bugün

(bkz: hay senin suratında damacana patlasın erdal abi) dolu ama. *
yine yine yine harika..
hikayesinde asıl anlatılmak istenen tasavvuf aşkıdır.
bir çok kanalda yayınlanan yüzlerce dizi arasında adeta dikenler arasında gül etkisi yaratan tek dizi.

yine bugün yarım yarım yarmıştır efenim. bazen kendimi kaybediyorum gülerken.
mecnunun asıl adı Kaystır. Çöllere düştükten sonra halk ona mecnun demeye başlar.
--spoiler--
son sahnesinde eşkiya filmine yaptığı vurgu ile beni mest etmiştir. ayrıca arıdan sonrasını alerjiye bağlaması ismail abinin, tam oldu işte diyerek düşünmeme sebebiyet vermiştir.
--spoiler--
ismail abi karakterini kim bulduysa ve kim yazıyorsa yeminlen bak insan değil.
bu akşamki bölümü ile yarım yarım yardırmakta olan dizi. bir taraftan absürt komedinin doruklarında dolanırken diğer taraftan göndermelerin en hasını yapmaktadır. starbucks'a, saçma sapan yerli komedi dizilerine, oraya-buraya çok sağlam çakmaktadırlar. ben de özledim şarkısı ve eşkiya göndermeleri ise bölümün en özel anlarıydı. çok seviyorum ben bu diziyi ya, bi de ismail abiyi, arı allerjili ismail abim benim.
ismail abi karakterinin bünyede her daim "olaylar olaylar" hissiyatı yarattığı dizi. muazzam absürd, deli gibi komik.
gözden kaçmasın,
çok harika bir de gora göndermesi vardı bu bölüm.
efsane dizi. eşkiya sahnesiyle bizi bizden almıştır. Bravo Serkan Keskin.

--spoiler--
Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığının farkında değil misin yoksa?
--spoiler--
kamil karakterinin kamilliğin hakkını verdiği dizi.

--spoiler--
leyla'yı kaleye koymak gerçekten de kötü fikir.
--spoiler--
trt'nin absürt, yardıran, ferahlatan, yaşama sevinci veren çarşamba akşamlarının** izlenir ki bu dedirten * dizisidir efem.

--spoiler--
15. bölümü bölümler içinde ilk 3'e girmiştir. yavuz hırsızın hollywood aktörü modları muhteşem ötesi. lan'ların biplenmesi trt'ye çakılıyor düşüncesini veriyor.

+çık dışarı çık çık çık.
-bi cisim... neyse ya boşver.
--spoiler--

şükela dizi şükela.
Laf çarptırma dizisidir. Havaya lafları savurur nerelere çarpçağı belli olmaz. Zaman zaman hükümete, yerli dizilere, klişelerimize ve daha niceleri...
bu diziyi bu kadar geç saatte yayınlayanların böyle ağzını burnunu kırmak istiyorum. ayrıca ismail abi beni sigortalasın istiyorum.
sadece ben mi dikkat ettim bilmiyorum fakat son bölümünde mecnun karakterini oynayan ali atay gripti sanırım. sesi garip ve hasta gibi geliyordu.
acayip bir zekanın ürünü güzel dizimiz. son yayınlanan 15. bölümü ile yine coşturmuştur. müthiş göndermeler, mükemmel absürtlükler vardı yine.. ismail abi sen nesin öyle ya. serkan keskin abimize bir bravo. ayrıca erdal abi insan değilsin.
her an herşey olabilecek dizi.

"adam üzümü tattı ya."
yavuz'un cafede sevgilisine okudugu kitap sabahattin ali - kürk mantolu madonna dir. ileriki bolumlerde bir de icten okuduguna tanik olmak istiyorum.
yavuz'un efsaneleştiği, ismail abi'nin yine kırıp geçirdiği bir dizi olmuştur.

-sen ne anlarsın sigortadan
-benim teyzem,dayım,amcam,yengem hep sigortadan emekli,bizim genimizde var bu
(yanlış hatırlamıyorsam böyleydi).
ismail abi her bölümde olduğu gibi yardırmıştır yine.
iş görüşmesinde, patron ve insan kaynakları elemanlarının söylediği klişeleri eleman olarak söyleyerek,
alayına selam çakmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=8hUTZoGqzrQ

ayrıca arda, mecnunun kapasına dayandığı sahnede ardaya totoş demiştir.
kanımca diziler arasında totoş kelimesini(küfrünü) ilk kullanan dizidir,
yamuluyorsam lütfen arayın.
--spoiler--
-onun arabası var.
-güzel mi?
-güzel.
-şoförü de var.
-özel mi?
-özel.
--spoiler--
--spoiler--
ismail'in çello ile gerilim efekti vermesi ayrı güzellik katmıştır. *
--spoiler--
ismail abi nin yarım yarım yardırdığı dizi, ne olur gel benim arabayı sigortala....
tv deki kaliteli iki diziden biridir. diğeri için:

(bkz: behzat ç)
güncel Önemli Başlıklar