bugün

1 gecede çağ atladık helal olsun başkanım.
Kadınlar için hayati öneme sahiptir. Ülkenin kötü ekonomik şartları göz önüne alındığında çok yerinde bir destektir. Ekonomiyi berbat eden talancılar utansın...
Sanane amımdan ayol.
Adam yüzde 60 oyu boşuna almadı heralde. ince düşünceli olmak güzel birşey.
Keşke gerek kalmasa ama malesef ihtiyaç olan bir uygulamaydı,ciddi ekonomik zorluk çeken aileler var.
Bu nedenle de süper harekettir.
Ayrıca hala ped kullanımı ve bunun konuşulmasını ayıplayan mağara insanları da belki yavaş yavaş alışırlar böyle şeylere.
her sabah sakal traşı oluyoruz. Mac 3 jilet parası versinler bize de.
Halkı ped gibi temel ihtiyaç malzemelerinden vazgeçecek ekonomik yokluğa düşüren yiyiciler, talancılar utansın.
menopozoit teyzeler de alır ve satarlar bunu.
Yürü be helal sana.
Elin gavuru bunu cebindeki bozukluklarla alabilirken bu ülkede neden en büyük banknotu verdiğimizi sorgulamadığımız sürece böyle basit şeylere seviniriz tabi.
iyi düşünceli bir yaklaşım. Malum ekonomik durumlardan dolayı, gerekli olduğu halde böyle seyleri almayıp hala vajinasına bez, çaput koyan kadınlarımız var.
tabi ki bazı embesiller çıkıp "sana ne milletin vajinasından" diyebilir.
akılları zekaları köy haline getirilen şehirlerin talan yağma ile yanlış iskan politikalarıyla çözülemeyecek bir keşmekeşe dönüştüğünü anlamıyor.

istanbul örneğini ele alalım..
istanbulun trafik sel su bakını sorununu çözmek için minumum 100.000 bina yıkılmalı ve en az 10 milyon insan köylerine yollanmalı.

dünya'nın her yerinde metro-raylı taşıma şehir içinde toplu ulaşım aracı olarak projelendirildiğinde "sana ne milletin vajinasından" diyen cahilleri evinden alıp gideceği iş yeri arasına yapılır.
metro durakları ve hatları bu çalışan, kesimin ikamet ve iş bölgeleri arasında olur.
türkiye'de böyle mi?
metro hatlarına duraklarına bakın. rezidanslar, avm'ler, alışveriş merkezleri, gökdelenler, lüks konutlar, havaalanı arasında bir ulaşım sağlıyor.

istanbul'da ilk metro kazısı başladı. taksim mecidiyeköy levent güzergâhı seçildi. nerem ile güleceğime şaşırdım. aynı mantık ile devam etti. en son açılan kağıthane eminönü tramvay hattı. tam anlamıyla gereksiz israf bir proje. nereden mi biliyorum? kağıthaneden tramvaya bindim yarım saati geçen süre içinde eminönüne geldim.
çoğu alibeyköy eminönü hattını kullanan otobüs seferi kaldırılmış olduğunu öğrendim. insanlar 1 bilet yerine 2 bilet basıyor eminönüne gitmek için alibeyköy de inip tramvaya biniyor.
yolculuk zamanı kısaldı mı?
hayır!
ucuzladı mı?
hayır, çift bilet basıyor daha pahalılaştı.
eminönünde trafik rahatladı mı?
hayır!
bazı eminönü otobüslerini eminönüne sokmayarak trafiği rahatlatmak düşüncesine kapılmak için insanın kör olması lazım. eminönünde ki trafiikte ki araçlara bakın anlasınız.
uzun uzun örnek vermiyorum ama çoğu metro hattı trafikte yoğunluğa neden oluyor.
Demekki kadınlar alamıyor aq.

Ülkeyi ne hale getirdiler.
Var ya çok büyük bir kıyak bu...sağlık be temizlik adına...hakkaten helal olsun başkana...
(bkz: din elden gediii ağam)