bugün

bir kaç (5-6, tam bilemiyorum) sezon ford ve minardi ile f1'de yarıştıktan sonra 2000 yılında scuderia ferrari'de test pilotluğuna başlayan şofer.
felipe massa'nın hastanelik olmasının ardından, massa geri dönene kadar durumu idare etmesi düşünülen italyan pilot. bir ara schumi de gündeme gelmiş, ancak boynundaki sorun sebebiyle dönmekten vazgeçmişti. ferrari yetkilileri de el mecbur badoer'e bıraktılar pilot koltuğunu. valencia'daki sıralama turlarında büyük fark yiyerek son cebi alabilmiştir. muhtemelen bu yarış sonrasında ferrari'den şutlanacaktır.
23 ağustos 2009 avrupa grand prix in de scuderia ferrari adına yarışmıştır ve çok afedersiniz pistte sıça sıça yol almıştır ve sonunda yine sıçarak yarıştan ayrılmıştır. "ferrari nasıl olur da bu adamı pilot koltuğuna oturttu" sorusunun öznesi olan test pilotu.
Ferrari'deki düşüşün nedenidir. Arabaları bu adamla test ediyorsanız bu seneki
allahım delircem hala ferrari ile antranmanlara çıkıyor, üzerine bir de kaza yapmış, anlaşılan massa gelene kadar bize iki kırmızı finişi görmek haram.
başta kendim olmak üzere tüm tifosilere sabır diliyorum..
lanet herif spa pisti antrenman turlarında aynı araca sahip olan kimi den 2,9sn fark yemiş, aynı araç be hayvan 2 saniye fark ne! yuh!..
2009 istanbul gp'de cumartesi günkü pitstop antrenmalarında massa'nın aracının içindeydi bu şahıs. o zamandan belliydi bi oyun edip fıkaranın* yerini alacağı.
Luca Badoer (d. 25 Ocak 1971) italyan Formula 1 pilotu. Kariyeri boyunca Scuderia Italia, Minardi, Forti Corse ve Ferrari takımları adına yarışmış olan sürücü 1997'den bu yana Ferrari'nin test pilotluğunu yapmaktadır. Badoer, Felipe Massa'nın 2009 Macaristan Grand Prix'si sıralama turlarında geçirdiği kazanın ardından yarış pilotu olarak Avrupa ve Belçika Grand Prix'lerine katılmıştır.