bugün

fanatikliğin dozajını kaçırmış taraftar söylemidir.

edit: başlık bir moda ikonudur, kafaya giyilir.
doğrudur. lincoln sokakta gördüğü dilenciye para verir, yaşlıları karşıya geçirir elinden tutar. çok iyi çocuktur. ama messi yok mu messi düşsen bir tekme de o vurur kitapsız. bir tek dünyanın en iyi oyuncularından messi o kadar yani. gelecek filan vaaedediyor bir de maradona'nın veliahtı imiş.
fanatizmin dorukları diyecem ama fanatik insan da futboldan biraz anlayan insandır bu fanatizmin futboldan anlamayan insanlarda yüz bulmuş halidir.
(bkz: hagi pele den iyi)
çocukluk zırvalamadır.

nitekim konuyla ilgisi olabilecek bir çocukluk anısına gelirsek,

yıllar yıllar önce, babama bir gün adını hatırlayamadığım bir otomobil dergisindeki arabaları gösterip "baba bu araba mı daha güzel, yoksa bu mu?" diyerek milyarlık araçları gösteriyordum hevesli bir şekilde. o da pek sesini çıkarmıyordu. bmwler, audiler, alfa romeolar vs.. tabi işte çocukluk hevesi. bizde de o sıralar renault flash kırığı renault 11 var. sağı solu biraz dökük ama bir aile arabası olarak da fena sayılmaz hani. neyse, ben arabaları göstermeye devam ederken artık buna da birşey demeli babam diyerekten bir ferrariyi ve bir porcheyi karşılaştırdım. babam bana bakıp dedi ki, "oğlum bizim arabamız bu dergideki arabaların hepsinden daha güzel!" şaşırdım tabi. "nassı yani" bakışını bababma fırlatmamla, babam devam etti. "bizim arabamız daha güzel çünkü "bizim"!

sanırım ne demek istediğimi anladınız.
(bkz: come on honja)
(bkz: gebeşilik)
messi rocco'dur lincoln şahin k.
dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmak istemeyen, kendini, durduğu yeri iyi bilen fanatik söylemidir. bilmektedir ki; lincoln dışında hiçbiri, galatasaray'da en az birkaç sene daha oynamayacaktır.
ebesinin amıdır afedersin.

cassio lincoln 10.000.000 euro iken, lionel messi 55.000.000 euro dur.

işte ayrıntıları;

http://www.transfermarkt..../1260/lincoln/profil.html

http://www.transfermarkt..../lionel-messi/profil.html
alex hagi den iyi gibi bir seydir.
yüklemi eksik fikir cümlesidir. şöyle bir örnek verelim;

lincoln messi'den iyi ayar verir.
(bkz: sabri alves ten iyi)
geçtiğimiz günlerde alex'ten iyi olduğunu iddia eden lincoln'ün yeni bombasıdır. yanlış okumadınız evet bu haber türk spor basınından ya da galatasaray'ın taraftar forumlarından değil, doğrudan cassio lincoln'ün internet sitesinden alıntıdır. dün bilbao karşısında lionel messi'yi izledikten sonra tesadüfen gördüğüm gazete haberini çok manidar bulduğumu söylemeyelim.

http://www.lincolnofficia..._news.asp?AjrDcmntId=6181

lincoln better than messi and christiano ronaldo

--spoiler--
Lincoln, Turkey's best player, has had a splendid season and statistically been better than the two best players in the FIFA World Player of the Year award.

The No. 10 is responsible for 50% of the 44 goals of Galatasaray in the Turkish Super League, scored eight times and has 14 assists in 16 games in the Turkish Championship. The Lions from Istanbul has the best attack in the competition.

The Argentine Messi and Portuguese Cristiano Ronaldo, two of the best players on the planet and essential for Barcelona and Manchester United respectively, has played football that has caught the attention of all. But the two can not match numbers as impressive as those of the former Atletico Mineiro player this season.
--spoiler--

haberin başlangıç cümlesine koptum, lincoln'ü direk türkiye'nin en iyi oyuncusu olarak tanıtıyor kendisinin resmi sitesi, hoş bunu söylemişti kendisi de. galatasaraylı arkadaşlar kızmasınlar ama nihayetinde cassio lincoln gün geçtikçe gerçek bir dalga konusu olmaya başlıyor.
maraton.com.tr tarafından yok artık lincoln başlığı ile duyurulmuş haber. *
resmi sitesindeki haber başlığı aynen şöyledir.

--spoiler--
lincoln better than messi and christiano ronaldo.
--spoiler--

bence gs.li arkadaşlar hiç istatistiksel olarak ama diye başlayan cümleler kurmasınlar, istatistik diyince işin içine alex-hagi hadisesi giriyor. *
doğru olsaydı lincoln ün barcada messinin de gs de olacağı olgudur. messi barcada lincoln gs de, demekki messi daha iyi. heralde barcadaki scouting ve maddiyatı gs ile karşılaştıracak kadar saf değiliz.
haberdeki gülünç bakış açısını gözler önüne sermek için, maraton.com.tr üşenmemiş biz ingilizce bilmeyen aciz kullara çeviri yapmış. *

--spoiler--
10 numara, Galatasaray'ın Süper Lig'de attığı 44 golün yüzde 50'sinden sorumlu. 8 gol kaydetti, 14 de asist yaptı.

Messi ve Ronaldo, eski Atletico Mineiro oyuncusunun etkileyici sayılarıyla eşleşemediler. Messi, 22 La Liga maçında 17 gol ve 10 asist üretti. Barcelona'nın toplam 74 golünün yüzde 36'sından sorumlu. Ronaldo, 24 Premier Lig maçında 12 gol ve 5 asist ile oynadı. Manchester United'n 48 golünün yüzde 35'inden sorumlu ifadelerine yer verildi.
--spoiler--

inanılır gibi değil ama saçmalıkta sınır tanımayan bakış açısının temel mantığı şu -kümülatif gol sayısı esas alınarak- golden sorumlu olmak. yani böyle saçma karşılaştırma ve böyle zorlama popodan uyduruverme bir yorumlama mantıksızlığına daha önce pek az tanık olunmuştur.

22 haftada 8 gol atan ve 14 asist yapan lincoln'ün istatistikleri,
22 haftada 17 gol atıp 10 asist üreten lionel messi'den daha iyi.

(bkz: nasıl lan)

lan saçmalamış harbiden demek yerine savunan galatasaraylı arkadaşlara lütfen yapmayın diyorum. gerçekten de lincoln'ün çok yetenekli bir futbolcu olduğunu düşünüyorum ama kim olursa olsun saçmalayınca da saçmalamış demek lazım.

(bkz: lütfen)
milliyet.com.tr'nin de dalgaya aldığı haber. *
http://www.milliyet.com.t...rtik%20Lincoln&ver=70
''ben de çorç dabulyu buş memnun oldum.'' şeklinde bir karşılık verilebilir.
messi diye bir araba markası mı var acep diyerek beni düşünmeye sevk etmiş durum.
sadece gülünesi bir haber. bir galatasaray'lı olarak; elbette ki lincoln'ün en iyisi olmasını isteriz hatta arda'ya 50 milyon versin isteriz kulüpler ama objektif olunca herşeyin tam tersi olduğunu görüyoruz. ama kıyaslanan oyuncu messi olduğu için durum böyle.
uzun süre abazan kalmış, hayal kuracak kadın arayan bir magandanın kafasından yaptığı kıyaslama.
--spoiler--
Lincoln, Turkey's best player, has had a splendid season and statistically been better than the two best players in the FIFA World Player of the Year award.
--spoiler--

söylenilenlere göre, istatistiki karşılaştırmalardan sonra varılmış sonuçtur; lincoln messi'yi izleyip "ben bundan iyi oynuyom aq" dememiştir. istatistiklerde de geçip geçmediğinden emin değilim gerçi.