bugün

saygılar..

dünkü olaydan sonra 4 milyon euro da verilse kalmayacagını düşünenlerdenim. tekme yemek, yere düşmek mühim değil, kalkılır! orada yerlere düşen insanlık onurudur. bence de gitsin artık o türkiyeye fazla..
17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu kapsamında 3 maç ceza almış futbolcu. *
(bkz: fernandes çok bozdu)
Kucuk macların adamı.
bir alex degil.
fenerbahçe'ye gelmesini istemediğim top tepici. meireles adında umarsız bir portekizlimiz varken bir tanesine daha gerek yok. selçuk şahin oynasın daha iyi amk.
hakkında küçük maçların adamı deniyor. e sorarım size hangi küçük maçlarda iyi oynadı ki? fernandes küçük maçların adamı bile değildir. o derece boktan bi futbolcudur.
Geldiğinden
beri 35 asist yapmasına rağmen bazı körlerin abartarak küçük maçların
oyuncusu bile değil dediği oyuncu.Bugün satılığa çıkarsak almak için 50
kulüp sıraya girer.Tabi buna gerek kalmayacak zira sözleşmesi
bitiyor.Taraftarın verdiği değeri karakter olarak hak etmediğini zaten
taraftarla sürekli dalaşarak göstermiştir.Takımda veli gibi,sivok gibi
oyuncular varken Beşiktaş armasını da göğsünde taşımaya hakkı da yoktur.
burak yılmaz ile benzerliği olan topçudur. ikisinde de bazı tahtalar eksiktir. tamam ferdi daha klas bir oyuncu ama takım oyuncusu değil. burak da bal, hep bal.
geldiğinden beri 80 asist yaptı diye götünden sallayanları dikkate almayın. açın vikipediye bakın, 35 asist yapmış. oyunucunuzu yükselteceksiniz diye kaynak olara götünüzü kullanmayın ahaha.

edit: düzeltmiş, 35 yazmış şimdi. aferin adam olun.
(bkz: Öncelikli yerim Beşiktaştır)

--spoiler--
"KASIMPAŞA'DAKi OLAYI DEĞiL, PUAN KAYBINI UNUTAMIYORUM"
Fernandes, "Kasımpaşa maçında yaşadığım olay dışında önemli olan, takım olarak biz 3 puan kaybettik. Yaşadığım olayı değil 3 puan kaybını unutamıyorum. Çünkü biz öndeydik ve önemli bir rakibimize karşı oynuyorduk. Bu maçta 3 puanı alamamamız bizim için büyük kayıp oldu. Takım olarak iyi bir ekibiz. Kasımpaşa maçından sonra da bu olay hakkında fazla konuşmadık. Kaybettiğimiz 3 puanla ilgili konuştuk. Takım halinde başarılı olmak isteyen bir ekibiz. Sonuç bizim için daha önemliydi. Çünkü rakibimizi geride bırakabilirdik. Artık bu olayı da arkamızda bıraktık" ifadelerini kullandı.

"BENiM ÖNCELiKLi YERiM BEŞiKTAŞ"

Fernandes, "Benim öncelikli yerim Beşiktaş. Benim geleceğim burada olacaktır. Başka bir şey düşünmüyorum. Bu takımın önemli bir oyuncusu olarak burada devam etmeyi planlıyorum" diyerek ayrılmayı düşünmediğini belirtti.

"SAYGISIZLIĞIM OLDUYSA, ÖZÜR DiLERiM"

"Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum, onlara karşı en ufak bir saygısızlığım olduysa onlardan özür diliyorum. Onlar da ben de ve takım arkadaşlarım da aynı hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Hepimizin ortak isteği Beşiktaş'ın kazanması. Söylemek istediklerim bunlar."

"KENDiMiZi GELiŞTiRiYORUZ"

Manuel Fernandes, ligin ilk yarısı için de şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ligde ilk yarı iniş ve çıkışlar yaşadık. Lige çok iyi başladık. Ardından bir özgüven problemi yaşadık. Bugün önemli bir maçımız var. Liderin 9 puan gerisindeyiz. Kendimizi geliştiriyoruz. Bana göre iyi bir ilk yarı geçirdiğimizi söyleyebilirim."
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=hWYP4jdxq9o&feature=c4-overview&list=UULJVUlpsxZcIMECVDcZaM2g
bir besiktas taraftari olarak kalbimizi kirmistir. yine sevigimizi de, öfkemizi de en uc noktalarda yasiyoruz.

kücük macin büyük oyuncusu diyoruz, büyük maclarda bizlere sinir krizleri geciren almeida bile kendini asip bos gecmiyor diyoruz, ama bu adamin gecen sezon 3-2 biten fenerbahce macindaki performansi gözümün önünden gitmiyor arkadas. istedigi zaman döktürüyor anasini satayim. biz mi cok vefakariz, o mu cok kurnaz belli degil. taraftari da sinir krizlerine sokan tam bu. yeteneksiz olsa, elinden gelen futbol bu olsa, kimsenin giki cikmayacak. ama herif bildigin isteksiz.

eger bize gercek fernandes'i izlettirecekse basimizin üstünde yeri var. aksi taktirde yolu acik olsun. ben en iyi döneminde sergen'in, ilhan'in, nouma'nin ve daha nicelerinin bu takimi terk ettigi günleri hazmetmisim, bi fernandes koymaz bana. besiktas'im yeter bana.
havaalanında binlerle karşılayıp adına dörtlükler yazdıysak ona sevgimizdendir. Ama unutmasın ki aynısını quarermalara da yaptık. Sevgimiz sonsuzdur ama beşiktaş sevgisi herkesin üstünde. Hiçbir şahıs beşiktaş'tan öte değildir. Yeteneklerini biliyoruz. Oynayacaksa oynasın, oynamam diyorsa kimseyi tutmuyoruz. Herkes kendine yakışanı yapar.
Bir galatasaraylı olarak büyük sempati duyduğum bence haksızlığa uğramış efendi bir futbolcu. Ve çok çekici.
2-2.5 milyona iyi futbolcudur dahayukarısı için kötü futbolcudur.

(bkz: Fiyat/performans)
Auto fernandes son model 2013 .
kimi sevdiysek ağzımıza sıçtı ekolünün son temsilcisi. ne lan bu futbolculardan çektiğimiz.
her portekizli futbolcu gibi çok akıllı olmayan futbolcu. en çok para edeceği dönemde yatışa geçti ve takım içinde huzursuzluk yaratarak fiyatını düşürdü. en kötü rusya, portekiz ya da ispanya'nın asansör takımlarına gidebilecekken şimdi en fazla katar'a gidebilecek futbolcu.

aynısını q7'de yaptı ve neredeyse 2 yıl futboldan uzak kaldı, en sonunda porto kendisini yine katar'a satma umuduyla üç kuruşa bağladı.
türkiye'nin büyük balonudur. bunu büyük futbolcu saymak futbola hakarettir. evet.
dünya kupasında oynama şansı olsa veli'den daha çok koşardı. adamı motive edecek bir şey kalmadı, maç başı uygulaması yok, milli takım yok, kafasınca beşiktaş kendisine de küçük geliyor.

kafasını çalıştırsa şampiyonlar ligi'ne kasar. çünkü beşiktaş'tan sonraki gideceği takım şampiyonlar ligi iddiası olan bir takım olmayacak. eğer şampiyonlar ligi de kendisini motive etmiyorsa katar'a kadar yolu var.
abartılmış dandik bir futbolcu.
FK Lokomotiv Moskova'ya tranfer olan futbolcudur.
kul fanidir yol mukaddes
elbet bir gün verilecek son nefes
ne sabır bıraktın ne heves
kapıdır sana tek adres, defol git fernandes!

Bitmek bilmez surat asmaların bıktırdı artık siktir git fernandes. Taraftar seni bağrına bassın alkışlarına bi selamı çok gör, eyvallah desin taraftar buna. sonra o taraftara ıslıkladılar seni diye tükür. Eli belinde top oyna, arka direğe korner göndereme sonra takımın yıldızım diye dolaş. Olcay'ın düştüğü hataya sen de düştün bakalım olcay kadar azimli mi olacaksın yoksa siktir olup gidecek misin?

EDiT: bir ara iyi oynadı diye taraftara tüküren ibneyi koruyacak kadar genişletemedik mideyi. maç kazandırsın isterse s.ksin tarzında Beşiktaşlı varsa öyle taraftarlığın da amk. Taraftar istedi diye futbolu bırakan baba hakkı'nın taraftarıyım diye geçinenler, 2 sezon top oynayıp, taraftara tüküren piçi korur olmuş. Siktirin gidin renklenin. Beşiktaşlılık değeriniz zaten ölmüş tartmayın beşiktaşlılığınızı.

Bakın galatasaray var taraftara amk çocukları diyen burak'a kral diyen, hırsızlar diyen hagi'yi efsane yapan. Şike yapan adamı onursal başkanlıkla tutmaya çalışan fener var size tam gider kolpalar.
Şu adamı fazla değil 3 ay önce ligin en iyi yabancı oyuncusu ilan ediyorlardı bazı kafalar.

Wesley Sneijder'den iyi,alexden daha yetenekli falan diye.ozamanlar beşiktaş 4te 4 gidiyordu falan filan.

gördük ligin en iyi topçusunu,şimdi taraftar bile siktir etmek için yer arıyor böyle 10 maç yatıp kayseriye karşı oynayan adamdan yıldız da olmaz topçu da.

o değil de 15 milyon euroya okutuyordunuz bu adamı o noldu.
before (bkz: sen kal biz gidelim fernandes)
after (bkz: defol git fernandes)