bugün

Paralel yapı mensubudur.
filmin hastası olunacak karakterlerindendir. etraf yıkılırken amcam gazı hiç kesmeden film boyunca çalmaya devam etti. kostümü de bombastikti ayrıca.

(bkz: mad max fury road)
Alem birbirini keserken bu adamın olayı bambaşka. Seyrederken Bildiğin gaz veriyor.
görsel
bare basamaz.
çalarken gitarından alev fışkırtması da atraksiyonunun cabasıdır.
Bu karakterin amacını, neden filme koyulduğunu hiç anlamadım ama çok keyifli bir karakterdi. Herhalde komedi unsuru yoktu diye düşünüp koydular ve çok da iyi yapmışlar.
müstakil bir karakter olarak filmi çekilmelidir.
Karakterin amacını bir video izlerken anladım ve çok mantıklı geldi. Oyun oynarken gaza getirici bir müzik ararız böyle veya gaza getiren bir müzik çalar iyice gaza geliriz ya, aynı şekilde savaşan kişileri gaza getirme amacıyla orkestra kurmuşlar, arkada davullar, önde gitarcı abimiz adeta sahne yıldızı gibi şovunu yapıyor. Savaşan kişilere de tek bir görev düşüyor, gaza gelmek!
Mehter başlığını görünce aklıma gelen adam. Filme damga vurmuştur.
işini ciddiye alan emekçi bir kardeşimizdir. kamyonu tamamen yıkılana kadar 1 saniye olsun işini boşlamamış ve savaş çocuklarını gaza getirmek için olanca gücü ile sololarını atmıştır. akibeti belirsiz tabi öldü mü kaldı mı bilinmez.
Bana bu yönüyle Titanik Orkestrasını anımsatan gitarist.

Teoman soruyor ya " bir şey sevmeye değerse ölmeye de değer mi ?".
Titaniğin kemancısı bir.. Bu arkadaş ikidir..

Hollywood a giden arkadaşlar bilir..

Film stüdyoların girişinde caminin

Hemen yanında bu iki arkadaşın heykeli vardır..

Hala hollywood emekçiler kahvesinde takılırlar...
(bkz: mad max taki gitarcı)