1. 1.
  ispanya iç savaşını anlatan film.
  1 ... bu da mi gol degil
 2. 2.
  ispanya iç savaşı'nda cumhuriyetçiler safında çarpışan bir grup kadının dramatik hikayesini anlatan 1996 yapımı ispanyol filmi. yönetmeni vicente aranda'dır. ispanya iç savaşı'nı bir de savaşan kadınlar açısından izlemek yönüyle ilginç ve izlenesi bir filmdir.
  2 ... usualsuspects
 3. 2.
  " alkışla rahibe... unutma, ruhun bir kadının ruhu ve kadınlarla birlikte olmak zorunda... bizler anarşistleriz fakat aynı zamanda kadınız ve kendi devrimimizi yapmak istiyoruz . " repliğinin geçtiği filmdir. tavsiye edilir.
  1 ... karamolotof
 4. 3.
  anarşistlerin iç savaşta kendi aralarında yaşadıkları sorunları anlatan film. anarşist kadınların cephe dışına itilmesi, cinsiyetçiliğe karşı verdikleri mücadeleyi konu alır.

  buenaventura durruti'nin kızıl ordu ve bolşevikleri eleştirdiği kesit : https://video.uludagsozluk.com/v/libertarias-36300/  (bkz: ay carmela)
  (bkz: alas baricadas)
  1 ... dozer abuzer
 5. 4.
  vicente aranda yönetmenliğini yapmıştır.
  filmde anarşizmin pejoratifliğinin dışında sahiplendiği gerçek anlamı çok güzel yansıtılmıştır. yani aklına geleni yapmaktan ziyade bir yaşam şekli olarak algılanması gereken duruma en marjinalinden en sıradanına kadar farklı birçok insan dahil olur.
  1 ... nivesta