1. 1.
  bir diğer adımıda parmak atmaktır.
  1 -1 ... hendrix
 2. 2.
  Altındaki Renaultla makasa girme
  Akıllı ol beni hiç söyletme *
  ... gnydgn
 3. 3.
  Aynı yönde, biri sol, diğeri sağ şeritte seyreden 2 aracın tek araçlık boşluğundan geçerek "s" çizilerek yapılan atraksiyon harekettir.
  bu harekette sizin en arkadaki araç olmanız gerekir. sizin önünüzdeki araç sol şeritte en öndeki araç da sağ şerittedir. ortadaki araç önde seyreden sağ şeritteki aracı sollamak için atak yapmaktadır. arkadan gelen siz "şoför"sünüzdür ya iyisinizdir, mükemmelsinizdir. sağ şeritten hızla seyrederek solda seyreden aracı "sağlayarak" iki aracın arasındaki tek araçlık boşluktan aniden sola kırıp önde bulunan sağ şeritteki aracı da geçmenizdir ("s" yaparsınız). hareket biraz daha hızlanarak artistlik yapmanız ve akabinde radara yakalanmanız ile tamamlanır. lastiklerinizin iyi olması aracınızın yere sağlam basması gerekmektedir yoksa savrulma kaçınılmazdır. özellikle 120-140 km hızla giderken kuş serisi ile yapılmaması tavsiye olunur tabi modifikasyona uğramış bir şahin bu haraketi yapabilir ancak lpg sistemi ile donatılmışsa biraz kasar (hatta olmaz).
  1 -1 ... paleface
 4. 4.
  makas atan sürücüler bunu diğer araçların birden gaza basmak, öne kırmak gibi piçlikler yapmayacağını varsayarak makas atarlar. o yüzden makas atarak geriden gelen bir araca "dur şu ibneyi gününü göstereyim" diye piçlik yapmak iki taraf için de ölümcül sonuçlar doğurabilir. sonuçta kendisine güvenen ve aracın hızlanmasını, yavaşlamasını iyi bir şekilde hesaplayabilen iyi bir şoförün makas atarken kimseye bir tehlikesi yoktur. aynayı bile kullanmayıp allah ne verdiyse şerit değiştiren acemi ama yavaş giden şoförlerin yanında tehlikenin esamesi bile okunmaz makas atma hareketinde.
  3 -2 ... laz pacino
 5. 5.
  (bkz: makas combo)
  ... cupra
 6. 6.
  (bkz: makas almak)
  ... kacak kelebek
 7. 7.
  (bkz: pandik atmak)
  ... hendrix
 8. 8.
  istanbul avrupa yakasında aksam 20-24 arası topkapı cevizlibağ da başlar hava alanı kavşağında biter. * üst geçitlerin üzerine çıkıp bu delilerden dakika başı izlemek mümkündür.
  -1 ... kirmizi baslikli kiz
 9. 9.
  sinirlendiğiniz birisine elinizde o an makas varsa yaptığınız eylemin adına makas atmak denir.
  1 ... der ve uzaklasir genc adam
 10. 10.
  genellikle güçlü motoru olan araba sahipleri tarafından yapılmayan, standart arabalara ek aksesuar takıp arabasının güçlü, hızlı vs. olduğunu sanan zibidiler tarafından yapılan eylem.
  1 ... metin oktay