1. 1.
  minimum, bir dağ, üç ev ve ortadan geçen bir nehirden oluşan resimlerdir.
  ... leadman
 2. 2.
  ilk okulu kırsal bölgelerde okuyanlar şanlılarsa ancak lisede görebilir resim hocasını. aklımdaki resim hocası şüphesiz trt 2 deki bonus saçlı ve sürekli "şuraya da heybetli bir çam ağacı çizebilirsiniz" veya "ırmağı ikiye bölen ve güzel bir akıntı oluşmasını sağlayan kayayı da nehrin ortasına yerleştiriyoruz" diyen psikopat ressam gibiydi.

  hayatımdaki -hiçbir şeyi diyemesem de- çoğu şeyi verirdim hep çocuk olmak için. farkındaydım Allah'tan yaşarken çocukluğumun ne kadar güzel olduğunu ve belki de o yüzden girmediğim çöplük çıkmadığım dağ gezmediğim sokak kalmadı. hala rüyalarıma girer o günlerim. yine gördüm rüyamda mahalle maçı yaptığımı ve başka mahalledeki çocuklar kalecimizi dövmeye çalışırken üzerlerine yürüdüğüm ve abisine söylemekle tehdit ettikten sonra ancak korkup bıraktığım çocuklar, eski mahallemiz, ceviz ağacı, davut, azad, yusuf, ahmet ve gıcık çocuk umut. babalar eve geldiğinde oyun ne olursa olsun bırakılır babayla eve gidilirdi. ama rüyamda babam izin verdi devam etmem için maça. oynadık yenildik mi bilmiyorum çünkü uyanmıştım ama nerede olduğumu ancak 10 dk. sonra kestirebildim.

  ilkokul yıllarım.....sürekli kanayan burnum.....hastalıklar ve sınıfın en çalışkan öğrencisi olmama rağmen okula gidemeyeşim raporlu olduğum günde öğretmenin gidin çağırın müfettiş gelecek ona ihtiyacımız var diyişi. gidişimin bir şeyi değiştirmemesi. müfettişin bana hiç soru sormaması ve o hasta halimle okula gelmeme rağmen -2 km öteden yürüyerek- öğretmenin:

  -hiç bir soruyu cevaplamadın, hepsini gökhan cevapladı!!!!! demesi. yine de affettim birsel hocam seni.

  ve resim dersleri..branş hocası olmayan ve asla nasıl resim yaptığını bilemediğimiz öğretmenimiz bize her ders aynı şeyi söylerdi:

  -kalk oğlum yaz tahtaya.
  ders: resim
  konu: manzara resmi.

  ve biz her ders leadman ın dediği gibi iki dağ m şeklinde tam ortada bir güneş sarı boyayla çizilen hemen önünde doğan ve defterin aşağısına kadar akan ve nerede sonlanacağını asla bilemediğimiz bir nehir bir kaç ev bacasından duman çıkan yaz olmasına rağmen ağaçlarda elmalar ve vişneler 2 papatya ve 3 lale. yerler yemyeşil boya kalemi ile boyalı.

  yalnız bir kere taklit etmeye çalıştım trt 2 deki psikopatı ortaya çıkan resim değildi elbette.

  ben razıyım yine aynı koşullarda aynı kişilerle yeniden çocukluğumu verin bana ver her ders resim olsun.

  konu: manzara resmi.
  4 ... dr faust
 3. 3.
  sanki orda yaşıyor hissi veren resimdir.
  ... dusler sokaginda gece vakti
 4. 4.
  manzara resmi
  3 ... hayat bir nefes
 5. 5.
  Nedense baktığımda sebepsizce huzursuz olduğum resimlerdir.
  1 ... killer and a sweet thing
 6. 6.
  Instagramdan elsius ve wonderful_places adli sayfalardan bakilarak gorulebilecek guzelliklerdir.

  manzara resmi
  manzara resmi
  manzara resmi
  2 ... sosyalist patron
 7. 7.
  manzara resmi
  Gelidonya feneri. 2007 yılında Türkiye'nin en iyi manzarası seçilmiştir.
  9 ... mr zeze
 8. 8.
  manzara resmi
  1 ... sosyalist patron