bugün

türkiye sınırları içerisinde yaşar kendileri. bir nevi kemalist, az buçuk terörist, birazda komunistir.
fesadından çatır çatır çatlayan çapulculardır. onlar daha çok çatlayacaklar...
hayretler içerisinde kalacak olan çapulcudur. "vay beaa! Dayyip reiz neler yapmiş hoaaa..." şeklinde tepki verecektir.
Ben buna binmem triplerine girerler. Sanırsın uçaktan inmiyor.

Marmaray bir başarı hikayesidir.
şaşıran affallayan çapulcudur. binip üsküdara gecer eylemini yapar yine biner sirkecide iner. istemiyorsan marmarayı yapanları binme kullanma ki marmarayında değeri anlaşılsın denilir.
En cokda karsi gelenler kullanmaktadir.
BU DA BiRŞEY Mi BÜYÜKŞEHiR BiZDE OLSA KAĞIT TEPEDEN DELER ANKARADAN ÇIKARDIK DiYECEK ÇAPULCUDUR.

NE DE OLSA BIRAKIN SEMTLERiN iSTANBULDAKi YERiNi, iSTANBUL'UN HARiTADAKi YERiNi BiLMiYORLAR.

GERÇi ÖĞRENDiLER ŞiMDiLERDE NERDE NE EYLEM VAR YERLERiNi iYi BiLiYORLAR.
benim vergilerimle yapılıyor diye yüzsüzlükte yapar
bugune kadar ya vergi vermemiştir yada vergi verdiği hükümetler onu hiç etmiştir.
açıldığı gün yürümek zorunda kalmış çapulcudur.
marmaray bir başarı hikayesi değildir.

bu; bu ülkenin acizliğinin resmidir. bu bu ülkenin, tay tay adımlarla yürüdüğünün belgesidir. elin adamı ülkesinde 100 sene önce kurmuş bu sistemi. biz hala marmaray vuhuuu, marmaray heyoo.

sevinme sen de kemalist şakirt; bu ülkenin ipleri 70 yıldır senin elindeydi, adama demezler mi ne yaptın o 70 senede sen diye? koca bir hiç yaptın, yapmaya çalışanlara da ancak bik bik edip engel olmaya çalışıyorsun.

gördüğü an; burulur, kıyamam.
--spoiler--
Ezik ve fakir akpli basit tiplerin yararlandığı yarım yamalak bir ulaşım aracına tiksintiyle bakan çapulcudur.

Biz beyaz türklerin cipleri mercedesleri var, sizin gibi kefal kasaları gibi onun siki senin götünde bunun memesi onun türbanında gitmiyoruz. Marmararay sizin gibi din oltasını yutup sesini çıkarmayan köle kitlelere daha da sussunlar diye yapıldı zaten
--spoiler--

hep demişimidir, artık ayağı çarıklının da jipe binmesi bu ülkenin belli bir kesiminin hazmedemediği şeydir diye. sonra iki ağaç diye yola düşüyor bu odunlar.

beyaz yakasındaki ruj izine yanayım, devrim bebesi sana bişey olmasın.
(bkz: duble yol)
Biz beyaz türklerin cipleri mercedesleri var, sizin gibi kefal kasaları gibi onun siki senin götünde bunun memesi onun türbanında gitmiyoruz...

adam ciddi ciddi beyaz yakalı türklerin, herkesi kendileri kadar sevdiğini sanıyor olacak ki, buna ironi dıyor. senin için olabilir, lakin o beyaz yakalı dedıklerının 5 senedir kudurmuş halde ağızlarından tükürük saçarak konuşmaları tam da bu olay yüzünden bebeyim.

sizin, sizden olmayan göstermiş olduğunuz psikolojik şiddet, baskı, aşağlamayı o insanlar zaten her gün yaşıyor. kalkmış hangi ülkede hangi ironiden bahsediyorsun?

çıkartma o ruj lekesini, ananaa söylerim akşam, çitiler..
ayda 100 bin tl maaşı devlet bunlara ne için veriyor. boş boş oturmayacaklar tabii. ama 5 liralık köprüyü de 15 liraya mal etmeyecekler.

görsel

hala da ödemeye devam edeceğiz.
çapulcuyu değilde asıl "reisçiyi" konuşmak gereken durumdur.

20-25 gün önce anadoludan misafir geldi şirkete. patron dedi ki kazlıçeşmeden alabilir misin istanbula ilk defa geliyor kaybolmasın. eyvallah dedim gittim marmaraya. bu geldi benden 1-2 yaş küçük birisi bindi arabaya. trafik var muhabbet ediyoruz dedim ki nasıl buldun istanbulu ? iyi hoş falan dedi çok aşırı kalabalıkmış türkçe konuşan yok neredeyse dedi. çok fazla arap varmış hakikatten bu kadarını bilmiyordum dedi. marmaray bu muymuş amk diye de sordu. güldüm bu dedim sen ne bekliyordun ki ? eleman dedi ki bize öyle bir anlatılıyor ki havada gidiyor gibi canlanıyordu gözümüzde ben de orada burada övüyordum şöyle böyle diye normal trenmiş bu dedi.

akp nin en iyi ve aslında iyi yaptığı tek şey vatandaşı gütmek.. biz yıllardır boşuna söylemiyoruz. gelişen teknoloji ve artan imkanlar ile yaptıkları her şeyi sanki onlar olmasa asla yapılamazmış gibi çok güzel satıyorlar millete. diyorlar ki bizden öncekiler yapmadı. bundan 25 sene önce özellikle o zamanın türkiye şartlarında denizin altından tünel yapmak/yaptırmak ne kadar mümkündü ? sene 2023 oldu her şey gelişiyor her şey ilerliyor 25 sene önce imkansız denilen şeyler artık çok kolay. millet marsa yerleşmeyi düşünmeye başladı ona uğraşıyor biz daha yerli arabayı piyasaya süremedik misal..
--spoiler--
türkiye sınırları içerisinde yaşar kendileri. bir nevi kemalist, az buçuk terörist, birazda komunistir.
--spoiler--

--spoiler--
fesadından çatır çatır çatlayan çapulculardır. onlar daha çok çatlayacaklar...
--spoiler--

--spoiler--
hayretler içerisinde kalacak olan çapulcudur. "vay beaa! dayyip reiz neler yapmiş hoaaa..." şeklinde tepki verecektir.
--spoiler--

--spoiler--
ben buna binmem triplerine girerler. sanırsın uçaktan inmiyor.
marmaray bir başarı hikayesidir.
--spoiler--

Güncel versiyonu “togg gören masum çapulcu” olandır. Her ne kadar “masum” olmasalar da… ama literatür gereği, replik gereği eyvallah.

görsel

Teknolojiler değişir, icatlar değişir, projeler değişir.
Ama çapulcular değişmez. Önce karşı gelip havlarlar, sonra havlamaya devam ederler. Proje tamamlanır. Havlamaya devam ederler. Sonra o karşı gelip havladıkları kazanımı tıpış tıpış kullanıp havlamaya devam ederler.