bugün

yeni aldım ve 1 haftalık izlenimlerimi aktarıyorum alacak olan bunları okuyup içi rahat etsin diye. zira ben almadan önce nette çok yorum bulunmuyordu malum telefon yeni.

türkiye'de satışa sunulan modelleri siyah, indigo mavi ve beyaz olmak üzere 3 renk seçeneği ile geliyor. 899 tl gibi orta segmentin standart fiyat skalasında dolaşıpta bu kadar iyi performans gösteren bir cihaz daha önce görmemiştim. yıllardır sony kullanırım xperia'mda bir sorun çıkınca servise verdim bunu aldım bir telefona ihtiyacım vardı media markt'tan temin ettim.

her şeyden önce cihazda hiç mi hiç beklemediğim bir fotoğraf kalitesi var. lg bu konuda dersine iyi çalışmış lensi gerçekten gündüz harika fotoğraflar çektirecek nitelikte. gece çekimlerinde aynı performansı beklemeyin tabi.
nfc koymuşlar çok kullanmasamda sevdiğim bir özellik. telefon android 6.0 marshmallow yüklü geliyor ve çok stabil çok hızlı çalışıyor. işlemci telefona iyi adapte olmuş 2 gb'lık ramin çoğunlukla 1,1 gb'i aksiyon halinde 0,9 boşta bu da etkili tabi. seriliğinden hiç ödün vermedi bu 1 haftada. narin gözüküpte sağlam olanlardan bu telefon. arka kapağı eski usul telefonlar gibi açılıyor dilerseniz pilini değiştirebiliyorsunuz ki bu gerekli olabilir 2300 mah'lık pili çok çabuk tükeniyor. lenovo'da bulunan pil problemi lg'nin bu telefonunda da mevcut. cidden bir kaç temel problemden biri pil bu telefonda.
3000 mah'lık bir pille on numero olurdu lakin hayat istediğiniz gibi gitmiyor bazen. neyse ekran parlaklığını %50'lere getirirseniz 1 günü rahat çıkartıyor gibi fakat full açarsanız 1 gün gitmesi mümkün değil gün ortasında %40'lara iniveriyor. bir powerbank şart bu telefonla foto çekip müzik dinleyip internette dolaşıyorsanız.
trt bandrolü ödememek için radyo koymamışlar pek problem değil ama olsa güzel olurmuş şık olurmuş. bu telefonda beğenmediğim diğer bir eksi ise bağlantı hızlarının oldukça düşük olması! şöyle ki eve geldiğinizde wifi'ye bağlanmak için onu açıp bi 3-4 dk beklemeniz gerekiyor dışarı çıktığınızde hücresel veriyi açtınız beklemelisiniz bluetooth çok seri ve hızlı çalışmıyor. pil ve bağlantı konularında sony sollar kısaca diğer konularda cidden beğendim telefonu.
tipi biraz gıcık daha köşeli daha yenilikçi bir tasarım bekliyor insan neticede ona da eyvallah deyip aldık fp oranı yüksek bir cihaz sonuçta.
almak üzere olan bu telefonu düşünen kişiler mesaj kutumu çekinmeden yeşillendirebilirler bilgi veririm.
cihaz hakikaten takdirimi kazandı 2 hata yüzünden yermedim ben de güzel güzel özellikleri var alın kullanın işte bu yeter herkese.

tanım:25 ocak 2016 tarihinde lansman yapıp satışa sunulmuş yep yeni bir akıllı telefon.
900 lira bandında o kadar güçlü rakipleri var ki yüzüne bile bakılmaması gereken telefon. adamlar 1.5 sene önce çıkan snapdragon 410 koymuşlar cihaza şaka gibi. lg giriş-orta seviye telefonları beceremiyor. 900-1000 liraya çıkan birinin sony, samsung veya htc gibi markaların giriş-orta seviye modellerini değil asus, lenovo ve huawei gibi markaların orta seviye modellerini alması çok daha mantıklı.
900 tl fiyat bandında android 6 ile gelen tek telefon sanırsam. Zira çoğu marka daha pahalı ve üst segment cihazlarını hala 5 sürümü ile satıyor.
5 ay önce vatandan kasko yaptırarak aldığım, dün şarj yeri arızalandığı için teknik servise verdiğim telefon. sarj yerinde meydana gelen arızanın nedeni gece yarısı milleti uyandırmamak için lambayı açmadan sarj aletini telefona takarken telefonun ışığından yeterince göremediğim için telefonun şarj yerini fazla zorlamamdır. teknik servisteki görevli bana telefonun en erken 1, en geç 3 hafta içinde teslim edileceğini söyledi. bu cihazın tek olumsuz yönü şarjının çabuk bitmesi. bunun dışında bu telefon çok iyi, samsungun akıllı telefonlarından 1000 kat iyi. internete internet paketi varsa ya da bağlı olduğu wi-fide bir sıkıntı yoksa hızlı bağlanma özelliği vardır bu telefonun. hafızası çok dolu olmadığı sürece donmayan bir telefondur, çok fazla videoyu kaldıramasa da hafızası çok sayıda resim, müzik, android programı vs. kaldırabilir. ilk başta bu telefonla fiyatı aynı olan asus zen fone maxı düşündüm. sonra annem asusun istanbul ve ankara dışında teknik servisi olmadığını söyleyince bunu seçtim. sarjın çabuk bitmesi dışında bir sıkıntı yaşamadım. gerçekten zenfone maxın şarjı uzun süre dayanıyorsa ve istanbul ve ankarada ikamet edenler bunun yerine zenfone maxı alsın. neden böyle diyorum? çünkü asusun istanbul ve ankara dışında teknik servisi yok.
edit: eksileyenler sanırım bu cihazı daha önce kullanmamış ya da kullanıp kısa sürede ciddi sorun yaşamış. valla ben şarjının çabuk bitmesi dışında sorun yaşamadım. asus`un zenfone 5 model telefonunu kardeşim kullandığı için 2 şehir dışında teknik servisi olmadığını biliyorum.
alalı 3-4 ay oldu. çift simli deltanın getirdiklerinden aldım.

bataryası en az 8 saat dayanıyor. yedek batarya taşıyorum. ince ve hafif. çok memnunum. alsam yine lg k10 430 dsy modelini alırım. 1 kere olsun takılma olmadı... bulabilirseniz tavsiye ederim. düşünmeden alın.