bugün

zamanında 'l cetveli' adında bir radyo programı yapan radyocu, halen devam ediyormudur bilinmemektedir
Ahhhhh ahhh nerde o eski güzel günler dedirten şahsiyet. Özel radyoların ilk sesi.Herkesin Levent Ağabeyiydi.
istanbul üniversitesi basın yayın yüksek okulu mezunu oyuncu, tiyatrocu.
doktorlar, yalancı romantik, baba oluyorum, yeter anne, boşgezen ve kalfası gibi dizilerde oynadı.
kendisini rus gelin, pardon ve amerikalılar karadeniz'de gibi filmlerden de hatırlamak mümkün.
zamanında best tv'de fıkralar anlattığı bir programı vardı. çok severdim. anlattığı iki fıkrası ise hala aklımda olan insan.
satel'deyken kelimatik diye bir yarışma yapardı. yedi, sekiz veya yarışmacı çok gerizekalıysa dokuz harfli bir kelime verirdi. belirlenen süre zarfında bu kelimeden en az 3 harfli anlamlı kelimeler türetmesini isterdi. yarışmacı türettiği kelimelerden puanlar kazanırdı. örneğin mancınık olsun kelime;

mancınık

canım = 5
kam = 3
can = 3
kına = 4
kam = 3
kın = 3

toplamda 21 puan yapıyor. ardından seyirci kelime verirdi levent abi aynı oyunu oynardı ve kimin kazandığı belirlenirdi. arada fıkralar anlatırdı. timsah fıkrası fenomendi. ama anlatılmaz. çünkü timsah fıkrasını levent ünsal gibi kimse anlatamaz. ferhan şensoy ekolünden gelirdi. fişne bahçesu adlı tiyatro oyununda da yer almıştı. satel'den sonra kent.fm'de ordan sonra da best.fm de programlarına devam etti. best.fm'de mert'le yaptığı programlar türk radyoculuk tarihinin en güzel programlarındandır. öyle ki ilerde böyle eğlenceli birşey bulamam diye kasetlere kayıt yapmıştım. iyiki de yapmışım.
kalp krizi sonucu 55 yaşında vefat etmiş.

https://www.hurriyet.com....1474583&utm_term=post
Fil Necati
Hank Schrader
Abu Ramal
işte bunlar seslendirdiği karakterlerden bazıları.