bugün

tv tarihinde bi devrim olarak kabul edilen lost dizisindeki bazı hatalar

** 2. sezon 18. bölümde hurley(adadaki herkese "dude" diyen * ) yiyecek sakladıgı yeri sarışın hatuna gösterir. hurley seçimini yapar ve yemekleri parcalar kavanozları etrafa sacar. sonra sarışınla biribirilerine sarıldıkları anda adaya gonderilen erzak lara koşan diger ada sakinleri bunları görür fakat hurleyin etrafı tertemizdir. yani 20 saniye once etrafa sacılan salata sosları makarnalar sos lar bi anda yok olmuştur.
KATE'NiN ADADA OLMASI. AYIPTIR YAZIKTIR KIZA.
--spoiler--

ana lucia'nın ölmesi.

yanlış yaptınız abicim, daha kate ile kavga edeceklerdi, biz de izleyecektik. *

(bkz: cat fight)

--spoiler--
adanın iç taraflarında bardaktan boşanırca tabirinin az geleceği derecede yağmur yağarken,kumsal günlük güneşliktir.ha buna da "ada ormanlık yağmuru çekiyor,kumsal kum işte yağmur mu yağar" şeklinde bir izahat getirirlerse de şaşmam.
bir bölümünde ormanlıkta ortaya çıkan siyah atı yerinde durdurmaya çalışan bir çift siyah eldiven giymiş elin ekranın sağında ortaya çıkması. çırpınıp duruyordu valla. hangi bölüm derseniz hatırlamıyorum. birinci sezonun ortaları olması lazım. şimdi ararsam hangi bölüm diye tekrar izlerim hepsini. *
benim yerime sawyer'ın adada olması. o dolandırıcıysa beimde birçok hatam var kardeşim.mesela; odamı hiç temizlemem. ilgililerden teklif bekliyorum.

(bkz: kate ile konuştum haberler iyi)
netten indirdiğim divx'inin yine netten indirdiğim türkçe altyazısından sürekli bir saniye ileride olması. adam heeeeeeelllp diye kıçını yırtıyor bizim altyazı iş işten geçtikten sonra görülüyor. buradan sayın lost yetkilelerine sesleniyorum.
senaryonun bütün fantastikliğine rağmen ustaca yaratılan gerçeklik duygusunun katili , okumak/seyretmek istemediğim ayrıntılardır.
"hata değil lo onlar hepsi ilerki bölümlerde açıklanacak" diye geçiştirilecek hatalardır.
3. sezon un bi bölümünde kate le juliet birbirlerine kelepçeli karadumandan kaçarken, ayışığı olarak etrafı aydınlatan projektörün kabak gibi ekrana girmesi ve ağaçların arasından görünüp görüntüde yan yana beyaz yuvarlakların oluşmasına sebep olması. *
5. sezon da jin in öldüğü sanılan bölümde jin adanın çapına girdiği için ada yer değiştirdiğinde oda adayla yer değiştiriyor,diğer taraftan düşündüğümüzde ise helikopter adanın çapına giremeden ada yer değiştiriyor.helikopterin jinden önce hareket ettiğini düşünürsdekki bunu kamerada çok rahat gözüküyo jin ada çapına girerken helikopter giremiyor bu tamamiyle hatalı.(dizide çap diye bahsedilen kelime aslında yakınlık)