1. 1.
  maliye bakanlığı na bağlı kurul.
  1 ... a la folie
 2. 2.
  taşak yerine söylenen kelime.
  ... dedirten durum
 3. 3.
  Adnan Ertürk'ün başkanlığını yaptığı kayıt dışı, rüşvet kokan paraları izlesin ve devleti zarara uğratıp haksız kazanç elde edenleri yakalasın diye kurulmuş resmi bir devlet örgütü.
  ... mykalkan
 4. 4.
  (bkz: mali suclari arastirma kurulu)

  http://www.masak.gov.tr/
  1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 5. 5.
  reza zarrab in 2008 den bu yana kaydi olan kurul.
  ... ozan oyunbozan
 6. 6.
  http://onedio.com/haber/c...k-holding-e-baskin-276728
  ... delicious
 7. 7.
  --spoiler--
  Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) FETÖ ile irtibatlı olduğu yönünde şüphe bulunan 9 bin şirketin listesini, kamu bankalarına bildirdi. Bankalar da 9 bine yakın şirketi “kara listeye” aldı. Bankalara, ''Bu şirketlerin kredi ve teminat mektubu talepleri yerine getirmeyin” uyarısı yapıldı. Maliye Bakanlığı ise yaptığı açıklamada bankalara böyle bir yazı gitmediğini ifade etti.
  5 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan operasyonlarda tutuklanan 35 bin 835 kişi ile KHK'lar ile memuriyetten ihraç edilen 60 bin kamu çalışanı da kara listeye dahil edildi. 85 bin eski kamu çalışanının konut, otomobil ya da ticari kredi talepleri de reddedilecek.
  TAPU iŞLEMLERi
  FETÖ ile irtibatlı oldukları düşünülen şirket ve kişilerin menkul alım-satımlarına da izin verilmiyor. Tapu Müdürlükleri adları listede bulunan kişilerin tapu devir işlemlerini emniyet, MiT ve Cumhuriyet Başsavcılıklarından onay almadan gerçekleştirmiyor. Sadece Ankara Çankaya Tapu Müdürlüğü'nde bin 600 ev ve arsanın satış/devrine ilişkin talebin bekletildiği belirtildi.
  FETÖ soruşturmalarında bugüne kadar 82 bin 231 kişi gözaltına alındı. 35 bin 839 kişi tutuklandı. 26 bin 908 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 93 bin kamu çalışanı açığa alındı. 60 bin kamu personeli de memuriyetten ihraç edildi.
  ‘BÖYLE BiR BiLDiRiM YAPILMADI’
  Maliye Bakanlığı ise haberle ilgili şu açıklamayı yaptı: Haberde iddia edildiği gibi, ne MASAK ne de Bakanlığımızın başka bir birimi tarafından herhangi bir bankaya böyle bir bildirim yapılmamıştır.
  --spoiler--
  ... recomax
 8. 8.
  ancak idealistlerin çalışacağı maliye bakanlığıma bağlı bir kurum.
  ... hislibiri