1. 3841.
    aldığı ödülü sonuna kadar hak eden, futbolun en iyisi.

messi'nin gol attığı takımları küçümseyenler, ronaldo sanki italya'da dünya devlerine atıyor sanıyorlar herhalde. lecce, bologna, cagliari, udinese, empoli gibi takımlara gol atmak da kolay. 50 maçta 51 gol atan, üstüne 22 asist yapan bir adam en iyi futbolcu ödülünü alamıyorsa kim alacak? bu ödül o yılın en iyi futbolcusuna verilir, takımına verilseydi liverpool, en iyi takımdan bi oyuncuya verilseydi liverpool'dan van dijk alırdı.
    3 -1 ... aslolan fenerbahce dir
  2. 3842.
    Dünya futbol tarihinin şişirilmiş en büyük balonu. barcelona'nın oturmuş takım oyunu sistemi sayesinde olduğundan daha iyi gözükmüş oyuncudur. Barcelona dışında bir başarı gösteremeyeceği çok açıktır. Zaten arjantin milli takımında yıllardır tek bir başarı bile gösterememiştir. madem messi bireysel olarak çok iyi o zaman neden arjantin'de bunu göremiyoruz demezler mi adama?

Şampiyonlar ligi'nde 6 sene üst üste gol kralı olmuş, 3 sene üst üste de şampiyonlar ligi kupası'nı kaldırmış ve portekiz formasıyla da euro 2016'yı kazanmış ronaldo'ya utanmadan bok atan pembe götlü katalan yalakaları hala konuşuyor. Adam hem premier league, hem la liga, hem seria a hem de milli takımda başarılı.

Hadi biz futboldan anlamıyoruz da alex ferguson, zinedine zidane ve jose mourinho gibi adamlar da mı futboldan anlamıyor da hepsi ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu düşünüyor?

ronaldo varken real madrid nasıldı, gittikten sonra ne hallere düştü. Eğer Ronaldo juventus'a geldiğinden beri eskisi kadar iyi oynayamıyorsa o da artık 34 yaşına gelmiş olmasındandır.
    1 -3 ... fasist psikolog
  3. 3843.
    Yav bireysel ödül bireysel. Ronaldo ile Messi'yi bir izle. Ronaldo kale önünde top bekliyor AMK. O işte lewandowski daha iyi. Teknik direktörlerin çoğu Messi'nin daha iyi olduğunu söylüyor. Ronaldo iyi diyenler Ronaldo'yu çalıştıranlar. Tabi Ronaldo daha iyi diyecek AMK. Ronaldo gittikten sonra Madrid yine Madrid. Galatasaray'a 6 attı. Juventus sanki çok iyi AMK. Her maç zar zor kazanıyorlar. Ronaldo penaltı olmasa gol atamıyor. Geçmiş yıllarda şampiyonlar ligi kazanmalarının sebebi Real Madrid'in ezici bir kadrosunun olmasıydı. Ayrıca her topu Ronaldo'ya atıyorlardı. He Ronaldo da iyiydi tabi. Hakkını aldı o yıllar. Ballon d'or ona verildi o zamanlar.
    Portekizle Avrupa şampiyonu olmak dünya kupası finalinden daha düşük başarı. Ayrıca Portekiz'in final oynadığı maçta Ronaldo sahada yokken gol attılar. Ballon d'or bireysel ödüldür. Messi kadar iyi pas atan, frikik atan, oyun kuran , asist yapan, gol atan biri var mı? Yok. Bana göre bu yıl lewandowski , sterling ve mane Ronaldo'dan çok daha iyiydi. Sırf adamın gönlü olsun diye son üçe kaldı. Kazanan zaten belliydi. Messi kadar komple bir oyuncu yok dünyada.
    1 -1 ... strabo
  4. 3844.
    Messi'ye balon diyen adam futboldan anlamıyordur. Net olarak. Ronaldo Filistin'e yardım etti aynen. Messi Yahudi lobisi sayesinde kazandı aynen.
    -2 ... strabo
  5. 3845.
    en iyi 10 futbolcu arasında olduğunu inkar eden çarpılır. ama ne gelmiş geçmiş ne de faal olarak en iyisi değil. sori.
    2 -2 ... ozzy osbourne
  6. 3846.
    Geçmişte hatırlayamadığım bir hastalığı olan futbolcu. Fakat barcelona kulübünün tedavisini yaptırıp en iyi şekilde sağlığına kavuşturması neticesinde barçaya bir vefa borcu olan ve barçayı asla bırakmayan futbolcu.
    ... dark fore
  7. 3847.
    Futbola aşık biriyim. Bu adamla Ronaldo futbolu bıraktığında belki ben de izlemeyi bırakırım. Sadece kendim oynarım. Ben futbolu Ronaldinho, ibrahimoviç , kaka, gerrard ile tanıdım. Messi ve Ronaldo ile futbol aşığı oldum. Muhtemelen onlardan sonra izlemek istemeyeceğim. Ronaldo'yu da çok severim. Ne de olsa Messi'den sonra en iyi futbolcu Ronaldo'dur.
    Aslında en güzeli bu iki efsaneye şahit olup onları izlemenin tadını çıkarmak ama ...
    -1 ... strabo
  8. 3848.
    Avrupa'yı titreten adam.

Ayrıca messi bu pozisyonda o dört hayvanın arasından çıkmayı başarıyor.

lionel messi
    4 ... dertler derya olmus
  9. 3849.
    topsever...
    1 ... kezi
  10. 3850.
    Reis sahada yürüyerek amına koyuyor ortalığın yine.
    ... dertler derya olmus