bugün

geçmiş takıntılı yazardır. bana öyle geldi en azından. çoğu kitabının kurgusunda geçmişe dayalı olaylar vardır -ya yıllardır farklı bedenlerde birbirini seven arayan ruhlar ya reankarnosyon tarzı olaylar, ya da bir geri dönüş-.

en tavsiyeli kitabı: gelecek sefere.
romanlarındakı farklı kurgu ile insanı şaşırtır ve sürükleyicidir.neredesin ve gölge hırsızı tavsiyedir.
gelecek sefere adlı romanındaki peter karakterine insanı aşık edebilen bir yazardır.

--spoiler--
bir japon restaurantında jonathan ve clara ile otururlar. ve peter beni güldüren şu cümleyi kurar: şu çiğ balığı gerçekten seviyor musunuz yani? içindekilerin ben onlara bakmadan bir süre önce canlı olduğunu unutturan yemekleri severim.
--spoiler--
son kitabı birbirimize söyleyemediğimiz onca şey*can yayınlarından çıkmıştır..
(bkz: dostlarım aşklarım)
sonsuzluk için yedi gün adlı kitabında popüler dan brown'culuk oynamaya çalışmış ama kanaatimce pek başarılı olamamış bir yazar. seçtiği konu takdir edilesi; ancak konuyu ele alışında aynı başarıyı gösterememiş olması kitabı "başladık, bari bitirelim" noktasına getirip düğümlüyor.
En muhteşem aşkları anlatır o canım romanlarında. Bunlar bilindik aşk hikayeleri değildir. Suya sabuna dokunur. Bu kitaplarda kahramanların aşktan başka dertleri de vardır. insan ilişkileri kurarlar. Entrika yoktur. Bunlar aşk romanı olmayan aşk romanlarıdır. * hiç birini birbirinden ayıramam ama en güzeli Neredesin'dir.
Kitapları kronolojik sırayla:

Keşke Gerçek Olsa
Neredesin
Sonsuzluk için Yedi Gün
Gelecek Sefere

hepsinin tadı ayrıdır, tekrar tekrar okunası kitaplardır, kurgularıyla dikkat çekicidirler.
romanlarindan ikisi icin :
(bkz: keske gercek olsa)
(bkz: gelecek sefere)
büyük büyük babasından dolayı izmirli olan romanları pek çok dile çevrilen ve son romanı 4 milyon satan fransız yazardır. büyük büyük babası izmir'deki büyük pazarın sahibi nesim lebi bayraklı'dır ve büyük yangın sonucu izmir'den avrupa'ya göç etmişleridir.