bugün

isminden de anlaşılacağı üzere masterchef isimli yarışmanın çocuklar için yapılan versiyonudur,ayrıca gordon ramsey'in fuck demediği tek yarışmadır muhtemelen.

amerika kökenli,yedi bölümlük bu yarışmada8-14 yaş arası çocuklarınmakaron,ev yapımı makarna,çikolatalı sufle gibi yemekleri yapabildiğini görüyoruz.eğer aşçılıkla ilgili şovları seviyorsanız ve işsizseniz tavsiye edilir,bölümleri youtube'da bulunabiliyor.

demek ki ''yemeğe bulaşma batırırsın'' denmeyince bir saatte gurme yemek yapan çocuklara sahip olunabiliyormuş.
az önce logan ve samuel finalde yarıştılar. logan 11, samuel ise 12 yaşında*. adamlar tütsülenmiş sarımsak sosu yapıp, kutup somonunu tam ayarında tereyağ gezdirerek pişirebiliyorlar. logan final için tuzda levrek yaptı örneğin.

bu çocukların geneli 4-5 yaşında mutfakla tanışıyorlar. hatırlıyorumda; ben sadece anneme puding karıştırma işinde yardımcı oluyordum. bıçakla bir şeyler kesmek istediğim zaman sakınırdı benden. bu çocuklar benim gibi yetiştirilmiyorlar. ebeveynleri onlardan bıçağı, satırı sakınmıyor. çocuklar kendini geliştirebileceği, kendi çaplarında sanatlarını icra edebilecekleri uygun ortamı sağlayabiliyorlar. 8 yaşındayken eve alınan levreği ben pişireceğim desem babam bana; "git çükünle oyna" derdi muhtemelen. imkan verilmedi. konu ben değilim. konu bu muhteşem ötesi işlere imza atan yetenekli çocuklar. hepsi birer sanatkar.

yaptıkları işlere cidden şaşırıyorum. en iyi executive chef'ler bile bazılarının yanında sönük kalır. abartıyorsam tekerlek olayım. bacak kadar çocuk, nitrojenle soğutulan çarkıfelek meyvelerinden tatlı yapıyor ve ben elimde kayısı kıvamında pişirdiğim yumurtamla ekrana bakakalıyorum. döküm tavada pişirdiğim antrikotun içinin sulu olduğunu gördüğüm zaman mutlu olan ben, bu veletleri izlediğim zaman yaptığım etten soğuyorum. resmen bir kenara tükürüldüğümü hissettiriyorlar bana.

samuel, finalde şöyle bir şey söyledi;

gordon ramsay: servis için 60 dakikan kaldı.
samuel: yani kazanmam için 60 dakikam kaldı.
ramsay: ehehhe

logan ise;

ramsay: antrene güveniyor musun?
logan: güvenmesem eğer yapmazdım.
ramsay: ehehehe

bu arada kazanan logan oldu.
çok yakında türkiye'de başlayacak olan masterchef programının minikler versiyonudur. altbantta tanıtım geçtiler
Hepsi ayrı ayrı minnoş yavrucakların yemek yapıp yarıştığı program. Onları izlerken pamuk oluyorum. Favorim cansu.