bugün

bu durum kuvvetle muhtemelen kamuda istihdam için fırsat eşitliği ile alakalı...ancak hakkaniyete uygun olmadığını düşünüyorum hukuki olarak.
uyduruk bir şey okuyacağına düzgün bir alanda eğitim alsaydın. senin gibi birilerini o göreve alsalar bu sefer orada ayrımcılık olacak ha bire ama ben üniversite bitirdim sen kimsin muhabbeti başlayacak bunun baştan önü alınmış.
Hem lisans hem önlisans diploması olanlar bence her iki KPSS'ye girebilmeli.

Haktır.

Sonuçta ikisini de okumuşum MK. Tabiki de iki KPSS'ye de girebilmeliyim.

Torpilin olduğu bir sistemde hakkaniyet olmaz. Saçmadır.
Lisans yapılan bölüm doğru, iyi bir bölüm ise ne zararı olacak? Üniversite tercihi yapmadan önce bile üniversiteye gitmeyi değil, bitirince ne yapabilirim diye düşündüm ve ona göre tercih yaptım.

Hayatınızda tüm tercihlerinizi, bilerek, isteyerek ve sonuçlarını kabullenerek yapın. Sevgilerle *
işler öyle yürümüyor. Kusura bakmayin da yani.

Sistem o kadar iğrenç bir halde ki. istediğini okusanda iş bulman zorlaşıyor gün geçtikçe.

Her yere üniversite açtılar. Herkes okusun dediler. Her yıl bir dünya kişi mezun oluyor. Ve bu sistemde kalabalık bir rekabeti meydana getiriyor. Eleman Seçmek zorlaşıyor.

Her yere üniversite açmakla eğitim seviyesi yükselmiyor. Bunu anladık.
işsizliğin üniversite ve kpss ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. üniversiteli işsizlik bir yol ise meslek sahibi olmak bir labirenttir. yolda yürürsünüz ama labirentten çıkmak kafa ister.

burada ele aldığım işsizlik tamamen tercih olandır…
ayrıca lisans mezunları da kpss’ye girebiliyor hem de önlisans ve orta öğretim gibi iki senede bir değil, her sene, her. *
kim hangi muhendislik alanında asgari ücret teklif ediyor hadi açıklayın görelim.
Lisans mezununun ortaöğretim kpss ye girememesi saçmalığın en ileri hali zaten. Kpss ile alakam yok ve olmayacak ama sen bu görev için fazla okumuşsun işsiz kal demek bu.
Lise mezunu arayan iş yerlerine alınmaması. Bize lise mezunu lazım sen fazlasın diyorlardı bana bir ara. Ne yapayım ben daş mı yiyeyim demiştim o zaman. Okumak suç gibi sanki.
hayatınızdan 4 yıl çaldıktan sonra sizi sıfırdan başlangıç yapmaya zorlar.

4 yıl psikoloji okuyup, bir otelde işe girersiniz.
4 yıl tarih okuyup, polislik için torpil bakarsınız.
4 yıl eczacılık okuyup, almanya'da garsonluk kovalarsınız.
4 yıl inşaah müh. okuyup, gemici olup kaçmaya çabalarsınız.
Ne faydasını gördüm ne de zararını.. lisans hayatıma çok şey kattı. Ama diploma olarak çöp.
Fakirin tatmin olma zarar paradoksudur. Zengin adam eğitimli olmakla gurur duyar. Sert yazdım ancak gerçek bu