bugün

belki de hayatımızda en çok dönüm noktası oluşturan hatalardır. mesela bunlardan en yaygını sigaraya başlamaktır. bunlardan ikincisi uyuşturucu, alkol olarak devam eder hatalar.* ve bence en önemli hata inek gibi ders çalışıp bir daha gelmiyecek o güzelim yılları harcamaktır.*
kızlara hava atmak için yapılan her türlü kahramanlık denemesi.
sınıfa işemek.
(bkz: uzun eşek)
şüphesiz ki en ölümcülü; kişinin kendi hayatına yön verirken pusula olarak yanlış organı kullanmasıdır.*
hem okulu hem sevgilimi idare ederim düşüncesine kapılmaktır. hele son sınıftaysa en büyük hatalardan biridir.
unutulmazlardır, genellikle bir daha yapılmayacak olanlardır. gerçek ders hatalardadır.
oss'ye calismak.
liseden sonra da devam eden imla hatalarıdır. dahi anlamındaki "de" leri bitişik yazmaktır.
bir lise klasiği olan ' doğruluk mu vs cesaret mi ' oyununu oynayıp , cesaret kısmını seçip saçma sapan kişileri öpmek .
aşık olmak. üniversiteye gidince bunun ızdırabını çekiyorsunuz.
1.herkesle arkadaş olmak
2.beş para etmeyen kızlara değer vermek
3.dikkat çekcem diye yapılan saçmalıklar
4.dikkat çekmek istiyo gibi gözükecem diye ,yapmak isteyip de yapamadıklarım
5.diploma notunu önemsemeyip ,hiç ders çalışmamak(nasıl olsa anadolu lisesi en az 70 d.notu,he öyleymiş gördük)
6.hocalarla kavga etmek
7.boş siyasi işlerle uğraşmak
8.hakikaten değerli hocaları üzmek
9.ilk başladığımda çok çirkin diye sallamdaığım kızı,diğer sene bomba olması
10.iddada dünya rekoru kırdıktan sonra(4 maçta 1 e 370 milyon)kendimi iddaya kaptırmak,öyleki çantamda kitap yerine iddaa gazeteleri oluyodu
11.herkesi kendinle aynı görmek.
hocam yüzümde makyaj olmadığına inanmadığı için
ona ''senden daha güzelim diye de bu kadar kıskanılmaz ki insan'' demem.
(bkz: hamile kalmak)
kızı hamile bırakan çocuğu hadım edebilirler.
kopyayla yakalanıp "ben kopya çekmedim" demek bunlardan biridir. aynı hoca geldiği sürece o dersten sittin sene geçemezsin.
Kopya çekerken yakalanınca "hocam şarkı söylüyodum" demek. Bende yanlış yok hem şarkı söylüyodum hem kopya çekiyodum *
okuldan kaçmaya çalışırken okul duvarının tepesinde ingilizce öğretmenine yakalanmak.öğretmenin suratına pişkin pişkin sırıttıktan sonra disiplinde ağlamak.
büyüdüğünü sanmak
sigaraya başlamak. *
din hocasının arkasındaki dolaba saklanıp; "yanlış yoldasın şaman ol şaman" demektir. Din hocasının cevap vermeyerek aslında büyük bir ayar verdiği hatadır. O zamanlar kikiki diye güldüğümüz bu lise anısı şimdi ise utanılarak anlatılan bir feyzdir.
güzelim beden eğitimi derslerinden kaytarmaya çalışmak ve onun yerine sınıfta oturup test çözmek.
Lise aşkıyla evleneceğini sanıp ot bok işler yapmak.
saçma salak insanlarla muhattap olmak.
Gereksiz ergenleri kafaya takmak.
Bi hobi edinmeyip ders çalışmak.
Eski sevgilinin arkasından ağlamak.
ders çalışmak. ben yapmadım benim lisedeki hatam yabancı dil öğrenmememdi.