bugün

bugün 1 mayıs gösterilerinde göğsümüzü kabartan, bize gerçek 1 mayıs'ları hatırlatan, örnek gruptur.

edit: t harfi karaktere takılmış..
teslimiyetçi, akp işbirlikçisi komünistlere 1 mayıs dersi veren güzide gençlerimizdir.
kollarinin yorulmamis olmasina sasirdigim anarsitslerdir.
insanların içine karışıp karışıp olay çıkartmayı isteyen azınlık gruptur. başaramamışlardır.
başlarındaki joker makyajlı kişi dikkatleri çekmiş anarşistlerdir.

not: amk! sözlükte bir tane anarşist yazabilecek adam yok herhalde.
copun dövmek için değil sokmak için kullanılması gereken anarşistlerdir.
anarşizmi sağa sola zarar verip, insanlara saldırma zanneden zavallı grup. zarardan başka bişey değilsiniz amk. sonra polis dövdü oluyor.
birileri bunlara devrimci falan diyecek farkındayım ama kusura bakmayın öyle değiller bunlar bildiğin vandalist grup. önüne gelen her yeri taşlayarak, sopalarla, tekmelerle kırarak kendi çaplarında devrim yapmaya çalışan birer orospu çocuğu.

devrim böyle olmaz, devrim öyle her önüne gelen yerin camlarını kırarak olmaz.

devrim nedir, ne değildir önce kendilerine bir sormaları gerekmektedir. önlerine gelen her dükkanın camlarını kırarak iş mi olur artık? nerede oradaki normal halkın hakkı?

gerçi bu kendilerine devrimci diyenlerin eski huylarını da biliyoruz.

zamanında bir işportacının tezgahını devirmişlerdi bu acizler.

bunları sahiplenenlere diyecek kelime bulamıyorum. bulsam da söylemeye cesaretim yok.

http://video.ntvmsnbc.com...oyde-olaylar-cikti-2.html

bu da eskilerden.

http://www.beyazgazete.co...i-dagitti-tv8-169943.html
hiç bir şakirt in asla yapmayacağı şeyleri yapan ama şakirtlerle dalga geçmekte bir beis görmeyen kişilerdir.
hele şükür bayram havasında geçen güzelim 1 mayısı az da olsa cehenneme çevirmeyi başarmış yobazlardır.
anadolu sigorta'ya saldırıp sigortacılığı merkezinden yoklayan grup. kimi o camlara öyle bir koştu ki bir kaçını örümcek adam sandım.
(bkz: istanbul 1 mayıs olayları)

meydanı boş bulan insanımsı şeyledir.

not: sabahtan beri sözlüğü takip ediyorum bu konu hakkında bin tane başlık açtınız tebrik ediyorum.
Cevahir avm önündeki starbucks'a girişmiş grup.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
global sermayeyle halkı ayırdedebilen grup. gerek var mıydı? yoktu. yaptıklarında problem teşkil eden bir durum var mı? o da yok.canları istemiş yapmışlar, takılın.
güzergah boyunca en az 15-20 mobese kamerasına takılmış olan kıt beyinliler sürüsüdür ki onlara anarşist demek, anarşistlere düpedüz hakaret olur.

polis amcaları şu an kayıtları inceleyip eşkallerini tespit etmekle meşguldürler ve eminim, yarından tezi yok elleriyle koymuş gibi bir bir toplayacaklardır evlerinden.

onlara nasihatler vereceklerdir;

- sizler neden böyle kaka çocuklar gibi davranıyorsunuz? çok ayıp çooook! hiç yakıştıramadık sizlere,

diyeceklerdir.
bankasever turnusolüdürler. halkımız bankaları filan ne kadar seviyormuş. yerim ben sizin bankanızı, koçunuzu, şahenkinizi,yeğininizi. aman o bankacıklarınıza birşey olmasın. hemen de isyan ederler burada, klavye başında. cop sokacakmış. e sormazlarmı adama madem bu kadar delikanlısın alaydın eline bir cop ta çıkaydın karşılarına. önümüzde ki on yıl boyunca her sıçışında o olayı hatırlardın fena mı?
bugün mecidiyeköy^den kurtuluş'a kadar kapitalizm sembolü olan iş yerlerine saldırarak tepkilerini ortaya koymuş bir avuç insandılar. ama burada asıl önemli olan birkaç kapitalizm sembolünün camı çerçevesi değildir; burda önemli olan şey 15-20 kişinin yapabildiklerini görebilmemizdir. bu sayı milyonu bulduğunda bu ülkede devrim olur. siz işte asıl bundan korkun!
yakalanan tespit edilenlerden hasar ziyanin kurusuna kadar tahsil edilmesi gereken embesillerdir.

ocaklarina incir agaci dikildiginde anne babalari cocuk terbiyesinin onemini kavrarlar umarim.
pankart açarak devrim yapılabileceğini düşünen andavalları bizlere tek tek göstermiştir. devlet eliyle sana açılan alanda sosyalizm, tek yol devrim demek ne kolay sayın sözlük yazarları. ne kadar kolay... dört bir yanını sarmış polisler, sen orada elini havaya kaldırsan ne yazar... devrim okuduğunuz kitaplarda anlatıldığı gibi değil. senin ütopya zihniyetin bütün dünyayı değiştirmeyi hedefliyor olabilir. ancak bu kişiler çoktan kendilerini değiştirmiş, devrimi kendi aralarında başlatabilmiş. ne mutlu onlara. gerçek dünyanın farkında olanlara.
Müdürüm kafaları güzel.. Bunlar şarhoş grup... Grup içip gelmiş denilip kendi hallerine bırakılan gruptur.