bugün

Rockstar Games'in gururla sunduğu kanaatimce kült bir video oyunu baş yapıtı.
korku-gerilim-aksiyon-macera-şiddet oranı yüksektir.

adamımız Cash(soy adı) geçmişi oldukça karanlık bir idam mahkumudur.seri katil olduğu söylenir.psikopat ve cani bir film yönetmeni onu idam edileceği gün kaçırır.onu serbest bırakması için bir şartı vardır.her tarafını gizli kameralarla donattığı cani serserilerin ele geçirdiği bir şehirde serserileri olabilecek en vahşi şekilde öldürerek bir gece boyunca hayatta kalması gerekmektedir.yönetmen cash'i kulaklığından yönlendirmektedir.böylece bir film hazırlamayı planlamaktadır.

oyun sonunda yönetmeni dilimlemek insanı rahatlatıyor.

2. oyun da yakın zamanda çıkacak.
(bkz: manhunt 2)
yoğun ve stresli bir günün akşamında koltuğa gömülüp tv karşısında insan bünyesinde kıstırılmış, bastırılmış bütün şiddet duygularını harekete geçiren feci oyun.
rockstar games yapımı psikopat oyun. kaçıncı bölümdü bilmiyorum adamların kafalarını satırla kesmeye başladığımda oyunu bıraktım.

bu arada ana karakter şizofrendir, paranoyaktır götünden uydurduğu adamın verdiği görevleri yapmaya çalışır kendi kendine sevinir kendi kendine üzülür manyak işte.
gerçekten sabır isteyen bir oyun.autosave olmaması insanı çileden çıkarıyor.öldünüz mü neredeyse bölümün başından başlıyorsunuz.bunun dışında oyun motoru gizliliğe ayarlanmış.yani önlerine çıkıp 4-5 kişiye birden saldıramazsınız,ha saldırırsınız da araya alıp bi kamyon dayak atarlar,ondan sonra hadi babam baştan başla.karanlık yerlerde bekleyip arkadan yaklaşıp öldürüyorsunuz adamları.tabi adamların gözünüzün içine bakıp ta sizi görmemeleri saçmalık olmuş.her silahla 3 farklı öldürme şekliniz var.her ölüm şekli de vahşi ve kanlı haliyle.action tuşuna basıp çıkan gri çizgilerin kırmızı olmasını beklerseniz o silahın en vahşi şekilde kullanımına şahit olursunuz.zevkli,stresli ama bir süre sonra bayan bir oyun.sinirlenip bıraktım ben henüz bitirmek nasip olmadı.
prison break dizisinin ikinci sezon ilk bölümünün adıdır.
Uzun uğraşlar sonucu çaylaklıktan kurtulmuş yeni yetme bir yazardır kendisi, şimdilik vasatın altında ama ileride iyi işler çıkaracağına inanıyorum.
(bkz: http://manhunt.uludagsozluk.com/)
Not:Yakından tanırım bu elemanı *, ilginç bir dünyası var, davranışları önceden kestirilemez, tip olarakta hafif robert pattinson dingiline benziyor...
psikopatizm konulu oynadığım oyunlar içinden bende güzel bir zevk yaratan oyunlar arasındadır Sessizlik acımasızlık gerekir Son bölümünde çok zevk alıyorsunuz..
bu oyun ilk çıktığında kuzenlerde oynuyoruz gece ve evde kimse yok. adamları öldürmesi zevkli ama gece evin içinde su almaya giderken bile tırsarak gidiyoruz. oyun güzeldi ama harbiden yaşı küçük olanlar için sıkıntılı gerçekten baya etkiliyor adamı çünkü.
senaryosu pek başarılı değildir.

tekdüze bir oynanış şekli olduğundan bir yerden sonra "bakalım şöyle yapsak nasıl öldürür?", "şunu kullansak nasıl parçalar?" kıvamına geldiğiniz için biraz sıkıcı olabilecek bir oyundur.

şu akıl hastahanesinden kaçtığınız oyunda adamın olayını anlamak hiç de zor değildir. oyun size gerizekalı muamelesi yaparak çok bariz ipuçları verir.
rockstar games tarafından geliştirilen, 2004 yapımı bir, korku ve slasher tarzı oyundur.
(bkz: manhunt 2)
Efsane bir rockstar games oyunu. Bu oyunu ilk çıktığında alıp oynamıştım. O zamanlar 8-9 yaşlarındaydım. Çocukken oynanılması çok çok daha zevklidir. Oyunun konusu siz idam edilmek üzere iken the director lakaplı bir adamın sizi idamdan kurtarması ve karşılığında gitmemizi istediği mekanlara giderek orada kim var kim yok vahşice katletmek. Görev sırasında director kulağınıza takılı aygıttan size emir veriyor, ya da birisini vahşice katlettikten sonra sevinç çığlıklarıyla sizi kutluyor. Fakat istisnasız diğer bütün rockstar games oyunlarında olduğu gibi bu oyunun sonunda da en yakın dostumuzu yani bizi ipten kurtaran the director'ü öldürüyoruz. Ayrıca oyunun son üç bölümü aşırı zordur. Çocukken geçemediğimde sinirden ağladığımı bilirim.
bi martian manhunter var ama. o değil sanırım.

türkçesi insan avı olan kelime.
rockstar games'in sağlam oyunlarından.
hd olarak remake'i yapılmalı.
oyunda her silahın farklı öldürüş biçimi olması çok iyi ama ikinci oyun daha iyiydi hikaye bakımından.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
http://www.youtube.com/watch?v=p4nRfwEWTRM
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel