bugün

alice harikalar diyarında kitabının yazarı. ingiliz matematikçi, mantıkçı, fotoğrafçı, yazar.
aynı zamanda sübyancı olduğunu söylerler...
(bkz: lewis carroll)*
Alice in wonderland in yazarı matematikçi/düşünÜr/yazar.

Kekeme olduğunu biliyor muydunuz. Kız çocuklarıyla saatlerce vakit geçirdiğini onlarla oyunlar oynadığını, küçük kızlarla beraberken gayet güzel konuşabildiğini? *
Küçük kızlara beslediği ilgi ve yazar olamadan önce sadece onların uygunsuz fotoğraflarını çektiği de bilinmektedir. Şu an burada paylaşmak istemedim ama gerçekten varlar. Hatta kızlar için evine oyun parkı yaptırmış.

Karındeşen jack (jack the ripper) cinayetleri zanlılarındandı.

Auralı migren hastası olduğu (migren krizi başlamadan kendini belli eden tür) bundan dolayı magic mushroom ile içli dışlı olduğunda söz edilmektedir.

En çok vakit geçirdiği ve bariz diğerlerinden daha çok sevip ilgilendiği kız, masal kahramanı olmak istiyorum deyince. Alice harikalar diyarında yı yazmış ve kitabın son sayfasına alice nin bir fotoğrafımı koymuş.
işte alicemizde burda: http://media-cache-ec0.pi...1d87082efb24e9d6461e7.jpg

Aynı zamanda benim gibi bir bisiklet delisidir. Zaten üç tekerlekli bisikleti o bulmuştur.
Harfleri puanlarla düzenleyip oynanan kelime oyununda yaratıcısıdır ki biz bu oyuna scrabble diyoruz.

Ve bir de alice in wonderland sendromu var. Nesneleri olduğunda çok daha büyük veya küçük algılanmasına sebep olan sendromdur. Özellikle migren hastalarında görülür, şizofreniye kadar gidebilir. Bu kişiler ani ataklarla diğerlerini garip şekillerde görebilir. Kare kafa, uzamış burun, aşırı oval yüz...
Bir fil fare kadar, fare ise filin büyüklüğnde gözükebilir.

Ne dersiniz bu hastalık alice in wonderland i hatırlatmıyor mu?

Edit: salak gibi bilgi içerikli entry girdim. Takılın siz öyle. Sonra neden sözlüğü kaybediyoruz oluyor. Kendinizi yırtıyorsunuz.
Ee sence castin? içimi döktüm gibin oldu.
Küfür bilem edebilirim. Kimse okumaz buraya kadar. E başlık naber nasılsın?
görsel

Alice Harikalar Diyarında" adlı eserin yazarı Lewis Caroll'un yaşadığı Castle Grounds'un bahçesinde bulunan heykel, sanatçının küçük kızının ölçülerine göre yapılmıştır.