bugün

Kedin bayan girl woman oldwoman disi vs vs.
Erkek yazarların 4 te 3 ü bana böyle hitap ediyo. Neden anlamış değilim. Cirkefim, ironi mi yapıyorlar acaba.

Tnm: aşk-ı memnu dadının lakabıdır. Evet lakap.
Wakin nickli abimizin cidden en çok kullandığı hitap şekli. Çokta hoştur. Matmazel olmak güzel.
Wakin adlı yazar-çizer abimizin en çok kullandığı hitap şekli.
gereksiz pahalı bayan çantaları ve erkek cüzdanları satan bir mağaza. aynı zamanda gucci, armani ve prada gibi markaların da orjinal ürünlerini satmaktadır. girmeye gerek yok yani hediye gelirse ne ala.
oyuncu rojda demireri‘ in kocasının müzik grubu. küçük bayan şarkısıyla bana enerji veren bir gruptur kendileri efenim. bir de cumartesileri kadıköy buddha bar‘ da çıkıyorlarmış.
02.11.12'de 300 tl'ye yakın fiyatla Viaport Şubesinden Matmazel markalı büyük boy p.karbon valiz aldık. 1,5yıllık süreçte 3-4 seyahat sonrası tekerleklerinden biri bozuldu,valiz kullanılamaz duruma geldi. Alırken ballandırarak anlattıkları "ÜRETiCi FiRMAYIZ, FiYATLARIMIZ SUNDUĞUMUZ KALiTEYE GÖRE MAKUL VE 10 YIL SERViS HiZMETi VERiYORUZ" hikayesi yalan.

Valizi 2 haftadan uzun bir süre önce mağazaya teslim ettim. dün geri dönüş yapmadıkları için bizzat gidip durumu sordum. görevli arkadaş "ŞiMDi BiZ BUNA SERViS VEREMiYORUZ ÇÜNKÜ PARÇASI ELiMiZDE YOK! ÇOK UZUN SÜRE ÖNCE ALMIŞSINIZ LOSTRA SALONUNA GiDiN" dedi.

Bu nasıl bir hizmet ve ticaret anlayışıdır? Sokak satıcısından farkı nedir?

Sokak Satıcısından hallice çantacı
02.11.12'de 300 tl'ye yakın fiyatla Viaport Şubesinden Matmazel markalı büyük boy p.karbon valiz aldık. 1,5yıllık süreçte 3-4 seyahat sonrası tekerleklerinden biri bozuldu,valiz kullanılamaz duruma geldi. Alırken ballandırarak anlattıkları "ÜRETiCi FiRMAYIZ, FiYATLARIMIZ SUNDUĞUMUZ KALiTEYE GÖRE MAKUL VE 10 YIL SERViS HiZMETi VERiYORUZ" hikayesi yalan.

Valizi 2 haftadan uzun bir süre önce mağazaya teslim ettim. dün geri dönüş yapmadıkları için bizzat gidip durumu sordum. görevli arkadaş "ŞiMDi BiZ BUNA SERViS VEREMiYORUZ ÇÜNKÜ PARÇASI ELiMiZDE YOK! ÇOK UZUN SÜRE ÖNCE ALMIŞSINIZ LOSTRA SALONUNA GiDiN" dedi.

Bu nasıl bir hizmet ve ticaret anlayışıdır? Sokak satıcısından farkı nedir?

Sokak Satıcısından hallice çantacı
Yeni rock gruplarından. Beğenildi.
her duyduğumda; kusura bakma matmazel,
bu şehirde herkes müptezel.
dedigim isimdir.
albüm hazırlığını tamamlamış, klibini çekmiş, müzik piyasasına hızlı bir giriş yapması beklenen hoş bir gruptan da öte bağımlılık yapacak şarkıları olan gruptur. ne dersin adlı parçasını defalarca dinlememe rağmen ilk defa dinliyormuş keyfini aldığım gruptur.
çok şık ve bir o kadar da pahalı çantaları olan marka.
gez dolaş vatandaş.
http://www.matmazel.com.tr/
bize çok iyi bir insanmış gibi gösterilen ve aslında adnan ziyagil'i bihterin elinden almak isteyen gıcık kadın modeli.
(bkz: zerrin tekindor)

çetin tekindor'un karısıdır. bunun bir de oğlu vardır ismi hira, bazı kız kısmısının salyasını akıtan cinstendir. çok yakışıklıdır. ingiltere'de sinema eğitimi almaktadır.
aslında bir anlamda nihal'i harcatmıştır. geç hareket etmiştir. nihal bir süre mala bağlamıştır o yüzden. tabi asıl suç beşirdedir. küçük bülent bile daha yürekliydi be. bir de makyajı sanırsam kalıcı makyaj.
nihal i harcatmamıştır.
inci ziyagil'in sahnelerinde görülüyor ki, matmazel daha o zamanlardan o tuhaf makyajı yapıyormuş.
demek ki kadın senelerdir makyajını değiştirmemiş, nihalcik kocaman olmuş, evlenme yaşı gelmiş, bülü ergenliğe girmiş ama kadın hala aynı.

matmazel, sıkıcı olduğunuzu sölemiş miydim?
eski fransızca'ya göre evlenmemiş kadını tanımlamaz, bakire kadını tanımlar.

(bkz: bakirelik namusu türk e özel değildir)
aşkı-memnuda ki pörtlek gözlü kadındır.çok ürkütücüdür.
ingilizcedeki "mrs" yapısı "madam" kavramına denk gelirken "miss" yapısı da "matmazel"e denk düşmektedir.
FRANSIZCADIR .
(bkz: piyano öğretmeni) aşk-ı memnu'nun kelime dağarcığımıza kazandırdıklarından...

neimiş efendim, piano örtmenlerine matmazel denirmiş.
aşkı memnu da nihalin piyano öğretmeni , evin kahyası olan kadın. nitekim ağzından "gam" hariç hiç piyanoyla alakalı kelime çıkmamıştır.
mademoiselle in yanlis soylenmis halidir. dogrusu "madmuazel"dir.