bugün

entry'ler (59)

terk eden sevgilinin nasılsın diye mesaj atması

istiklal marşı okunuyor hissi uyandırır. her şeyi ama her şeyi bırakırsın dünya 5 dakikalığına anlamsızlaşır ve elinde kalan tek anlamı o mesaja cevap olsun diye uğraşırsın.

barış manço dinleyen insan

naiftir, büyüğünü küçüğünü bilir, yaşanmış olaylardan ders çıkarmasını bilir ve insancıldır.

öksüz görsen sar kanadın kolunu.. gibi

öğrenciye depozitoyu geri vermeyen ev sahibi

kirayı senden alırken bir baba gibi sahiplenen depozito vakti bu sütçüdendi deyip suratına bakmayan pislikler familyası üyesi. Bunlar o kadar iğrençtir ki senelik kontratın sonunda arayıp konuştuğunda "anaaa sen 11 ay burda mıydın ya" demediği kalır.

süper ince çorap

diyet filminde hakan balamir'in ayakkabıyı denerken giydiği çoraptır.(1974)

orijinalinden güzel olan cover lar

kurban-sarı çizmeli mehmet ağa

tek kişilik yemek yapan insan

eve son gelen insandır. genellikle yemek yapmaktan anladığı dolaptaki yemeği ısıtmaktır.

mecidyeköy den taksim e kadar cam kıran anarşisler

anadolu sigorta'ya saldırıp sigortacılığı merkezinden yoklayan grup. kimi o camlara öyle bir koştu ki bir kaçını örümcek adam sandım.

insanı geçmişe götüren şeyler

anneanne veya babaannedir. bu iki insan dünyanın en büyük hard-diskleridir. geçmişe dair bu kadar şeyi diyaloglarına varana kadar nasıl hatırlarlar şaşarım. Onları dinlemeye başla sen zaten istemesen de 80'lerdesin.

canım helva çekti biri ölse de yesek diyen insan

yedisi ve kırkında yemek yedikten sonra mevlüte kalmayan aç zihniyettir.

sevgilisiz geçirilen bir gün

kendini çok çocuklu bir ailenin ezilen ortanca çocuğu gibi hissettirir. abi desen büyük değil sevimli desen küçük değil bok gibi ortada kalmışlık hissi.

doğum gününde terk edilmek

mumları pastanın merkezinde toplayıp üstüne oturmakla sonuçlanır.

sözlük yazarlarından aforizmalar

her şey olasılık dahilindedir. sonuçta kesin dediğimiz şey de %100 olan bir olasılıktan başka bir şey değildir.

hayata dair iç burkan detaylar

milletin dalga geçme pahasına oturup sayısız kez ajdarı izlemesi.

kızların çirkin erkekleri hor görüp aşağılaması

bunu yapan da kesin çirkindir zira, maymun gibi adamların yanında taş gibi hatunlar oluyor paradoksu oluşmazdı.

en seksi erkek isimleri

buğra ismine vermeyecek kız tanımıyorum.

doğum günü hediyesi atlet külot getiren akraba

öğretmene mendil-çorap götüren soydan gelmektedir.

aynaya bakıp tipe bak tipini sikim senin demek

aynada tipini beğenmediğinde sarf edilen cümle. onun aksine tuvaletin veya banyonun aynasında insan kendini daha bir yakışıklı görebiliyor. Ama herhangi başka bir yerin yansıyan yüzeyine bakınca bu ne amk da denebiliyor. ışıktan deyip geçiyorum.

seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

+seni seviyorum
-efendim?

dükkanında bilgisayar bulunduran bakkal

(bkz: sermayeyi kediye yüklemek)

punishmentgazi

özenle takip ettiğim esprili yazar. (bkz: #14037063) mesela