1. 1.
  eminim şu günlerde birçok gariban ailenin ciğerini delen, bir nevi derdini, tasasını anlatan aşık mahzuni şerif türküsüdür. tabii ki de bilinmez bu ülkede...

  http://www.youtube.com/watch?v=5vzkGvNliag+
  ... rakinfish
 2. 2.
  siyasetçilerin illa bi yemek yediği -bu yüzden de aşağısı acıktırıyor galiba dediğim- çalışan grubu.
  1 ... kurtuba
 3. 3.
  Madenciler, yeraltı dünyasının ünsüz insanlarıdır.
  ... tellal
 4. 4.
  ekmeklerini taştan topraktan çıkaran saygı duyduğum insanlardır madenciler. türkiye şartlarında yapılabilecek en zor işi yaparlar karşılığında aldıkları üç kuruşla. ''grizu patlaması sonucu ölen maden işçileri'' her yıl karşılaşılan durumdur, bir ihmalkarlık vardır ama kimse alınmaz üzerine. onlar güneşi bir daha görememek pahasına çalışır.
  ... nedensizlestirmek
 5. 5.
  ölmek kaderlerinde olan işçiler.

  güzel ölürler.

  bizde toplumca iki üç gün her meselede olduğu gibi önemser gibi yapar sonra unuturuz yüzlerce canı. işte o aileleri unutamaz, binlerce kişi...

  bir iki dramatik ana haber müziği, ağlayan bir kaç şerefsiz siyasetçi, bir iki sosyal medya paylaşımı. hesap sormak hak getire.

  http://www.dailymotion.co...ni-serif-madenciler_music

  https://video.uludagsozluk.com/v/madenciler-118165/

  1 -1 ... hayis zayeb
 6. 6.
  sadece romantizm yapmak gerektiğinde mesela ramazan' da coca cola reklamlarında iftar açarken reklam objesi olarak yahut ne bileyim komünist şarkılarda , bildirilerde hatırlanan meslek grubu. onun dışında kimsenin umursadığı falan yok. üzgünüm madenciler.
  -1 ... hakan11