bugün

işini fazla ciddiye alan, "madem bana zorla okutuyorsun bu masalı, sonuna kadar dinleyeceksin" diyen babanın, çocuğunun masalın yarısında uyukaldığını görünce yaptığı eylem.

ne biçim babasın sen! çocuğun zaten masal okutmasındaki hedefi güzel güzel uyuyabilmek senin çocuğunun yanında olduğunu hissederek.

- sonra bir gün küçük ayıcık..
+ hımmsffff.. (uyku efekti) * *
- lan! sıpa uyan. çatt! * eşşek herif! geldin 4 buçuk yaşına, bu ne tembellik? ileride de böyle mi dinleyeceksin öğretmenini..
+ ühhüühühühüüü..
(bkz: psikopata bağlamış ebeveyn)
Yabanın baba olmuş halidir. (bkz: Ben masal anlatırken kimse uyuyamaz uleynn)
(bkz: emeğe saygı) yı öğreten emekçi ebeveyndir.
(bkz: gaza gelen baba dehşeti)
+ sonra kız kurda bakarak gözlerin neden bu kadar büyük demi.. bi dakka gözlerin niye kapalı lan?
- hhhorr..hhorrr..
+ uyan lan yavşak! daha bitmedi! gebeş!
- ağaya beleş!
+ aha uyku sersemi saçmaladı mal.
+Ardından dev gelip cüceye
-huaaaaaaaa pışşşşşş *
+Çat *
-ahuahuahuahu *
+Piçmisin oğlum sen hem çağrıyon yatak odasında rahat vermiyosun bize sonra yarıda uyuyon dinle lan it.
(çaaat)
-kalk lan!! ne dedim en son? kötü kurt kırmızı başlıklı kızı yedi mi yemedi mi ?
+ya baba uyumuşum yaa özür dilerim.
-kalk lan yavşak, sıçmıyim şarap çanağına bişi anlatıyoruz şurda hevesimi kırma.
(bkz: masal anlatılan çocuğu masaldan sınav yapmak)
masal anlatırken uyuyan çocuğa tokat atmanın akabinde masal anlatanın uyuyakalmasıyla sonuçlanabilir hal.
'olum çalış bunları yarın sorucam' demekle aynı şeydir.

baba: kalk lan eşekoğlu eşşek. babam zamanında kırmızı başlıklı kızı anlatırken uyuyakalmıştım, evlendim. beni gör örnek al şu halimi.
babası/anası masal anlatırken yarısında uyuyan çocuk dizilerde tam bir klişe, gerçek hayatta ise kafasına sıçılabilitesi yüksek olan çocuk türüdür.
tamam belki biraz abarttım, sonuçta çocuktur çocuk.
"çocuktur çocuk" lafı da tam bir klişe...
asıl senin baban kunişe...
haklı tokattır.
Madem uyuyacaktın niye masal anlattırıyorsun diyerek paradoks yaratan baba.
komiktir.

inanıyorum ki yüz kişiden 98 ini tebessüm ettirecek olaydır.
başlığı okurken bile güldüm amk. *
keyifli bir aktivite olsa gerek.*
kaşınan çocuktur. hele bi de uyuduğunu farketmeden masalı okuduysanız daha fenadır.
orda senin için birşey yapılıyorsa saygı duymak gerekir tabiki.
terbiyesizliktir.
madem uyuyacaktın niye masal anlattırıyorsun evladım!?
Oğlum bu gece "hadi masal oku" deyip 6 dakika sonra bıraktırdı. Kısa masallar seçmek çok iyi oluyor bu yüzden. Yarısında uyuyunca anlamı kalmıyor masalın.
masalın sonun merak ediyordur.
3 çocuk büyüttüm daha birine masal okumadım çünkü ben masala başlamadan peşin dövüyorum.

şaka lan nazi disiplini var bizim evde saat 10 olduğunda herkes uyur.
Ben okurum onlar uyur , kisa masal seçmek lazım. Uzun olunca yarim kalıyor. Burada amaç çocuğu uyutmak zaten. Erken kalkmışsa çocuk hemen uyur, yoksa on tane de okusan o yatakta döner durur.
çocuklar için masal bahanedir, onlar anne ve babalarının sesini duyarak huzur bulurlar.