lan esirleri kesiyorum hepsini diyip 1000lerce insanı katledebiliyorsunuz.
  #9883326 :)
 12. 12.
  bizans'ın fire thrower adlı birimini çok baskın yaptıklarını belirtmeliyim. iyi bir zamanlama ile piyade ya da atlı düşman bölüğünü dağıtmak olasıdır.
  #9883346 :)
 13. 13.
  crusades campaign'in giriş ekranında ağıta benzer bir soundtrack vardır, alıp götürür sizi. bir de tam anlayamıyorum ama sanki şarkı türkçe gibi.

  http://video.uludagsozluk.com/v/medieval-2-total-war-kingdoms-22770/

  #11919419 :)
 14. 14.
  britanya seferi oldukça güzeldir. lakin...

  arkadaş, almışım güzelim iskoçları. yukarıda işgalci norveç, aşağıda ingilizler. norveç'e iskandinavya'dan destek geldi, adanın askeri bakımdan en güçlüsü oldular. Galler ve baronlar ile güçsüzleşsede ingiltere, ingiltere yine de.

  o sıra william wallace geldi. bayram ettim. full ordular, yüksek rütbeler falan. iskandinavya'dan gelen hakoon hakoonson'a -yani norveç kralı- bir hoş geldin diyeyim dedim.

  2 full ordu çarpışacaktı. wallace'ın 60 adet bodyguard'ı vardı. dağıtırım dedim ortalığı ama o da ne. savaşa bir girdim meğersem bu yayaymış. lan bodyguard nasıl yaya olur? çıldırdım sinirden.

  atlılarla düzenli bir şarj ile piyade norveç ordusunu bitiririm derken zar zor yendim.

  amk iskoçlar. soyluları yaya iskoçlar.
  #25120776 :)
 15. 15.
  bağımlılık yaratan strateji oyunudur. uzun süreli oynayabileceğiz ve eğer ki orta çağ silahlarını filan seviyorsanız kesinlikle seveceğiniz bir oyun.
  #25625416 :)
 16. 16.
  Bu oyunda kudüs'ü alınca şehri yağmalarım ve tüm yatırımları yıkıp çekilirim.başımıza peygamberleri dinleri bela etmiş bu şehirden başka türlü fayda alınmaz.
  #35263913 :)

medieval 2 total war kingdoms ile alakalı başlıklar