bugün

dee do de de kısmı fiooreee şeklinde de yorumlanabilir stefano fiore ye sempati duyanlar tarafından.
freddie mercury nin 39. doğum gününe dair bir klibe sahip, 1985 çıkışlı bir şarkıdır. 1993 te remiksi ingiltere de listelerde 2 hafta 1. sırada yer alabilmiş, 13. haftada top 10 dan çıkmıştır.

sözlerinden çok ezgisiyle insanda farklı duygular yaşatabilen, remixi 1994 yılı ve abd dünya kupası finallerine insanı uçuran mükemmel bir disco-dans şarkısı.
ağlatır ki bu şarkı adamı hem de hüngür hüngür.
şarkı son derece eğlenceli gözükse de sözleri hiç öyle değildir,depresif bile denilebilir.
onlarca remiksi bulunur. en ünlüsü 93 yılındaki radio mix remiksidir. bana kalırsa orjinali en güzel halidir.
freddie mercury nin kişisel olarak yayınladığı, müziğine rağmen, sözleriyle adamı vuran parçalarından.
Freddie amcamıza pek yakışan şarkı.
Freddy Mercury'nin 1985'de yayınlanan ilk solo albümü Mr. Bad Guy'dan bir parça.

müziği pek bir eğlenceli olsa da, klavye coştursa da sözleri aslında son derece depresif bir parça. belki de bir yalnızlık şarkısı dinlemek istediğinde bunalımını artırmamak için seçilebilecek en iyi parça. hani iyice dipte olduğunuz, ağlamak istediğiniz anda fark edersiniz yalnızlığınızı, çok hızlı gittiğinizi fark ettiğinizde, herşey üstünüze geldiğinde, hayallerinizin bulutları aştığını gördüğünüzde klavye soloları eşliğinde hatırlatır:

--spoiler--
I don't have no time for no monkey business
--spoiler--

ve sonra

--spoiler--
got to be some good times ahead
--spoiler--

dediğinde isyan etseniz de yeter artık nerede ise gelsin o zamanlar diye bir parça umut kırıntısı serper içinize.
freddie mercury reyizin muhtemelen en iyi klibi olan parçası. renkli gözlü kedi kadına hasta oldum. ismi nedir? şuan yaşıyor mu? bilenlerden yardım bekliyorum.
Freddie mercury'nin belki de en karizmatik klibinin bulunduğu parça.
ilk versiyonunu daha bir sevdiğim freddie mercury parçası. bir klip ile taçlandırdığı 2. versiyonudur.

buyurun bu da ilk versiyonun linki:

http://www.youtube.com/watch?v=alppyUod1zg
şu an freddie mercury'nin anısına dinlediğim şarkı.
1993 versiyonu da ayrı bir güzel olan freddy mercury parçası.
http://www.youtube.com/watch?v=BjwZ_9n4DVE
yakışıklı şarkıdır.
freddie mercuryin solo çalışmalarından biridir.insanı coşturma kabileyeti vardır şarkının.
manası çok derin parçadır.

sağım solum önüm arkam yalnızlık

http://www.youtube.com/watch?v=KbqMD29qi58
Ritmi gaz, sözleri dram olan enfes Freddie mercury şarkısı.
freddie mercury'e hasta olmamı sağlayan çocukluğumun enfes şarkısı.
çocukken remix versiyonu henüz piyasaya çıktığında götümüzden uydurduğumuz break dance hareketleri ile bu şarkıda coşardık.
son günlerde olamayacak hadise. her an patlaya bilme durumumuz var ne yazık ki.
freddie mercury'i ilk kez bu şarkısıyla tanımıştım. klibini izlediğinizde tayt giymiş bir erkeğin nasıl bu kadar karizmatik göründüğüne şaşırırsınız. ne hüzünlüdür ne hareketli, sadece enerji dolu. tam bir rock star şarkısı... "hayatın boyunca tek bir şarkıyı dinleyecek olsan hangisini seçerdin?" deseler, cevabım kesinlikle living on my own olurdu. ayrıca çoğu kişi queen şarkısı olduğunu sanır, önceki entrylerde de belirtildiği gibi freddie'nin solo çalışmasıdır.
freddie mercury'in ismini ilk olarak duyduğum şarkıdır. benim duyduğum şarkı da 1993 remixi olan versiyonuydu. parçayı çok beğendiğimden olsa gerek (disco tarzı olduğundan) bir radyodan kasete kaydetmiştim ve defalarca da dinlemiştim. hayatımda da ilk kez bir kasete kaydettiğim şarkıdır. bununla beraber şarkının müziği ile sözlerinin havası birbirinin tersidir. şarkıdan enerji alırken sözler ise enerjinin dibe vurduğunu betimler.