"bakımsız" olarak nitelendirilecek kızdır.
ama bu sıcakta zaten terliyorken akan makyajla uğraşmaktansa bakımsız olmayı tercih ederim.
savaş baltasını toprağa gömmüş, sulh çubuğunu yakmış olan kızdır.
Göz kalemi olmazsa olmaz.nedense cekmediklerinde hasta gibi geliyor insanın gözüne. Alışkanlık sanırım .
(Bkz:pespaye)
Ikı saat önce watsons ve gratise 380 lira para bayılmış biri olarak taktir ettiğim kızdır.
makyajsız güzelse yapmasın.
çirkinse yapsın.

çok basit bişi.
ergen dertleri kalp.
doğal ve iyi kızdır.takdire şayandır.
Cildine önem veren insandır, kimyasal maddelerin verdiği zararı bilsek toplum olarak acaba kullanır mıyız yine de?
yalnızca canı makyaj yapmak istemeyen kadındır.

şu başlıkta makyajlı kadın çok rererörö muhabbeti yapanlar bommmmboşsunuz.
Ya ben sevmiyorum makyajı iyi böyle doğallık. Ama cildinize bakın doğal olcaz diye yıkamadan gezmeyin temiz tuttun.
Uzun vadede yaşlanmayacak kızdır. Bkz kayınvalidem.
makyaj yapan insanı ayırt edebildiğimizin farkındadır. ha belli bi kesim var hacı ben götürüyom ya sıkıntı yok diye düşünen. ama makyajsızı 10 üzerindense makyajlıyı 15 üzerinden değerlendiririm.

bir de makyajın bokunu çıkaranlar var. hani öyle ki yaptıkları günah neredeyse amk insanları kandırmaya giriyor. yapmazsa yapmasın aklı olana güzeli farketmek zor değil.
Bu ne cesarettir Ya Rabbi, seni tanımak isterim yiğidim.
Makyajıyla makyaj yapmamış gibi görünüyordur o kadar.
Makyaj yapmaya ayıracağı zamanı uykuya ayıran kızdır.
Doğallığı seviyordur.
zengindir, makyaj yapmaz, yaptırır....
Makyaj yapmayan "Kadin"

Her sebepten yapmiyor olabilir. Cildini dusunuyordur, makyaja ihtiyaci yoktur, makyaji kendini begendirme cabasinda olan kisilerin yaptigini dusunuyordur, cildinde yara tahris alerji vb bisey vardir, makyaji sevmiyordur her sey olabilir. Sana ne lazim dayi?
Güzelliğini saklamayan bir kızımız.
Makyaj herkesi güzelleştirmiyor. Belki de kendine yakıştırmıyordur.
Tabiri caizse evlenilecek kızdır. Makyaj yapmayan kız kendine güvenen doğal güzelliği seven bir numaralı gözdesidir erkeklerin.
iyidir hojdur fekat benana.
yakışmıyorsa yapmayabilir. bazı kızlarımız gercekten yakışmasa bile yapıyor belki sen dogal güzelsin zorlama boş ver.
Ya da sadece çok sıcaktır. Ne sürdüğü fondöten kalır yüzünde ne eyeliner. Belki biraz rimel sürebilir akmayanlardan. Gerisiyle sıcakta uğraşmak istemez. Zaten iki dakika sonra peçeteye geçecektir. Ya denize gidiyor olabilir her gün. Akşam da yapmaya üşenir zaten alışır kendini makyajsız görmeye çirkin görünmez gözüne. Ay ben doğal güzelimlerden de değildir. Makyajsız dısarı asla çıkmamcılardan da. Sadece durum öyle olmasını gerektiriyordur belki de.